Ochlpenie na prsiach

1. jan 2021

Dobrý deň. Mám 23 rokov a trápi ma ochlpenie na prsiach mám pocit že je to čím ďalej sú to čierne tvrdé chlpy nie je ich veľa ale musím ich pravidelne trhať pinzetou jeden vytrhnem ďalšie tri dorastu veľmi ma to trapy lebo nie vždy si to vsimnem musím to naozaj každý deň kontrolovať veľmi rýchlo rastu bojím sa že si to všimne môj priateľ alebo že si to už všimol hanbím sa a neviem čo s tým mám robiť. Tiež si trhám chlpy na brade a tiez bubko ten niekedy aj ziletkou tam ich je už veľa o tom priateľ vie aj o brade ale na prsiach a hanbím.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2021

@bambulienka25 áno bola som na tom vyšetrení asi dva krát lebo v krvi som mala vždy nejakú odchýlku tak ma tam obvodný poslal ale priamo na andokrinologii povedali že v poriadku raz mi chýbal vytamin D ale tiež tie veľa.

strela7
1. jan 2021

niektorí to tak majú, nič si z toho nerob pokiaľ nemas zdravotne problemy a štítnu v poriadku. Ono určite sa to bude dat laserom nejako vypalit a ak je vsetko ok prestane to rast. Tak ci tak je to v pohode, co aj keby ta priatel videl ze mas na prsiach 3chlpy? ak je normálny maximalne si z toho spravi srandu a vytrhnes a ide sa ďalej.

drzaopica
1. jan 2021

Si tmavy typ?treba hormonalny profil spravit u gynekologa je to dost bezne vela zien tam ma chlpky.Bud budes trhat, odfarbovat peroxidom, alebo laserom v dermatokozmetike.Casto, ak ma mama chlpky na prsiach ma aj dcera

mareka49
1. jan 2021

Ahoj, prsia nie ale napríklad bradu si môžeš aj v pohodlí domova epilovat napríklad Philips lumela alebo aj braun IPL epilator.
Trpím extrémnym ochlpenim a pomaličky sa touto možnosťou z oznamujem.
Prsia len pinzeta a žiaľ aj zarastanie

autor
1. jan 2021

@mareka49 Philips lumea prístroj mám, mám za sebou dve procedúry zatiaľ ruky podpazušia bikiny a nohy uvidím aký to bude mat výsledok a potom by som prešla na brucho aj tvar ale kým neviem či to bude účinne nechcem riskovať holenie tvare a celého brucha

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2021

@bambulienka25 to neviem nikdy som na takom vyšetrení nebola

klip0
1. jan 2021

Aj podla mna treba odtestovat hormóny, obrat sa na gynekológa

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. jan 2021

@zazvorka87 aj mne je to nepríjemne mám ten čo sníma vašu pokožku a vždy mi to vyhodnotí že mám použiť 4 tak to tak aj robím a pri niektorých zábleskoch mi to je veľmi nepríjemne pritom tam je písané že ak je to nepríjemne máte intenzitu znížiť že ošetrenie nemá byt nepríjemne ale podľa pokožky by som mala používať 4 tak to tak aj robím bojím sa že nižšia intenzita by nebola účinná.

lilke
1. jan 2021

Trápili má tiež chĺpky na brade. Chodila som na elektrickú ihlu, pomohlo, úplne sa stratili na niekoľko rokov. Ale raz som poprosila lekárku, či mi nevypali aj na prsiach, dlhé čierne chlpy, ktoré som tiež vytrhávala pinzetou. U mňa to bolo jednorazové, a už nikdy nenarastli, na rozdiel od brady. Tá po tehotenstvach opäť začala zarastat.

laila18
1. jan 2021

Tiež to tak mám, ešte som tmavý typ takže sú tmavé chĺpky 🙄 nohy snáď horšie ako chlap...vždy som mala komplexy ako pubertiačka a nenávidela som svoje telo, ale tiež mám všetko ok..už som sa s tým nejako zamierila, mám manžela a tak vie o tom, snažím sa udržiavať ale je to dosť práce niekedy, hlavne teraz pri synovi malom. 🤣

autor
1. jan 2021

@laila18 na nohách mám normálne ochlpenie si myslím aj keď podľa mna ma take mužské oblasti z predu veľa na lýtkach menej predné stehná by som si ani neholila ale zo zadu hrôza a asi by vyzeralo stehno oholené iba z jednej strany divne 😂😂 ruky som si začala holiť asi pred pol rokom mala som tmavé dlhé chlpy a keď mi už viac ľudí na to hodilo nejaký “kompliment” tak som si povedala že si ich budem holiť aj keby mi tak malo začať rast ešte horšie

falbala132
1. jan 2021

ahoj, mozno ti to pomoze. ja som mala problem ako ty, z kazdej bradavky asi 4-5 ciernych chlpov, z brady asi 4 ako droty, rastli rychlostou blesku, fakt kontrola pinzetou denne, niekedy aj 2x denne, co tam vecer nebolo, rano uz ano... trapila som sa tym uplne asi poslednych 5 rokov, vyrazne sa mi to zhorsilo.
a teraz ako prisla korona, varila som si doma, takmer uplne som prestala jest v restauracii a zhruba v lete som si vsimla, ze zrazu nemam co trhat, netvrdim ze to zmizlo uplne, no neskutocne mi tie chlpy zjemneli, zredukovali sa, zosvetleli, ked ich vytrhnem, neobjavia sa aj tyzden... fakt si myslim, ze som to mala z tych kureniec co su nadopovane hormonmi. odvtedy uz kupujem len kurence od znameho a v restike si dam cokolvek ine, len nie kuracie, morcacie mäso. nemam to vyslovene nejako podlozene vysetrenim, no vidim tam neskutocnu paralelu.

