Nezvládam šestonedelie

8. okt 2022

Vzdy som bola taka ze som nebola na 100percent presvedcena ci chcem dieta. Nakoniec sme sa s muzom rozhodli ze do toho pojdeme - mame zdraveho syna. Sme par dni doma z porodnice a mne pride ze som urobila v zivote chybu. Nechapte ma zle - syna milujem som rada ze je zdravy kazdy vravi aky je uteseny. Mne ale pride ze to nezvladam. Hlavne noci su zle nespi a ja potom placem som nevrla -a premyslam ci som urobila dobre - cez den sa postara muz a ja mozem par hodin dospat ale mam silne migreny a chyba mi nocny spanok. Plus cez den spi len na mna akonahle ho dam do postielky je hned hore. Zijeme od rodiny a kamaratov… asi potrebujem len pocut ze tl bude lepsie :( ze som neurobila zivotnu chybu :(

dori2
8. okt 2022

jasne ze to bude lepsie, neboj. ja som pri prvom toez tazko niesla vsetko, emocne som bola v kybli. ale bolo to z tyzdna na tyzden lepsie. teraz mam druheho novorodenca doma a neda sa to porovnat ;) drz sa, bude to fajn

queen_mary
8. okt 2022

Jasneee, asi od 3 mesiacov ked zacne konecne nejaky rezim do bude lepsie, a ked bude mat 2 roky tak uz to bud uplny partak 🙂 ja son na tom bola podobne. Velmi mi pomohol muz - naucil maleho spat v postielke - vzdy ho tam on ukladal aj za nim chodil ked vymyslal. Plus ti pomoze, ked si najdes niekde v okoli matku s podobne starym dietatom.

simona20201309
8. okt 2022

Bude to lepšie, a neurobila si chybu 🥰. Aj tvoje pocity sú v poriadku. Tehotenstvo, pôrod a šestonedelie je brutálne zatazujuci pre organizmus, rozbite hormóny, úplne nová životná situácia. Niekto to zvláda ľahšie, niekto menej. Nie je hanba si to priznať. Pre mňa bolo zo všetkého najťažšie ten spánok. Pre mňa to bola nočná mora. Keď ma prvý krát zobudila bábätko v noci s plačom, mne sa chcelo plakať tiež. Nevedela som si na to zvyknúť. Proste ja som sa potrebovala vyspať a zrazu som si uvedomila, že to tak skoro nebude. Poteším ta, dá sa na to zvyknúť. Naozaj. Zvykla som si na to nočné vstavanie. Máš výhodu, že si môžeš počas dňa pospat.
Teraz to je také- len plač, kŕmiť, prebalit, spať.... Ale potom to príde. Prvý úsmev, radosť z prvých krokov, povie mama... všetko sa zmení a vás vzťah bude zo dňa na deň silnejší. Neboj sa. Kopu žien zo začiatku k deťom nič necíti, aj láska príde časom.
Príde čas, keď zistíš, že ty si pre to malé babo najviac, a ze všetka ta starostlivosť o neho a láska ktorú mu prejavis sa ti vráti. Teraz sa ti zdá, že nič nevnima a je mu všetko jedno. Nie je to pravda. Uvidíš. Budeš pre neho bohyňa. Príde deň kedy sa ti hodí okolo krku a povie ti tie najkrajšie slová aké si kedy počula. ❤❤❤
Ale áno, treba vydržať tie ťažké začiatky. Pre mňa bolo najťažších prvých 5mesiacov. Potom to už šlo. Každým dnom lepšie.

ewka9
8. okt 2022

Hormóny a únava robia svoje..ale je to len obdobie..už to síce nikdy nebude ako predtým, ale zvyknete si..🙂uvidíš, že ten drobec naplní váš život až po okraj..ja som síce po pôrode bola úplne HAPPY, ale všetky pocity sú normálne, každá žena to má inak, hlavne si nič nevyčítaj, chce to len čas 😘

sima338
8. okt 2022

Bude to dobré, len sa drž!

jarnajar
8. okt 2022

Poviem pravdu, tretie dieťa by som nechcela kvôli šestonedeliu. Pre mňa to bolo dvakrát veľmi ťažké obdobie, krehká, zraniteľná psychika, telesne upadlá, hormóny do toho... Prvýkrát to bolo tažšie a aj to trvalo dlhšie ako 6 týždňov. Prvé dieťatko tiež náročné, uplakané. Druhýkrát lepšie, ale nič na čo budem s radosťou spomínať. Všetko prešlo a aj u teba prejde. Materstvo prináša aj ťažké chvíle, ale tie dobré to zmažú. Držím palce.

queen_mary
8. okt 2022

@simona20201309 uplne presne si to popisala. Ja som to mala hrilozne prve 3-4 mesiace, koliky atd. V noci aj 2 hodiny v kuse plac. Ja som bola uz taka zrutena, ze som kolkokrat odisla a o maleho sa musel postarat muz. 😅 teraz mi je to smiesne a nechapem, ako som to mohla robit, ale vtedy som bola uplne ako prepnuta.

