Neustále zápaly v pošve

sorca24
28. sep 2014

Už niekoľko rokov mám neustále zápaly v pošve, pričom výsledky z kultivácií mám vždy negatívne. Ked mi dá gynekolog nejaké čapíky, napr.Polygynax, zápal ustupi alebo len čiastočne, vyskúšala som toho už kopec a nič mi nepomáha, bola som aj u imunologičky ale imunitu mám ok, až na to, že pred 2 rokmi mi dianostikovali celiakiu,čo je autoimuune ochorenie. Tie zápaly sa mi prejavuju pálením v pošve a bolestivým stykom, mám to zvnutra opuchnute, kedysi som mávala aj silný biely výtok ale na to mi pomáhal výplach so sodou bikarbonou - čitala som na nete, že existuje laktobaciloza a takto sa to lieči a mne to fakt pomáhalo,hoci moj gynekolog tuto diagnozu odmieta a stále by ma len napchával laktobacilmi ktoré mi robia ale zle - pri ich vaginálnej aplikácii ma to začne páliť ešte viac a začne mi nekutočne silný výtok, že som celá od neho "zagebraná". Teraz mi ale tie výplachy nepomáhaju a gynekolog netuši z čoho ten zápal mám, kedže kultivácie su stále negatívne, ja rozmýšlam či nemám daku alergiu na toaletne papiere, vložky a tak.......už by som chcela aj dieťa ale na to treba aj sex a ked ma to stále bolí, tak nemám nan ani chuť ☹ Nemá niekto skusenosti s podobným problémom?

mistrall
28. sep 2014

skus anionove vlozky, najdes na nete, nemiesto pouzivania beznych. ktore k tym zapalom mozu prispievat tiez, a potom wobenzym tabletky, tie by mohli pomoct , su na opakujuce sa zapaly v tele a hojenie raan..drz sa

zita19
28. sep 2014

@sorca24 zrus uplne sprchove gely a mydla na umyvanie. Beznemu cloveku, ktory sa nepohybuje v prasnom alebo inac znecistenom prostredi staci na umytie tecuca tepla voda. Vlasy si umyvaj osobitne. A skus na posilnenie imunity bud echinaceu alebo hlivu, vyssie davky C-vit

ivetlo
28. sep 2014

Ahojky, ja som mávala podobný problém. Nechodíš náhodou často na bicykli? Alebo jedávaš často čokoládu? Ja som vysadila čokoládu, pred cyklistikou som si dala čisté prádlo, hneď po cyklistike pravdaže osprchovala a vymenila prádlo. Gynekológ mi vravel, že aj sedavé zamestnanie, prekrížovanie nôh, atď sa to všetko tam parí a prispieva k problémom ako máš ty. A aj strava je dôležitá.

junovka
28. sep 2014

netrpis nejakou mykozou na kozi, trebars nechty a tak?Ja som sa tiez roky trapila s kadejakymi zapalmi na gynde a nevedela som preco ich stale mam, az ked mi kozna vyliecila plesne na necht.lozkach na nohach, tak som prestala mat zapaly aj z hladiska gyndy.
@sorca24

25daniela
28. sep 2014

@sorca24 toto mam za sebou, u mna najviac zabralo zmena partnera, zehlit spodne pradlo a na umyvanie zdola pouzivam detsky sindet od sebamedu... Dieta pocnes aj tak ak mas zapal, ale horsie to uz bude potom pocas tehu, moze to byt spustacom predcasneho porodu. Ja som rodila skor dva krat a nebolo to nic moc pre dieta. Nebolo to az take strasne, "iba" tri tyzdne, ale dieta nieje celkom v poriadku a ma tazsiu adaptaciu...
Vybrala som neaky cas aj wobenzym, dost pomohlo, ale brat ich dlhodobo, dost drahe je to.
Dlhodobo som brala aj lieky na alergiu, ale to nepomahalo, tak som to nechala tak...

ukulela
28. sep 2014

... v neposlednom rade,liecit treba aj partnera. na to netreba zabudat! on problemy pocitovat nemusi,ale prenasat ich moze.

