Odber kostnej drene

katarinaruny
7. aug 2017

Prosím vás chcem sa opytat kdo bol na odberi kostnej drene?
Mna to čaka v stredu len sa chcem opytat treba si vybrat volno radsej este do konca tyzdna alebo netreba?

radolina
7. aug 2017

Ja som na tom sice nebola ale vraj to nie je nic prijemne takze ak si taka citlivejsia tak si asi zober volno do konca tyzdna. Aspon budes mat cas sa trosku zregenerovat, trosku nacerpat energiu 🙂

lilyianka
7. aug 2017

@katarinaruny byv.kolegyna teraz na tom bola...miesto vpichu jej umrtvili,ale vraj nic prijemne...ona tiez mala myslim v sebe nejaku "naladovku"... jej muz ked videl ake ihly vytiahli vraj nevedel ci plakat ci sa smiat...esteze ona to nevidela

ave17
7. aug 2017

Mne to robili už 3x,posledny krát som povedala,že radšej umriem,ako to ešte raz absolvovat.Hucala som na cele Kramáre.Brali mi naposledy z panvovej kosti,jazva tak 1 cm,brrrr.

katarinaruny
autor
7. aug 2017

@ave17 už tri krát preboha uff a veľmi to je nepríjemné? A potom to boli keď odíde umrtvenie?

ave17
7. aug 2017

Hej už 3, dva krát z hrudnej kosti a raz z panvy.Najviac ma to bolelo pri odbere,keď ťahali,potom už vôbec.

katarinaruny
autor
7. aug 2017

@ave17 jej chudá a to kôli čomu toľkokrát? Mne idú z panvy. Ďakujem vám ja som není citlivé mám vysoký prah bolesti si myslím mňa už viac krát rezali aj zaziva snáď to bude dobre ešte som nepovedala že či ostanem do konca týždňa doma veď uvidíme ako to bude so mnou. A ta ihla ufff no tá je obrovská už som videla aká bude snáď sa to dá vydržať len nech už mám po tom

ave17
7. aug 2017

Kvôli potvrdeniu definitívnej diagnózy🙂 tak keď dobre zvládas bolesť,tak to zvládnes🙂

katarinaruny
autor
9. aug 2017

Ahojte baby tak zvládla som to už to mám za sebou konečne teda nič príjemné to nebolo aj to trošku bolelo ale no vydržala som to sem tam to zabolí ale už snáď bude dobre

monikakrasnanska
12. nov 2020

@katarinaruny Dobrý deň viem že je to stará diskusia chcem sa vás spýtať či vám z odberu kostnej drene Daco zistili a kedy ste po odbere mali výsledky mňa to čaká z dcérou..

katarinaruny
autor
12. nov 2020

@monikakrasnanska dobrý deň .no mne zisťovali konkrétne jednu diagnózu ale nezistili nič pretoze som nemala jak gen zmutovany.uz som poputovala do Bratislavy k lekárke kde mi dali inú diagnozu.na kontroly chodím kazde 4mesiace a pri každej návšteve môže čakať pri zhoršený výsledkov že mi odoberú vzorku. Na výsledky som čakala približne 3-4 týždne. Držím palce zvládne to není to až také hrozne ako to viznie

katarinaruny
autor
24. nov 2020

Tak včera som absolvovala druhý odber kostnej drene.uvidime o 3tyzdne že či sa potvrdí alebo vyvrati nová diagnóza.

monikakrasnanska
24. nov 2020

@katarinaruny prosím vás koli čomu vám brali odber kostnej drene aj mňa to teraz čaká z dcérou robili vám to pod narkozou?

monikakrasnanska
24. nov 2020

@katarinaruny myslela som keď vám ju brali už druhý krát

katarinaruny
autor
24. nov 2020

@monikakrasnanska tak najprv mi dali diagnózu Esenciálna trombocytémia (ET) ale tá sa nepotvrdila z kostnej drene lebo som nemala zmutované JAk gen.a teraz mi stanovili v Bratislave leukotromocitoza patrí do skupiny Chronická myeloproliferatívna choroba . Robia to ambulantne a len umrtvia lokálne.mne odoberali pri bedrovom kĺbe. Je to neprijmeme aj to trošku boli respektíve taký hnusný tlak som cítila.ale dá sa to vydržať trvá to tak 10min.

sasenka6
16. nov 2022

Aj keď je to tu stará diskusia, dovolím si napísať niečo aj ja. Keďže som si to tu citala pred mojim odberom kostnej drene z panvy a vystrašili ma slova typu “ vrieskala som na celé Kramáre” alebo “radšej 10 pôrodov” 😅 vôbec ale že vôbec to nebolo take strašne a už vôbec nie nejak bolestivé ako tu ženy zbytočne strašia. Je to len nepríjemne, sem tam to na sekundu zabolí. Pred odberom do koze pichnu lokálne umrtvenie, a prosím vás, nervové zakončenia ma len vrchná koža, nervy nemá ani kost ani kostná dreň 🙈 nemá tam čo bolieť keďže tam niesu nervy. Ja som pár krát zacítila taký tlak ale úplne v pohode to bolo. Pôrody boli oveľa horšie. Hneď po odbere som si isla vybaviť občiansky na políciu bez problémom. A podotýkam jednu vec, ja a bolesť niesme kamaráti, ja plačem keď mi ma manžel vytlačiť pupak na chrbte. Aj minútové zákroky mi robili v narkoze 😀 takze nebojte sa tí čo to teraz čítate, nenechajte sa vystresovať ako ja 🙂🙂

sofia1
26. jan 2023

@katarinaruny prosím aj berieš na to nejaké lieky?alebo aká liečba bola po výsledkoch?

katarinaruny
autor
27. jan 2023

@sofia1 áno beriem anopyrin a každé tri mesiace mám kontrolu

sofia1
27. jan 2023

@katarinaruny mňa čaká odber.strasne sa bojím.

katarinaruny
autor
27. jan 2023

@sofia1 nemáte sa čoho báť ono to lokálne úmrtvia.akoze je to len nepríjemné.ja som necítila ani že bolesť len taký tlak.trva to len chvíľku.naozaj naozaj nie je to nič také hrozne ako to znie

sofia1
27. jan 2023

@katarinaruny potom čo vám vlastne zistili?
Ja mam vyše 700 hodnoty

ingush616
18. sep 2024

Dobrý, ahojte, viem že je to stará diskusia ale potrebujem poradiť.
Mojej starkej za posledný mesiac 3x odoberali vzorku kostnej drene. 2 x z hrudnej kosti, teraz z bedrovej 1x.
Už dostávala krv a aj krvné doštičky ale tie krvné doštičky sa jej strácajú a kostná dreň to jednoducho neprodukuje.
Za posledné mesiace mala zdravotne problémy z kožou, vysevy. Absolvovala aj nato nejaké liečenie. Roky berie tabletky na tlak a na riedenie krvi.
Vie niekto poradiť od čoho to môže byt ? Kto mal aké výsledky?
Dakujem

katarinaruny
autor
Včera o 10:50

@ingush616 fúha toto je zrejme otázka na lekára. Mne osobne nič nezistili z kostnej drene.v tomto vám neviem poradiť.prepacte ale držím palce