Neznesiteľná bolesť prsníka

natalysb
11. aug 2016

Ahojte mamulky. Prispievala som par dni do zadu. S podozrenim na tehotenstvo ale nieje mi mozne sa zatial itestovat nakolko som v zahranici. A testy su v kazdej lekarni len po meskajucej periode. Mam tyzden do periody. Kazdy mesiac ma vzdy bolia prsia pred MS. Dnes rano ked som vstala mala som neznesitelnu bolest prsnikou ale hlavne jedneho. Bodava. Aj na dotyk. Stuhnute a bolave. Mozem mat nejaky zapal? Mala nejaka mamicka uz podobny problem? Pretoze ma takto este neboleli prsia. A je to velmi bolestive dakujem

glorikarebeka
11. aug 2016

@natalysb prsia bolia ked je tehotensto,ale nie takto silno,ale vsak pockaj a otestuj,alebo k lekarovi

janinah
11. aug 2016

v tvojom zahraničí nie sú lekári? neznesiteľná bolesť a stuhnutosť sú dosť jasné príznaky,že sa niečo deje....

charity
11. aug 2016

@natalysb Ak to citis ako bodnutie nozom, moze ist o pricbiknuty nerv z chrbtice.

sardinka335
11. aug 2016

Ja som davno pradavno mala tento problém, jeden prsnik mi tak stuhol, zatvrdol..no..išla som na gynekologiu a doktorka ma poslala na sono, tam mi povedali ze mam jednu zlazu o niekolko milimetrov väčšiu takze vraj pred menštruáciou mozem pocitovat tieto priznaky. Potom to samovolne prešlo.
Ehm...a celkom nechapem ze testy su len po meškajucej periode to kde si pre pána krála? Niekde u Kim čong ila, že si nemozeš kupit tehotensky test? No magistre budem vykladat na čo ho potrebujem...fuha normalne čím viac citam zažitky zapadnejšie od SK - BA tak tým viac som štastna ze zijem kde zijem... 😀 😀

natalysb
autor
11. aug 2016

@janinah pokial viem vsade nemocnice a lekar. To ze som v zahranici a neriesim tu lekara je problem? Ked tak uz len moj! O 4 dni idem na svk v nedelu cestujem pondelok si zajdem aj na svk kym nepojdem zase spat. Zijem mimo svk zatial 2 mesiace takze lekarov som nemala dovod riesit ale kedze sa neplanujem vratit na svk po dovolenke si doriesim vsetko potrebne v zahranici. Dakujem za pochopenie

natalysb
autor
11. aug 2016

@charity ked sa dotknem v oblasti bradavky a nedaj boze silnejsie sa dotknem tak to velmi zvlastne boli tak pichlavo v oboch ale v pravom viacej :/

natalysb
autor
11. aug 2016

@sardinka335 ahoj som v Nemecku. Tu maju v kazdej lekarni aj v Koline len jeden druh estov. Tiez som skakala do priatela ze co tu je za bordel ze na svk zajdem do lekarne a mam na vyber 10 druh. Min. Mne to vysvetlil tak ze tu idu na istotu a aj testy nejsu najlacnejsie ako na svk za 3e :D mna bolia pred ms prsia stale ale dnes to je ine. Bolestivejsie. A dost

natalysb
autor
11. aug 2016

@sardinka335 a navyse lekarnici maju iny pristup. Pytaju sa automaticky. A ja ze mam tyzden pred ms a automaticky odpoved je skoro testy su robene po vynechani periody telo neproduje dost hormonu hcg a je zbytocne sa testovat. Narozvulovala som sa dost. Aj ja :D

sardinka335
11. aug 2016

@natalysb šak pytat sa mozu ale tak im poviem ze ano meška mi menzes..čo ako to odkontroluju? Sak to je nonsens! V dnešnej dobe...Test je to spotrebny tovar ako kazdy iny - tak nechapem tieto ,,tanečky,,. Ale nech si dederoni robia ako chcu u nas si to kupim pomaly aj na benzínke. Ako chapem zase u nas opačny extrem - tu sa zeny testuju ako divé a hladaju duchov...no nech je ako chce zajdi k lekarovi, istota je gulomet.

erickatt
11. aug 2016

@natalysb mňa tak bolelo v apríli. Ani spať som nemohla. Ráno som šla k dr. Že tam nič neni, to sa stáva . Neni to onkologického. Aj na sone bolo všetko ok..