jantato
28. sep 2014

ja som vymenila klasicky sprchač za sprchač na int.hygienu a prestala som nosit tangače a nosim klasicke nohavičky alebo tie jak kratke gate a ,mam pokoj, je tomu už ale 2 roky čo som nemala zapal 😉

reva6
28. sep 2014

presne to iste... uz pol roka..... neviem uz co s tym nechcem sa napchavat stale tabletkami........ a cipkami ci co si to tam furt musim vkladat....... rozmyslam nad oreganovzm olejom vraj velmi pomaha ....... tiez mam alrgie a ekzem..... posledny polrok je to horsie cela som vyhadzana myslite ze to suvisi cele spolu dako....
???

marita27
28. sep 2014

tekuté kvalitné colostrum - výrobný prírodný zabijak zápalov v tele!

reva6
28. sep 2014

@marita27 hovoris o oreganovom oleji hej ...
?

bubulacka
28. sep 2014

V prvom rade - daj si vyšetriť mycoplazmy a ureaplazmy - to co popisuješ - vaginitida, zápaly, bolesti pri styku - s tým všetkým som sa roky trápila, lekár vzdy liečil iba lokálne, tak ako spomínaš. Pred pól rokom mi zistili myco a urea, po prelieceni KONECNE úľava, bolest pri styku zmizla, tak isto zápal. Tieto testy nechcú moc robit, lebo su drahé - pozor - vzdy sa musí preliecit aj partner!

reva6
28. sep 2014

@bubulacka mycoplazmy a ureaplazmy ... co to je? je to nejake specialne vysetrenie? kolko budem za to platit...

sorca24
autor
28. sep 2014

anionove vložky som skúšala a nepomohli........sladkeho jem velmi málo.......
@junovka ale áno, mám nejaku mykozu na nechte na nohách, ale zase bola kultivácia negativna, ale mám od kožnej na to tabletky FlucoSandoz a lak Polinail.......spodne prádlo si žehlím už roky,periem na 60 stupnoch a žehlím..........partner nemá problémy ale ani ich nemá mať z čoho lebo sme spolu už málo intímne a aj ked, tak vždy s kondomom pre istotu...rozmýšlam či nemožem mať alergiu na toaletný papier alebo vložky always ( v poslednom čase som použivala parfumované).......skušal tu niekto čajovníkový olej? rozmýšlam nad tým..
@bubulacka ja neviem kde by som dostala mykoplazmu, lebo mám prveho sexuálneho partnera a skoro vždy použivame kondom

evadek
28. sep 2014

@sorca24 ahoj..ja to mavam tiez casto..pomohol mi kokosov. olej..preventivne ho jem kazde rano a vecer jednu lyzicku..nici z tela vsekere plesne a kvasinky, ci huby...kupila som si v bio obchode...

evadek
28. sep 2014

@bubulacka ja som to mala uz vela krat preskumane..teraz naposledy v auguste..nikdy som to nemala..a zapaly mam opakovane..podla mna je na vine imunita..aj ja mam autoimunit. ochorenie- dokonca tri...
Vraj imunita je najvacsi spustac vela veci...
@sorca24 ..to len tak pre info ...hore uvedene...

mawka
28. sep 2014

mne pomohlo aj sa tak casto neholit, resp. po holeni ziletkou a castom holeni som mavala tieto zapaly. staci male skrabnutie, o ktorom nemusis vediet, pokozka podrazdena, citliva, mikro ranky a uz to ide. hlavne ako cerstvo oholena a potom sex, podrzadena strniskom od chlapa alebo jeho chlpami. treba preliecit partnera aj. alergiu mi robili allways vlozky, mozem len naturella. pri anionkach som nezaznamenala ani lepsie ani horsie, pre mna su to teda vlozky ako kazde ine, len drahsie. takisto som sa precistila zvnutra entizolom per os. ako to tu spomenula @bubulacka tak nemusi ist o lokalny problem. treba celkovo vysetrit. a tiez nenosim tangace, ale normalne nohavicky aj kratasove. a fakt mam pokoj svaty.

mawka
28. sep 2014

jaj a rozhodne nepouzivam spodne pradlo z lacnych materialov. ziadne cinske umeliny. cisto bavlna alebo teda aj miesane materialy, ale vyberam kvalitne. aj to vela zavazi.

