Odstraňovanie papilomov dusíkom.

majuska_b_o
19. mar 2020

Dobrý deň, prosím vás máte niekto skúsenosť s odstraňovaním papilomov dusíkom?

tanyan
19. mar 2020

Nemám skúsenosti s odstraňovaním dusíkom - počula som, že je to na viac návštev, lebo to nezíde celé hneď.
Radšej som zvolila odstránenie elektrickou ihlou (kauter). Je to jednorázová záležitosť - chytí, priloží ihlu "ku koreňu" a je hotovo. Netreba žiadne ošetrovanie ani liečenie. Urobili mi to normálne na kožnej ambulancii za príplatok. V cene asi 7€ bolo odstránenie až piatich malých kožných výrastkov.

majuska_b_o
autor
19. mar 2020

@tanyan a môžem sa spýtať či to bolo bolestivé?

tanyan
19. mar 2020

@majuska_b_o vôbec nie.
dala som si to robiť pod pazuchou, na vnútornej strane veľkých pyskov a na prsníku (na vnútornom okraji dvorca). sú to veľmi citlivé miesta a nebolelo to vôbec. je to naozaj len záležitosť okamihu.
jediná trochu nepríjemná vec je, že ak je papilóm hrubší, tak to trochu zasmrdí ako keď sa pripáli surové mäso. ale radšej minimum smradu a žiadna bolesť ako trápiť sa s papilómom alebo s dusíkom.

sagittka
3. jún 2022

Mna to teda bolelo a velmi pretoze "lekarka sadistka" mi to vypalovala naraz a na celom krku, uplne bez upozornenia ze mi to ide robit takto vo velkom. Za mna elektrokauter neodporucam, smrad je tiez nic moc ale to sa da zniest. No bolest to pre mna bola neznesitelna