Nikdy som nemala príznaky ovulácie

2. máj 2022

Ženy, nikdy som nemala žiadne príznaky ovulácie - žiadny výtok, žiadne bolesti
Bazálnu si merať nemôžem lebo môj režim nie je pravidelný.. ale viem že ju mám lebo tehotná som raz bola ale bohužial neuspešne
A teraz moja otázka.. okrem ovulačných testov viem ešte nejak zistiť kedy mam ovuláciu?
Viem že tie testy su lacné ale nechce sa mi testovať každy deň.. podla mňa su to vyhodené peniaze

jaskolka
2. máj 2022

Tak keď nemáš nijake príznaky, nemôžeš merať BT, ani nechces testy, tak dosť ťažko to zistíš
Môže to byť cca v polovici cyklu, ale aj nemusí. Aj žena, čo ma cyklus ako hodinky, môže mať niekedy pokojne ovulaciu tesne pred alebo po menzese napríklad.
Takže jedine mat pravidelne pohlavný styk, cca každý druhý deň a dúfať ze to "vystihnete"

beata110
2. máj 2022

Ja som na tom tak isto skusala som testy ale mne to nikdy normalne neukazalo. Tak sa snazime kedy sa nam da a kedy mame chut. A podla mna to je najlepsie. Co aj citam tak sa snazia v den ovulacie tie co vedia kedy ju maju a tiez nemaju 100tnu uspesnost. Este ak chces vediet kedy mas tak skus folikulometriu😊 drzim palce

stannkal
2. máj 2022

Pre mňa sú ovulacne testy super, treba ale robiť 2x denne ak to ma byt spoľahlivé.

kitycat
2. máj 2022

Ja si myslim, ze ovulaciu pocitujem asi len posledny rok...teda ze ma boli niekde tam kde je asi vajicovod. Takisto som sa nikdy nepozastavovala a nestudovala hustotu ci priehladnost mojich tekutim z pipiny :D

Pokial sa nechces merat a testovat tak sexuj a cakaj kym nepride MS.

autor
2. máj 2022

No môj cyklus je taky že plus minus 1-2 dni
Takže neviem či sa dá brať ako pravidelny
Meranie BT proste nejde, ja vstávam hocikedy aj v noci, jeden deň vstávam o 6:00, ďalší o 3:00, niekedy aj o 11tej takže to nie
A tie ovulačné testy keď treba robiť dva krat denne tiež to nie je ideal
Naše snaženie je zatial také že snažíme sa ked je na to chuť neriešime to.. ale keď sa už má bližiť ms tak vtedy nad tym začnem rozmyslať že ak pride nabuduce už by som mala nejak si zistiť tu ovulaciu

autor
2. máj 2022

Aj tento mesiac, podla kalendariku v telefone (čo mi je jasné že je len veeeeeeelmi orientačné) sme sa snažili aj pár dni pred ovu, aj počas ovu aj pár dni po
Dnes je 10ty deň od ovulacie (teda dňa ktory bol v kalendary označený ako ovulacia či vtedy bola netuším) a mam také mierne bolesti v podbrušku už druhý deň..
Tak premýšlam či sa tento mesiac poštastilo a trafili sme sa do tých plodnych dni a podobne preto aj táto moja diskusia

diamond007
2. máj 2022

Ani ja som to nemala, dokým som neporodila. Po prvom pôrode mi prešli menštruácne bolesti a začali ovulacne 🤣

autor
2. máj 2022

@kitycat presne toto aj ja 😁 čítam všade že výtok ako bielok...snažila som sa sledovať minule mesiace skúmala som to spodné prádlo ale nič 🤦‍♀️🙈 až mi to divné prišlo že tolko skúmam čo zo mňa vychádza 😁😁
Ako som písala merať sa mi nedá bazalna teplota
A už sa nám raz tak poštastilo že som otehotnela len tak že sme nič neplánovali.. len bohužial nevyšlo to.. a ďalšie vec keďže sme vtedy mali sex rôzne zase som ani podla toho nevedela určit kedy bola tá ovulacia vtedy

terry658
2. máj 2022

Tak ešte sa dá pozorovať hlien aj na krčku maternice a tiež pohyby, tvar a otvorenosť krčka. Toto by sa ešte dalo vyskúšať aj bez merania teploty.

ivangeline
2. máj 2022

Hlien. Neverim,ze nemas. Treba pozorovat pred kazdym pouzitim wc a zapisovat.

joesvk
2. máj 2022

Hlien neskúmaj na spodnom prádle. Ale keď ideš čúrať, zohni sa a kukaj, či z teba nevisí ten charakteristický hlien, alebo keď sa sprchuješ a čupneš si, tak tiež visí...
Potom ho môžeš ešte skúsiť dať medzi dva prsty a uvidíš, že má typickú klzkosť,netrhá sa.
Nikdy neskúšaj prstami v pošve, len ten, čo sám vytečie.
Prepáčte, že to tak kvetnato podpisujem, ale veľa žien to proste nevie...

elizabet173
2. máj 2022

tiež som nikdy nemala príznaky, veď si meraj teplotu, to máš zdarma

autor
2. máj 2022

@joesvk tak podla toho ako to opisuješ to som fakt že nikdy si nevšimla také niečo že by sa mi dialo 😁 ale dobre vediet ako to správne sledovať
Ak príde ms nakoniec tak na další mesiac budem lepšie sledovať
@elizabet173 nedá sa mi merať teplota lebo to som čítala že sa musi stale aspon v rovnaku hodinu približne a to sa mne neda ked raz vstávam o 11tej, raz o 6tej inokedy aj o 4v noci a pod

elizabet173
2. máj 2022

sorry, prehliadla som to v úvodnom príspevku, ale ak teda chceš otehotnieť, tak asi budeš musieť investovať do tých testov

dadis
2. máj 2022

Ja som tiez nic nepocitovala. Podla mna staci, ak mate sex 2-3 tyzdenne 2 tyzdne od skoncenia menstruacie. Som zastancom radsej si ten sex priebezne prirodzene uzivat ako z plodenia deti robit vedu.

mirkasmile
2. máj 2022

Ja mám zase vždy v strede cyklu asi 5dni špinenie 🙊 najprv som bola totálne prelaknuta, nebol to zápal, a potom sme došli na to s gynekológom,že to bude ovulácia 😀

janetinka27
2. máj 2022

pises,ze raz si uz otehotnela.ale to nie je zarukou ovulacie.su zeny, u ktorych neprebehne ovulacia cele mesiace,roky.
daj si zistit hormonalny profil,potvrdit ovulaciu.
mne napriklad pekne stupne estradiol, folikul narastie,ale nepraskne.prerastie do velkej cysty. chodim na merania hormonov z krvi niekolkokrat do mesiaca. ovulaciu ti potvrdi krvny test-progesteron 7 dni po vrcholovom dni.alebo napriklad sono-uvidia zlte teliesko atd

joesvk
2. máj 2022

Človek sa učí celý život 😉