vladi4444
8. okt 2022

Ahoj, ver mi, naozaj niesi jediná, tieto pocity sú bežné. Malá má akurát 5 týždňov a prvé dni boli také, že som zavidela všetkým naokolo, čo nemajú doma malé dieťa a nemusia sa oň starať a môžu b noci kľudne spať. Veľmi som sa hanbila za tie pocity, do toho malá vymýšľala (a stále vymýšľa) pri kŕmení. Tiež som premyslala, ci som nemala ešte chvíľu počkať. Mne šestonedelie konci o týždeň ale už sa citim o dosť lepšie, a každý dňom si pomaly zvykám. Keďže som Prvorodicka a malá má len mesiac, nemám skúsenosti na to, aby som ti poradila avšak chcem ťa len uistiť, že v tom vôbec nie si sama, sú to veľmi bežné pocity 🙂

simona20201309
8. okt 2022

@queen_mary a hormóny? 🙏😆 ja som sa bola schopná rozplakať preto, že mi dal muž pusu len na líce keď prišiel z prace ... chudák... do dnes niekedy keď niečo povie, zlakne sa, či to povedal dosť citlivo😂 našťastie sa na tom už len veľmi dobre bavíme.
S odstupom času tiež vidím všetko inak.

any_soj
8. okt 2022

Bude lepšie. na denný spánok skús hacku. Moja tiež spí cez deň len na mne, ale po zaspati ju dám do hacky, síce trochu pootvori oči, ale uhojdam ju. V posteli by bolo po spánku.

svetlonos
8. okt 2022

Ahoj,
bola som hotova striga nevrla ked mo chybal spanok, este som ani tehotna nebola. Je to normalne, ze nebudes chidit vysmiaza s migrenami. To sestonedelie vie byt kludove alebo narocne. Tiez som rozmyslala, ci sa vo volnom case najest, odsat mlieko alebo ist spat s malym. Je to este len kratko ale skus ho krmit po leziacky v posteli, mne tak maly zaspal, potom som okolo neho obtocila vankus alebo paplon ako hada a spal aj bezo mna nedkor. Neboj bude lepsie, toto je ken obdobie a prejde to 🙂

ibajaanikiny
8. okt 2022

Bude to lepsie. Aj ja som to takto mala. V porodnici fajn a ked sme prisli domov,tak to zacalo…cez den spala do kopy hodinu a iba na mne,inak plac alebo hore a na rukach. Noci to iste. A tiez som migrenik,tiez od rodiny,sme na nu len my. Muz pomahal,ked dosiel z prace. Prve tri mesiace som nemala akoby rezim,kazdy den iny,kazdy den inak “spala”,noci prebdene,nemala som cas na seba,na domacnost,varenie…mala som stavy,ze som uz plakala s nou. Ale po 3m cca nastal zlom,zacala viac vnimat,upravil sa spanok atd…
Je to babo,ktore ma par dni,ano,vraj existuju novoredenci,co vela spia😁 ale moja takym nebola. Musite to len vydrzat,si cerstvo po porode,hormony,novy cloviecik,musite si na seba zvykat,ale bude len lepsie. Hlavne,nech je zdravucky🥰

marianarem
8. okt 2022

Ja som uz v prvy den, co som mala v porodnici maleho, pisala sestre, ze toto asi nezvladnem. Par dni na to som nariekala pri rodicoch, ze ci som neurobila chybu. Niektore dni sa mi realne zdalo, ze sa neda dozit ani dalsieho dna. Kazdy den plac, pocit neschopnej matky. Panatam si, ze jeden den som isla na postu a tam bol taky nie moc triezvo vyzerajuci otec so zanedbane vyzerajucim chlapcom a ja som si hovorila, ze aj pri takomto rodicovi sa dieta naucilo chodit, kdezto moj bude urcite do konca zivota len lezat :D No bol to taky prepnuty stav, vsetko aa mi zdalo cierne. Bol aj december, najkratsie dni v roku, cely den tma a hmla, no katastrofa. Ale po mesiaci uz o dost lepsie a po 3m ovela lepsie. Bude raz lepsie aj tebe, hoci tych par mesiacov na zaciatku sa moze zdat ako roky 🙂

lilusa22
12. okt 2022

Môj synček sa budil každú pol hodinku a zvládli sme to bola som sama bývala som u rodičov ktorý my snim pomáhali cez deň tak isto spal len na rukách🥰a po 3m sa to zlepšilo cez deň zaspaval v kolíske a v noci primne a budil sa každé 3h🤣neboj sa zlepší sa to ja som si to užívala aj keď som bola unavená boli to tie najkrajšie dní ako aj teraz a teraz má už rok aj 8m a ja neverím ako rýchlo mi vyrástol a robí nám od malá veľkú radosť 🥰🥰🥰