autor
1. jan 2021

Myslím si že priateľovi by to nevadilo ak o tom nevie neviem či to vie 🤷🏼‍♀️ Ide o to že mne je to trápne aby to vedel podľa mna je zo veľmi neženské

laila18
1. jan 2021

Ja neviem čo je normálne ochlpenie ani na nohách lebo tým, že ich mám fakt tmavé tak to vyzerá hrozne aj keď ich možno reálne nie je tak veľa, tiež predné holene, lýtka menej, stehná odzadu a na boku také jemnejšie ale tiež tmavé, potom som mala aj okolo bradaviek a celkom dosť ale jemné chĺpky (toto mi zmizlo po pôrode a kojení), ďalej mám krúžok okolo pupka, a jemné chĺpky aj celé brucho a krížová oblasť 🤦 na brade nie 🤷 obočie keby som netrhala čistý Brežnev.🤣 Ja som takto na tom od mala, fakt neviem prečo, sestra taká nie je, ako 14 ročná som bola na endokrinologii, všetko ok, na gynekologii vždy všetko ok, preventívky o všeobecného ok, prvé dieťa doslova na prvý šup, teraz druhé (som 5tt) tiež na prvý šup.🤣 Takže fakt neviem či je to zle alebo nie 🤣 aj by som šla na laser ale musím na to našetriť lebo pri mojej ploche to vyjde fakt draho 🤦🙄🤣

autor
1. jan 2021

@laila18 sme na tom asi rovnako aj keď obočie trhať nemusím vôbec ma svoj trav a to že je husté mi neprekáža ale nohy bikiny prucho bradavky a chrbát je katastrofa kúpila som si Philips lumea teraz som začala používať tak uvidíme no ale na prší sa používať nesmie a to ma trápi nech emi mi každý deň kontrolovať prsia a najhoršie je keď to tam zarastie a celé to rozripem potom tam mám chrastu kto vie ako to vyzerá a čo si mysli priateľ že som robila 🤣🤣 a tiež mi vadí keď sa oholím cela sa vyhadžem nech robím čo chcem hlavne bikiny take potničky začervenané pomáha mi trochu na to decky puder ale na dovolenke sa musím každý deň oholiť je to aj bolestivé keď tie chlpy iba vyrastajú a potom to je ešte horšie odrezaná a vyhádzana cela🤦🏼‍♀️ Obdivujem ženy ktoré vyzerajú že sa nemusia ani holiť a majú pokožku ako vyretušované ako by im nikdy ani chlp nezarastol

laila18
1. jan 2021

No úplne ťa chápem 👍 no bikiny to katastrofa sama o sebe 🤣 to obočie je fajn, že je pekné husté ale ja musím medzi očami trhať 🙄🤦 no keď som ešte nebola tehotná tak najlepšie nohy mi bol vosk, mám doma prístroj, to fakt vydržalo najdlhšie...a už za tie roky som to mala zvládnuté už aj rýchlo mi to šlo...no len v tehotenstve som to nedávala sa k tomu potom zohnúť, ku konci už ledva aj oholiť to čo som videla 🤣 na tie intímne partie a červené bodky mi pomáha holiť v smere rastu chĺpkov

autor
1. jan 2021

@laila18 v smere rastu mne príde že to nemá taký efekt a proste čierne bodky tam ostanú aj krátke chlpy.

miriam_s
1. jan 2021

@laila18 aj keď pouzijes penu na holenie? Mne sa to tiež robilo - tie červené bodky ale iba keď som použila sprch. gél .... Pri pene som tie bodky nemala aj keď som volila proti rastu... ak náhodou som ju nepoužila tak presne červené boľavé až skoro vyrážky som mala ....

autor
1. jan 2021

@miriam_s spraví sa mi to vždy aj keď použijem vody, pedy oleje po holení nič mi na to nepomáha

lasina
1. jan 2021

Skús depiláciu, ta oslabuje vlasový folikul a chplky rastu čoraz menej.

desore
2. jan 2021

Omg... Lumeu mozes pouzivat na celom tele... Kto ti taku hlupost povedal, ze nie??? Na tvar, krk, prsia treba pouzit nadstavec, ktory je urceny na jemnu pokozku. Po oholeni sa treba hned natriet Sudokremom alebo zinkovou mastou a je po problemoch.

desore
2. jan 2021

Dalsia vec: chlpky na nesmu vytrhavat ak sa pouziva Lumea alebo profesionalny laser/ipl pristroj u lekara. Na oziarenu pokozku treba krem s UV 50, aby pokozka nezpigmentovala.

nela6
2. jan 2021

neviem odkial si, ale ja som z ke, a tu je klinika kde ti trvalo odstranie chlpy kde len chces...mozes ich skusit kontaktovat a poradit sa, ake vysetrenia by zvazili, alebo proceduru, robia toho milion, vsetko ohladom zenskych veci spojenych s estetikou, centrum laserovej a estetickej gynekologie https://www.omladenie.sk/