Obezita a chýbajúci menzes

28. dec 2021

Zdravim , chcela by som sa opýtať či tu je niekto kto ma obezitu, MS nemal vyše pol roka a Dr mu povedal že je všetko v poriadku? Je to možné že dospela žena nemá MS a doktor jej povie že jej nič nieje? je mi to veľmi blízky človek , no je tvrdohlavá a ľahostajná. Mám ale pocit že mi klame a že u toho doktora ani nebola tak preto sa pýtam tu že či to je vážne v poriadku pri obéznych ľuďoch?

zlatyk16
28. dec 2021

Moja švagrina je zas velmi chudunka a ta nema ms aj 2/3 mesiace ....ale pri obeznych ludoch neviem no .... jej chyba mozno ten hormon ktorý spúšta MS ... mne MS meškala 2 mesiace ked som bola v škotsku na zber jahod hned ako som prisla na SK tak som šla ku DR ten mi dal nejake tabletky a MS do tyzdna prišla

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. dec 2021

@viestta no tak mala pozitívne testy v juli tuším alebo auguste. Ale postupne čiarky zmizli, mala aj nízke hcg a vôbec nestúpalo takze to bolo asi biochemické ale predtým mala MS normálne odvtedy to ma takto

marfikchov
28. dec 2021

Bohužiaľ tiež patrím do skupiny obéznych, a menzes mi meškal len dvakrát v živote, vždy za tým bolo tehotenstvo. Netvrdím, že vyššia váha či pod váha nemôžu spôsobovať tento problém. Vyriešiť to môže len a len lekár, len k nemu treba zájsť

andrejka1974
28. dec 2021

Určite tam bude iný problém ja som pribratejsia a menštruáciu mám pravidelnú hoci už mám 47 rokov a nie je náhodou skoršej menopauze

evkakorcek
28. dec 2021

Ja som celkom chuda, alebo resp normálnej postavy 168/67 kg a menzes nemám už rok. Ani po všetkých vyšetreniach sa nič nezistilo. Ani predčasná menopauza, ani štítna žľaza, ani rakovina. Jedine to, že vajíčka vo vaječníku sú, maternica je pripravená, ale nič nejde.
Tak pyšne by som si kúpila vložky v drogérii, ale nič.
Stres?
Ja už mám aj osobne podozrenie na tehotenstvo, pretože bolo by z čoho. Ale objednali ma až na druhý týždeň po novom roku. 🤷‍♀️
Toto treba nechať na odborníkov. Kamoške sa do toho nestaraj. Ak sa ti zdvorila v poriadku. Ale nechaj to tak. Je to jej zdr stav. A zrejme ona vie co a ako, iba sa ti nezdvoveri.
Aj moje kamarátky vedia o mojej maternici. Ale nestarajú sa a nevypytuju. That's all

autor
28. dec 2021

@andrejka1974 nie nie má 22 rokov

autor
28. dec 2021

@evkakorcek práveže sa mi zdôveruje úplne so všetkým ja som ta čo snou vnoci ide na pohotovosť keď jej niečo je , robíme spolu úplne všetko sme kamarátky už 13 rokov sme ako sestry, zdoveruje sa mi s oveľa horšími vecami. Práveže preňu to nieje nič intímne ani nič take čo by malo byť tabu alebo ocom by nechcel rozprávať poznám ju už dlho a viem aká je , že keď jej jeden Dr možno povedal že je všetko v poriadku tak mu verí a nezapodieva sa tým. Keď mala so stitnou žľazou problémy tak nebrala ani lieky kašlala nato. Sere ma to lebo svoje zdravie dáva na posledné miesto 😡

lucia851
28. dec 2021

Ja som obezna a menzes mam každý mesiac. Tak podľa mna to určite normálne nie je

missviolet
28. dec 2021

ja som obezna, cysty na vajecnikoch, menzes nemam aj 8 mesiacov. mam 28r a takto to je od mojich 19r (hoci vtedy dom mala BMI 22 - normu). strarila som menzes a vtedy som aj rapidne pribrala. ziaden lekar to neriesi

lucia851
28. dec 2021

@missviolet tak to by ste si mala nájsť poriadneho gynekológa

somtunovaa
28. dec 2021

Pcos - gynekológ musí ísť cielene po tom, inak pri rutinného prehliadke to nemusí zistiť. Pcos môže spôsobovať aj obezitu aj meškanie ms

missviolet
29. dec 2021

@lucia851 chodim aj k endokrinologicke, inak velmi dobrej, ani ta to neriesi. Vsetci mi povedali, ze lieky na to by som mohla brat iba kratkodobe pri snahe otehotniet (vraj nicia pecen).