Nepravidelný cyklus u 28 ročnej bezdetnej ženy

4. aug 2020

Ahoj baby... Idem si k vam po radu... Moj cyklus uz od prveho menzesu bol nepravidelny. Ako mladej zabe prisiel raz za dva mes... Potom castejsie... Pred 18 som kvoli tomu uzivala HA. 7rokov som bola spokojna. Klasika... 21 dni tbl, 7dni bez, vtedy prisiel menzes. A tak dookola. Az kym som 3r dozadu nevysadila HA, menzes chodi, ale cyklus mam 35-38dni. Mam 28r, bezdetna. Uz 3x sa mi stalo, ze som krvou spinila v strede cyklu. Asi 3mes dozadu som dostala menzes 28den....a teraz znova... Lenze uzivam mastodynon. Mate s tym niektora skusenost? Lekarka mi to dala na 1mes. Co by mi pomohlo na pravidelnejsi cyklus? Teda cyklus 28dni? Diki 💙

daniela1911
5. aug 2020

Mám to rovnako a cyklus sa nezmenil ani po pôrode. Mne to vyhovuje, načo cyklus 28d ? Aspoň mám dlhšie pokoj 🙂
V otehotneniu Ti to nemusí vôbec brániť. Tiež som to riešila v minulosti s gyn (asi 1,5r po vysadení HAK) ale všetko bolo Ok. Otehotnela som tiež bez problemov po pár mesiacoch.

veronikaszabova
5. aug 2020

Ked uzivas HAK , tak nemas klasicky menzes, je to len krvacanie zo spadu hladiny hormonov.

Spinenie v strede cyklu - ovulacne krvacanie?

Cyklus - nie kazda zena ma cyklus 28 dni. Ja mam napriklad cyklus ( ked neberiem HAK) - 32 dni.
Su zeny, ktore maju cyklus aj 60 dni a otehotneju.

evik159
5. aug 2020

Pravidelny neznamena 28-dnovy. Kludne moze byt pravidelny 35-dnovy. co zbamena spinenie skrvou? kolko krvi?asi by bolo dobre lepsie spoznat svoj cyklus a jeho fazy.

misinka0611
5. aug 2020

Ja mám 26 dňový +- 1 deň, no v priemere je to 26 dní. Pravidelný cyklus mozes mat aj 35 dňový. Ide len o to aby chodil viac menej pravidelne.. to znamena že nemoze ti prísť vymyslim si v marci po 25 dňoch a potom o mesiac na to po 35 dňoch a takto skakat. Kazdopadne, čajom z alchemilky nič nepokazis.

mamanadruhuu
5. aug 2020

No ja som to tiež mala ako mladá rozhádzané.. Mne krámy trvali aj 2 týždne až po ha sa mi to upravilo. Po vysadení ha som mala 3 dní meškanie a tak.. No 3 m po vysadení som otehotnela.. Po pôrode to bolo všetko v poriadku po druhom pôrode tiež.. Teraz sa absolútne nesledujem viem ze vždy medzi 17 a 20to dostanem a som spokojná a cyklus mam 30dnovy.. Daj tomu čas.. Niekedy sa to upravuje aj rok.

ctrl
5. aug 2020
martina1201
5. aug 2020

Ja mám cyklus cca 32-35 dní a mám 5 deti. 28 dňový cyklus som nikdy nemala a otehotnela som vždy bez problémov. Netreba sa upinat na 28 dňový cyklus. Ak príde v rovnakom cykle, tak buď spokojná. Moja dcéra má 16 rokov a cyklus jej chodí jeden mesiac medzi 21-28 dní a druhý mesiac medzi 28-35 dní. A naučila sa s tým žiť.....

majaska
5. aug 2020

Ja som mala cyklus ako mlada bezdetna strasne nepravidelny.28 dni to snad nebolo asi nikdy.Jeden mesiac uplne vynechal,potom som zase krvacala aj 3 tyzdne.Po HA sa to ako tak upravilo ale zo zdravotnych dovodov som ju musela vysadit.Po 3 porodoch sa menzes ako tak upravil.
Uz asi 2 roky pouzivam bylinne vlozky,ktore mi ten cyklus upravili a citim sa uzasne a plna energie.Mozem len doporucit😊😍

mareka49
5. aug 2020

Alchimilka alebo inofolic.
Kedysi som mala proveru, mne nezaberala