Odstránenie vaječníkov

greta07
27. sep 2021

Dievčatá ahojte, nájde sa tu taká ktorej boli odstránené oba vaječníky? Pýtam sa preto, lebo pôvodne som chcela ísť na podviazanie vaječníkov ale primár mi odporučil že ak som už teda rozhodnutá pre toto riešenie lepšie by bolo vybrať vaječníky nakoľko tam kde sa prepaluju je riziko vzniku rakoviny vaječníkov....ale akurát čítam články koľko to má aj negatíva keď sa odoberu oba vaječníky, treba brať hormóny v podobe tabletiek alebo ako vám to zmenilo život? Ďakujem za každú jednu odpoveď
Odpovede a rady podobné ako prečo to chcem takto riešiť, a že mám poslať na zákrok muža o tie zrovna nestojím tak naozaj iba ak by niektorá mi mohla povedať viac o tom budem veľmi rada kludne aj do ss ďakujem 🤗

pribinak
27. sep 2021

@greta07 koľko máš rokov?

majamat
27. sep 2021

to je nejake dovne, este aj v pripade ked sa amternica vybera, ak to nei ej nevyhnutne, vajecniky sa ponechaju, koli hormonom. zenske pohlavne hormony zenu chrania pred vznikom srdcocievnych ochoreni, toto riziko rapidne stupa u zien v prechode. naopak muzi su o dost rizikovejsi, lebo ich hormony tak nechrania

asia83
27. sep 2021

@greta07 Zvláštny doktor. Odobratie vaječníkov je pre ženu a jej hormonálny systém dosť záťaž. Ešte som však nepočula o sterilizácii v spojení s rakovinou. Po sterilizácii vaše telo funguje akoby sa nič nestalo, iba vajíčko po uvoľnení nedôjde do maternice, kde by ho mohla spermia oplodniť. No, skutočne dosť nezvyčajný návrh vášho doktora. Na vašom mieste by som išla do sterilizácie.

greta07
autor
27. sep 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
greta07
autor
27. sep 2021

@asia83 tiež som bola prekvapená ako jasne ze ked mi to on ako primár navrhol ok ale teraz ako čítam dosť sa začínam obávať čo to všetko narušiť...

greta07
autor
27. sep 2021

@viestta zevraj teraz sa prepaluju aapon tak mi to bolo vysvetlene, no neviem začínam sa báť toho čo mi navrhol a rozmýšľam že to asi odmietnem a podstupim sterilizaciu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
greta07
autor
27. sep 2021

@viestta no práve ale tak stale to môžem odmietnuť a vyžiadať iba tu sterilizaciu, len som bola zvedava ci sa tu niekto najde kto to uz podstupil ale aj tak ďakujem za radu

pribinak
27. sep 2021

@greta07 dať si vo veku 31 rokov odstrániť vaječníky pokial si zdravá žena, je jednoducho sialeneeeee

kiki68
27. sep 2021

Prave naopak, nechavaju to kvoli hormonom, ak vylozene nemusia vybrat vsetko. ( skusenost z onkogyn)

greta07
autor
27. sep 2021

@pribinak preto mi to nejde do hlavy oreco mal primár takyto napad ze ich vyberieme, a vobec nic mi nepomenul co sa moze všetko zmeniť...

greta07
autor
27. sep 2021

@kiki68 ďakujem no mám este nato dva týždne ale asi to budem musieť zrušiť a zmeniť iba na podviazanie

jahodka11
27. sep 2021

Ahoj,ja mam zo zdravotných dovodov vonku maternicu a teda vajecniky vsetko mam…vsetko funguje ako ma…nastastie… nechapem,kvoli sterilizácii by som teda vybrala maternicu ako vajecniky,tie maju hormonálnu funkciu… este si mlada…mne vybrali v 37mich,ale zo zdravotných dovodov..to si naozaj nedaj robit…nezda sa mi to…nepomýlil sa dr?

0silvia0
27. sep 2021

@greta07 nemyslel odstranit vajcovody? Tie vajecniky zneju sialene...

pribinak
27. sep 2021

@greta07 neviem, ale ako som sa vyjadrila, v tvojom veku je to šialený nápad

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greta07
autor
28. sep 2021

@jahodka11 nie nepomýlil este mi to pekne nakreslil a porozpraval , no musim tam zavolat najhoršie je natom ze tam ani nemám cas ísť osobne lebo som na rehabilitaciach s malou a cez telefón neviem ci daco vybavim

greta07
autor
28. sep 2021

@dominika1988 ďakujem Dominika určite tam dneska zavolam lebo naozaj cim ďalej tým viac sa zacinam báť toho a tiez mi to pride sialene ze kvoli sterilizacii az takyto zakrok

kiki68
28. sep 2021

@greta07 okrem toho aj ten rez by bol o nieco vacsi, no neviem preco by to takto chcel robit.

nevenka
28. sep 2021

Poznam zenu, co jej museli ako 30 rocnej vybrat maternicu aj vajecniky, odvtedy berie hormonalnu substitucnu liecbu, ked prerusila, dostavili sa priznaky prechodu, potenie, priberanie, zadrziavanie vody, vysoky krvny tlak. Z umelych hormonov jej zase praskaju cievky, tak to s prestavkami prerusovala. Kosti mala v 40-ke ako keby mala 60 rokov...To jej aj doktorka povedala, ze jej telo zostarlo celkovo. To je vlastne ako umelo navodeny prechod, ktory ma prist najskor po 45-ke. Ak nemas zdravotne tazkosti, nedaj si vajecniky vybrat. Manzelovej starej mame vybrali len maternicu a to je uplne o inom. Teda, uz ma cez 80 rokov, ale tiez zo zdravotnej indikacie. Ona to skoro nepocitila, mala prechod potom normalny vo veku, kedy to malo prist.
Ja mam 38 a teda dufam, ze budem fit do 55, ako moja mama.

greta07
autor
28. sep 2021

@nevenka joj ďakujem za info no znie to fakt strašne dneska tam zavolám a chcem sa uistit este raz a keď tak poviem ze chcem iba sterilizaciu lebo toto mi nahana strach

majamat
28. sep 2021

@greta07 urcite je zdravsie, mat svoje hormony,a ko ich nahrazdat tbl. ak zena nema na vyber, ej to ine, ale pokial nemas diagnozu, pre ktoru by to bolo potrebne, netusim co dr. vymysla.

jahodka11
28. sep 2021

@greta07 no urcite to vybav... mne pride ten dr nie moc kompetentny... nechcem nikoho urazit,ale sterilizacia a odobratie vajecnikov su rozdielne veci,nie....ak je zena zdrava...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greta07
autor
28. sep 2021

Baby takže dilema vyriešená, volala som na gynekologiu hovorila som so sestričkou tak su to tie vajcovody 😂🙈tie mi vyberie ona ze neviem či sa pan doktok zle vyjadril alebo ja som to zle pochopila no hlavne ze to mam poriesene az mi odľahlo... ďakujem vám za každú jednu radu 🤗😘

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greta07
autor
28. sep 2021

@dominika1988 dakujem ešte raz za rady a komenty...no uz sa zakon zmemil takze už nemusíš spĺňať to že musis mat po troch detoch a viac nez 35 rokov uz je to tvoja voľba