mircalla
28. sep 2014

@sorca24 Okrem toho, co tu uz baby pisali by som skusila probiotika

rimon
28. sep 2014

dievky, odporucam vam precitat si co to o kandidoze.. lieky iba pomahaju potlacovat jednotlive priznaky, ak nedate doporiadku kvasinky v celom tele, bude sa to neustale vracat do starych kolaji - mykoza vaginalna, ekzemy, mykozy koze ci nechtov atd.. staci dodrziavat antikvasinkovu dietu 😉 lekari to vedia diagnostikovat len po serii drahych testov, takze to vobec nerobia, a lieky na to nie su.. nutna je zmena zivotospravy - neublizi vam, este aj budete lepsie vyzerat 😉

sorca24
autor
28. sep 2014

@rimon ved ja sladke nejem skoro vobec, ani žiadne plesnive syry a pod. a ja som kvasinky nikdy nemala potvrdene, lebo akákolvek kultivácia mi vyšla negativna.......a okrem toho ani lieky na mykozu mi nikdy nepomohli a teraz beriem celkový antimykotický liek Fluco Sandoz, tak keby to bola mykoza, asi by mi to pomáhalo

rimon
28. sep 2014

@sorca24 nie som lekar, len co tu vacsina bab opisovala rozne priznaky, stale sa vracajuce, tak sedi premnozenie kvasiniek v tele.. a k tej kultivacii, mala som to iste, co ty, taktiez vysledky negativne.. dr mi tvrdil, ze to mam psychicke.. zacala som si zistovat sama az som sa dopracovala k protikvasinkovej diete, ktora pomaha.. ako som pisala, lieky len potlacaju priznaky a na diagnozu treba seriu roznych testov, nie jedneho.. kup si citrovital - kvapky z jadierok grepu a silne probiotika, skus tyzden vydrzat jest podla antikvasinkovych pravidiel a uvidis, ci pomoze.. nebude ta to stat ani polku z ceny vsetkych liekov

sorca24
autor
28. sep 2014

nemože to byť aj z toho, že moja rodina ma plesne na nohách a kašlu na to a ja sa umývam v rovnakej vani?

trgypadl
28. sep 2014

@sorca24 ahoj...daj si urobit kultivacie vsetkeho druhu(mykoplazma,ureaplazma,tricho...uplne na vsetko a poslala by som aj partnera na urologiu.kultivacia nielen z posvy ale aj z moc.rury.predovsetkym sa nekup vo vani,len spruchuj.nic parfemovane vlozky,toaletak,avivaz...aj zmena prasku to moze sposobit.ak i,timne mydlo len jeden druh.neprepchavat sa lactobacilmi,ked sa premnozia aj tie robia galibu.a nakoniec mozes reagovat aj na prezervativy..drzim palce

mistrall
28. sep 2014

@sorca24 teoreticky je mozny aj takyto prenos

erickatt
28. sep 2014

Musi sa aj partner liecit a ibycajny biely bie jorugt. Do posvy vraj pomaha,

kika691
28. sep 2014

Skus pouzivat detske neparfumovane vyrobky ako aj praci prasok...nepouzivat nic farebne a parfumovane ako vlozky toal.papier, a este ak mozes tak feminele C...je to vitamin c do posvy....mavala som stale problemy
A teraz mam uz 2 roky klud.....

25daniela
28. sep 2014

@sorca24 moze to byt z toho, ale pokila sa nekupes, iba sprchujes, je to v pohode.
Ja sa nekupem nikdy, pri jednom welnese davnejsie som chytila ureaplazmy a toho sa nedalo zbavit vela rokov... Nekupem sa nikde, iba v mori.

marita27
28. sep 2014

@reva6 hovorím o tekutom colostre 🙂

maca283
28. sep 2014

Ahoj ja som mavala tiez často ale ako som zacala pozivat tee trea krem od firmi just mam pokoj Je aj olej aj to som pouzivala na tampon Je to prirodne antibiutikum Kvapky aj krem mozu ist aj priamo do rany Keby chces poslala by som ti vzorku aby si vyskusala A pozri si to aj na www.just.sk

sorca24
autor
28. sep 2014

@maca283 dakujem, ja som už rozmýšlala že skusim niečo s tea tree oil, aj Dr.Muller vyrába vaginálny gel s obsahom čajovnika