natalysb
autor
11. aug 2016

@sardinka335 ja som bola z toho tiez nervozna. Ale ja som klamat nemohla lebo priatel bol pri mnr a pozeral by na mna ci mi hrabe. Ja som si ho chcela kupit alr on do mna tiez hucal ze na co mi to bude ked mi neukaze vysledok? Nervozna som bola ako pes. Ale zase ano polovica zien keby prisli do nemecka sa netestuju kazdy den lebo test tu nekupis za par eur a ci by vyhodili 50e za 3 testy by si 2 krat rozmysleli :D kazdopadne zajdem na gyndu alebo sa testnem na svk alebo uz pockam tych par dni do ms a hotovo

natalysb
autor
11. aug 2016

@sardinka335 a dakujem za pismenka 🙂

sardinka335
11. aug 2016

tiez si myslím, ze prsna žlaza moze takto reagovat pod vplyvom hormonalneho systemu bolest, pnutie az pálenie..ale ako vravim, cez net ťažko 100% sudit a radit.

natalysb
autor
11. aug 2016

@erickatt jooooj snad budem ok... :/

erickatt
11. aug 2016

Či som sa neudrela. A vo som magor? Sa udrem a budem sa čudovať.. podprdu si nezmenila? Môže to tlačiť kostica..

natalysb
autor
11. aug 2016

@erickatt nie nezmnila praveze pouzivam stale tu istu :D aj tu si davam zo strachom v ociach push up uz nenosim vobec len obycajne bez vypchaviek :D no jedine ze by ma partner v noci udrel do och buuuum :D ale to snad nie rakovinu si neprosim :/

erickatt
11. aug 2016

Že rakovina to neni, že ta neboli. Daj si niečo od bolesti, môže to byť aj z chrbtice

sardinka335
11. aug 2016

@natalysb tak jasne, ako sa vravi ,,iny kraj - iny mrav,, 🙂 zase uz boli aj take pripady ze zena ,,menštruaciu,, mala a aj tak bola tehotna ako nehovorim ze to je tvoj pripad to len na margo toho ako sa brania predaju tehu testu.
Raz sme boli v Rakuskom ,,šopingu,, a rozbolela ma hlava...si vravim ,,ci pana no mam po nakupoch,, 😀 tak som poslala manzela nech mi ide kupit paralen do apotéky...a on somar povedal ze som tehotna!! Jasne ze mu nič nedali 🙂 Tak som ho poslala do druhej lekarne a zakazala mu hovorit ine ako ,,cum kopfšmerce,, 😀 😀.
Tak skus sa upokojit, bude dobre, telo občas ,,vymyšla,, a hormony sa bujačia. Prideš sem, testneš sa, na gyndu zajdi tak či tak...a uvidiš. Bude dobre!

natalysb
autor
11. aug 2016

@sardinka335 hej do buducna som poucena ze pravdu nesmies povedat ale co sa tyka tehu testu ano lebo davat do luftu 15e za testy je zbytocne :D ked h*** ukaze. Hej mozno sa bujacim od kedy som tu leto ti nebolo. Cele leto 20 stupnov zima prsi od rana do rana :D deno denne a ja zle reagujem ked je vyssia bio. Som citliva :D dam sa do kludi vypnem a konec uvidkm na svk ako bude :D snad bude dobre ale tak horsie ako je snad nie ;)

hanelka1
12. aug 2016

Máš to tvrdé, červené a bolestivé? Máš zvýšenú teplotu? Pravdepodobne zápal presných žliaz,,,, ako prvá pomoc vínovy obklad alebo octanova masť a sup k lekárovi, chce to sono.

hanelka1
12. aug 2016

@natalysb prečítaj príspevok vyššie, som zabudla tvoje meno tam dať,,, inak takýto zápal kľudne môže prísť z prechladnutia,, mokré plavky necháš po bazéne na sebe a chlad,,,a vybavené

natalysb
autor
12. aug 2016

@hanelka1 ahoj nemam ich tvrde cervene len bolestive a citlive na dotyk ked sa objimem s priatelom a pritlaci mi na ne picha ma v nich. Mam pred ms. Zijem v zahranici som tu cez 2 mesiace a kupat som sa nebola ani raz lebo tu stale prsi a je zima. Teplotu zvysenu nemam. Len som unavena velmi unavena. Budem musiet ist zajtra cestujem na svk. Som nejaka pokazena. :/

hanelka1
13. aug 2016

@natalysb tak ak máš pred menzes, to môže byť predmenstruacny syndróm, uvidíš či ti to bude prechádzať keď príde menzes

kattrin5
1. sep 2016

Ja mam toto iste kazdy mesiac, sono c poriadku, vraj su to hormony pred menstruaciou a pocas ovu.

charity
1. sep 2016

@natalysb Co ak si tehotna uz dlhsie, len si mala popri tom aj menzes?