Odporučte čo si dať na bakteriálnu vaginózu

31. aug 2020

Ahojte prosim o radu uz druhy den mam priznaky bakterialnej vaginozy :/ poznate alebo mate overene nejake volnopredajne vyrobky ktore by mi vedeli pomoct?

macekovam
31. aug 2020

betadine cipky.. volnopredajne.. v lekarni

monro
31. aug 2020

lactofeel. take male tuby s vaginalnym gelom

akinom0077
31. aug 2020

@monro lactofeel je prevencia nie liecba bakterialnej vaginozy

monro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monro
31. aug 2020
akinom0077
2. sep 2020

@monro pisat sa moze... mam ho odskusany aj gyn mi to vysvetloval... a ked by aj pisali na priznaky... na zmiernenie ok, ale nie na liecbu rozhodne nie

akinom0077
2. sep 2020

@akinom0077 obsahuje len glykogen a kyselinu mliecnu- ani jedna z tych zloziek nezabija bakterie ako napr gardanellu streptokok a pod co moze sposobovat bakterialu vaginozu..

zara1984
5. nov 2020

@akinom0077 Ahoj, z tvojich príspevkov predpokladám, že si si liečila bagterialnu vaginoza. Ja mam tiež nasadenú liečbu. Krém Fucidin, čipky Fluomizin a lieky Entizol každých 12h. 2 tbl. Liečba vychádza tak na 6 dní. Uvažujem aj nad Lactofeel, ale to bude asi lepšie použiť až po tých šiestich dňoch. Prosím napíš mi tvoju skúsenosť. Ako dlho si to liečila? A predpokladajme, že by som sa po týždni cítila dobre, kedy môžem mať pohlavný styk. Popravde, bojím sa ho mať, lebo mám strach, že sa mi to vráti. Partner používa iba ten krém ako ja, nič iné nám lekár nenakázal.

akinom0077
5. nov 2020

@zara1984 / ano liecila a viac x... samozrejme ze po Entizole ( aj ked mi z neho bolo strasne zle lebo mam zlcnikove problemy a on zatazuje travenie) ale nejak som to vydrzala a Fluomizine sa mi to vyliecilo a bola som ok... len nasledne som po tyzdni dostala mykozu pretoze je to mozny neziaduci ucinok Entizolu tak mi dali Macmiror este... samozrejme po tolkych cipkoch prirodzene prostredie maximalne znicene sucha... nulova pritomnost lactobacila.... takze este gynofor... cele to bolo 21 dni tak nejak... ale moj dr predpisal Entizol aj priatelovi a potom Fungicidin plus mycomax ... styk som pocas liecby bakt. infekcie samozrejme nemala ... po douzivani prvej liecby som bola tyzden ok a potom dosla ta mykoza... v tom tyzdni som mal styk ale s kondomom. Ja to vzdy tak robim az dokym nejdem ku gyn na kontrolnu kultivaciu ci som ok. Dovtedy kondom.

akinom0077
5. nov 2020

@zara1984 / drzim palce. Mne sa to opakovalo castejsie... vsade sa pise ako predchadzat mykoze nikde vsak nenajdes ako predchadzat bakt. vaginoze. Teda ovela menej moznosti. Partner sa Vzdy liecil sucastne. Neexistuje ze nie.

zara1984
6. nov 2020

@akinom0077 Ja mám pocit, že som si to zapríčinila sama po pravidelnom používaní Rosalgin, kedy som robila výplach pošvy a zrejme som si tak narušila prirodzené prostredie 😔

akinom0077
11. nov 2020

@zara1984 urcite je to mozne, po Rosalgine je VZDY potrebne doplnit lokalne lactobacily, vzdy ma na to upozornoval gynekolog

zara1984
11. nov 2020

@akinom0077 Nuž, už som sa poučila 😔