Neznesiteľná ovulácia

christin1280
2. sep 2024

Ahojte baby zaujima ma ci ma niekto podobny problem ako ja, samozrejme vsetko som to prebrala aj s lekarkou a jej odpoved je akurat ze mam byt rada ze viem kedy mam ovulku a mozem plodit deti. No moj problem je ten ze z celeho mesiaca som asi tyzden ok ale asi najohrsie je obdobie plodnych dni strasne ma nafukne vyzeram jak tehotna ledva sa mi dycha netravi mi , na tie hrozne krce beriem algifen , trva to skoro tyzden potom zacina uz pms cize skoro to iste dokola antikoncepciu som vyskusala nesadlo mi to este horsie mi bolo a uz nemienim skusat ziadne chemie, prosim ak mate podobny problem poradte co moze pomoct k zmierneniu tychto priznakov lebo som uz hotova. Pred porodom som nevedela o pms ani ovulacii… po porode je to horor

anjelicek26
2. sep 2024

Ja som mavala velmi bolestivu ovulaciu, na laparke zistili kopu zrastov v brusnej dutine, creva, mocak, maternica, same zrasty, jeden vajecnik prirasteny vzadu uplne, na sone ho ani neslo zobrazit... "vdaka" za porody, tehotenstva a slepak v detstve... vraj o par rokov to zrastie zasa (teraz to operovali opakovane po 8 rokoch)... uvidime.. dufam, ze dovtedy uz nejako doklepem smer menopauza...

janickacrazy
2. sep 2024

@christin1280 no ale ovulácia samotná trvá jeden deň, nie týždeň, takže to máš nejaké zvláštne, ja mám bolesti našťastie len ten jeden deň

christin1280
autor
2. sep 2024

@janickacrazy no ja zacinam mat bolesti jak zacinaju plodne dni az kym neprejde ovulacia co je zhruba tyzden

janickacrazy
2. sep 2024

@christin1280 skús alchemilku piť, mne to pomáha

dion287
2. sep 2024

@christin1280 mne pomohla Vellena, pila som ju tri mesiace vždy pred spanim a dosť pomohlo

ina2405
2. sep 2024

@christin1280 aj ja to tak mám, v detstve som mala prasknutú aj cystu, aj slepák z toho zapálený a doktori vtedy mame povedali, že budem mať pravdepodobne zrasty. Ale neviem, ako to mám teraz dnu, ovulácie sú často až neznesiteľne bolestivé. Gynekológ mi vysvetľoval, že najviac je bolestivé, keď sa po prasknutí folikulu nahromadí v Douglasovom priestore tekutina.

pukina
2. sep 2024

ahoj, ja kvoli tomu aktualne idem menit gynekologa, ktory mi povedal nieco podobne a nema zaujem to so mnou nijak riesit. Ja si ovulaciu spoznam tak, ze ma 2 dni predtym bolia vajecniky tak az mi to vystreluje do krizov a bedroveho klbu a v den ovulacie dostanem taku migrenu, ze ma uplne odpali, zachrani ma len ibalgin, cukor a tma az kym mi nezaberu tie lieky od bolesti. dovtedy mi je zo svetla a zvukov uplne na zvracanie. chcem si u novej dr. dat skontrolovat hormonalny profil a riadne pozriet co sa mi na vajecnikoch deje.

anjelicek26
2. sep 2024

@ina2405 ono kym to na laparke otvoria, nemaju sancu vediet, ako to dnu vyzera... mne sa ako to dali doporiadku neskutocne ulavilo... mne praskol slepak ako 6 rocnej, mesiac som stravila v nemocnici...

olivia_c
2. sep 2024

@pukina ja mam toto iste roky rokuce, hovorili mi - porodis a ono to zmizne a je to tusim o nieco silnejsie. Mam uz 2 ovulaciu po porode a des. Migrena a ibalgin, bolesti podbruska a na strane kde je vajecnik, nafuknuta...

janababana
2. sep 2024

@christin1280 ja som tiez toto mala - okolo dna ovulacie bolesti, v takych vlnach to chodilo, obcas miernejsie a obcas som musela predychavat. Prestalo to tehotenstvom, ale pamatam si to do dnes. Gyn nikdy nic nenasli, posledna mi povedala, ze to je normalne 🤔🙄

christin1280
autor
2. sep 2024

@ina2405 no ja mam cely ten tyzden plodnych dni otras nafuknutie velmi velmi a krce podobne kontrakciam cpem do seba iba lieky proti nafukovaniu a flector ved toto uz nemi normalne s gyn mi tvrdi ze mam byt rada ..a zaco preboha ?!!!

rozkvet1
2. sep 2024

@christin1280 nezávidím ti a neviem ako ti pomocou ale na bolesť mi pomaha len jediný liek - Cetalgen

ina2405
3. sep 2024

@christin1280 aj mne povedal, že mám byť rada, že viem kedy mám plodné dni. Ja mám bolesti asi 5 dní, ale také hrozné sú len jeden deň našťastie

pukina
3. sep 2024

@olivia_c ja som pred porodom bola uplne v pohode, od porodu su uz 2 roky a kazdy mesiac idem umriet. a to sa mi cyklus vratil hned po sestonedeli😢

olivia_c
3. sep 2024

@pukina aj mne sa cyklus spustil tak, ze 6 tyzdnov od porodu presne do dna ovulka a o 2 tyzdne ms 😀 ja som pred porodom mala taku ovulu hroznu aj 10 rokov a teraz opat, co uz 😀

adonish
4. sep 2024

@christin1280 skus ist na gynekologicku fyzioterapiu. Ja chodím do Intimfyzio v Bratislave k pani Katke Hanuliakovej. Mala som bolesti (ale nie tak silne ako popisujes, ale presne po porodoch hroza), poporodne problemy s panvovym dnom... Bolesti nemam uz ziadne, ostatok riesime a je to všetko oveľa oveľa lepsie.
Dochádzam k nej kazde cca 2-3 mesiace. Ak mas BA daleko, skvelá fyzio je aj v Ziline. Na vychode netusim, to mam od ruky. Skus si popozerať, pripadne s nimi telefonicky /mailom skonzultovať, za to človek nic neda.