Nezvládam PMS

18. máj 2022

Ahojte, je tu niektorá z vás ktorá to má podobne? Od ovulácie až do začiatku menzesu mám také silné PMS že už to nezvladam fyzicky a ani psychicky. Som nervózna, agresívna, unavená, neviem sa sústrediť, mám kŕče v podbrušku. Byť v práci a sústrediť sa je pre mňa nadľudský výkon. Bolia ma všetky kĺby, nič sa mi nechce o nič nemám záujem. O strate chuti na sex nehovoriac....ťažko zvládam takého stavy. Od kedy mi zistili že mám autoimunitné ochorenie štítnej žľazy a vysokú hladinu testosterónu je to horšie a horšie...
Snažím sa zdravo stravovať, zacvičiť si, beriem aj gynex, alchemilku, atď...ale od kedy mi začne ovulácia tak mi je to všetko jedno, nemám chuť na nič zdravé, ani energiu cvičiť a dokonca sa vôbec sústrediť na cvičenie. Nevládzem ďalej s tým bojovať, pomaly priberám na váhe a ja sa bojím v akom štádiu to všetko skončí. Ma to niektorá rovnako ako ja? Ako to zvládate?

pribinak
18. máj 2022

Lieky na štítnu berieš?

autor
18. máj 2022

@pribinak zatiaľ chce endokrinolog ešte trochu počkať s liekmi

jahodka8
18. máj 2022

Ahoj, aj ja to mám. Mne pomáha pitie vody a kávy, pohyb napr. v záhrade, prechádzky so psom a háčkujem. Ale teraz nepracujem, v práci som kvôli tomu mala problémy, až depresie, tiež problémy so sústredením a nervozitou. Teraz sa snažím chudnúť, mám 89 kg, ale tiež 4 dni pred menštruáciou bývam unavená.

ninka99865
18. máj 2022

A aké máš výsledky tsh? Keď máš takéto stavy nemá znysel čakať.. čakať načo?
Ja som mala otrasne pms a tiež som mala zhoršené hodnoty štítnej zlazy. Zvýšila mi davku + dala lieky na androgeny mala som kus zvýšené a PMS je o 80 percent lepšie.
Na testosterón by ti tiež mala dať lieky aby sa to upravilo.
Ale mne sa to všetko zlepšilo až keď som zmenila endokrinologicku, tamta tiež mala čas na všetko čakať a mala v paži

pribinak
18. máj 2022

Tak ale evidentne sa trápiš, tak ako načo máš čakať?
Objednaj sa na endo a nech tá normálne nastaví na lieky

autor
18. máj 2022

@jahodka8 no tak to máme rovnako...keď mi je ok tiež chodím na bicykel, prechádzky, korčule...ale keď to príde na mňa tak nič z toho ma nezaujíma, čistá depresia...tiež sa snažím schudnúť ale mám pocit že sa to nikam nehybe

autor
18. máj 2022

@ninka99865 na endokrinologii som bola minulý týždeň...od novembra sa mi zase zvýšili tie hodnoty...

noemikatka
18. máj 2022

ja mám už strašne nervy na bolesť prs bolia už 12-10dni pred menzesom a stále horšie 🙉🙉🙉

nevenka
18. máj 2022

Ake mas tie hodnoty, napis to sem a co vsetko Ti brali? Podla TSH sa len orientovat, to je tragedia nasho zdravotnictva inak...😪

nevenka
18. máj 2022

Na 100% to mas z hormonov, metabolizmus zly. Ja som mala aj hypo, aj hyper, ani pri jednom stave som nemala normalny menzes, strasne dlhe cykly a PMS des. Testosteron mam tiez zvyseny, ale to nebolo vela. Tak uz neriesim.
Ale akonahle sa mi stitna znormalizovala co len trosku, tak hned lepsie. Ono to nestaci mat vysledky len v referencnom ramci, napriklad fT4 by si mala mat v hornej tretine rozpatia. Nie na dolnej hranici. To zakonite mas hypo priznaky a mozes sa aj na hlavu postavit, telo nevladze proste. A cyklus nebude fungovat spravne, lebo setri sily na zakladne procesy.

autor
18. máj 2022

@nevenka tak THS mám na hodnote 5, FT4 na hodnote 19,2. FSH 4,6.

autor
18. máj 2022

@nevenka tak ja mám cyklus pravidelný, Max 1 deň hore dole. A podľa lekára mám testosterón zvýšený o 30%. Ale to PMS má zabíja...toho sa najviac bojím ako sa to bude ďalej vyvíjať

luccija
18. máj 2022

Gynekológ Ti môže dať hormóny aj Duphaston sa používa na PMS, alebo iné. Mám to podobné len nie až tak silné, ale únava 2-3 dni strašná, prsia ma bolia od ich nálady a nervozita ani nehovorím.Mam Duphaston na iný problem a je mi omnoho lepšie.
Na hormóny extra nezaberie strava, šport...

autor
19. máj 2022

@luccija jedno obdobie som brala duphaston ale bolo mi po ňom horšie ...úplne depresie a ani len vstať z postele som nevladala

macikovaiveta
19. máj 2022

@noemikatka skúste kvapky Mastodynon , dúfam že som to napisala správne

ninka99865
19. máj 2022

V ostatných hodnotách sa nevyznám, ale TSH som mala 4,28 a už to bola jedna veľká katastrofa od ovulacie po menzes.. teraz mi to stiahla na 0,90 (ale ja chcem otehotnieť) a nedá sa to porovnať… určite by som to riešila stitna žľaza ovplyvňuje v tele všetko.. neviem načo čaká

ninka99865
19. máj 2022

A ešte jedna skúsenosť, vyskúšala som všetky doplnky čo sa len dalo, aj duphaston od ovulacie po menzes a kým nebi stitna žľaza dobre nastavená nič nepomôže

autor
19. máj 2022

@ninka99865 neviem....mala som si ich už asi vypýtať...ale úprimne...mám trochu strach ich začať brať. Mala si nejaké nepríjemné vedľajší účinky po liekoch?

ninka99865
19. máj 2022

Absolútne žiadne, zle stavy mam keď mam horšie hodnoty, ale keď som super nastavená tak nič

autor
19. máj 2022

@ninka99865 a schudla si aj alebo darilo sa ti držať si stabilnu váhu? Toho sa trochu bojím

ninka99865
19. máj 2022

Keď som začínala brat lieky ako tínedžerka mala som trošku nadváhu a v priebehu pár mesiacov som schudla 7-8 kíl ale nič som nezmenila len nasadila lieky.. a som stabilne stále na tej istej váhe

noemikatka
19. máj 2022

@macikovaiveta to sú ake presne na bolesť prs ?