Nemám menzes a chcem otehotnieť

nikuska245
26. aug 2012

chcela by som velmi otehotniet,s partnerom sme uz vela krat skusali lenze sa nedari.... ☹ a nemam menzes,od 14 rokoch som brala antikoncepciunie preto lebo som menzes mala nepravidelny,minuly rok som ju vysadila a menzes nemam,lekar mi dal vyvolavacku,vtedy som ju dostala....co mam robit poradte,tak velmi tuzime po babatku,mam sancu otehotniet? pomoze mi aj umele oplodnenie? poradte prosim.

sissy27
26. aug 2012

@nikuska245 tak snáď to najprv konzultovať s lekárom, nech vyšetrí teba aj partnera, aby zistil, kde je problém...cez diskusné fórum ti nikto diagnózu stanoviť nemôže, nie ešte aj čosi riešiť...

nikuska245
autor
26. aug 2012

u lekara som bola,povedal mi ze musim trosku schudnut, a potom sa mame spartnerom dostavit po novom roku k lekarovi na odber vzoriek ....

sissy27
26. aug 2012

@nikuska245 no a tebe sa asi chudnúť veľmi nechce, tak čakáš tu nejakú zázračnú radu, že? 😉 tu naozaj nikto nemôže vedieť, v čom je u vás problém, takže neostáva ti nič iné, ako riadiť sa radami lekára, max. tak môžeš ísť k inému a ten ti možno spraví niektoré vyšetrenia skôr...

karin1234
26. aug 2012

Tak určite treba urobiť potrebné vyšetrenie, ak máš dobrého lekára tak sa o to postará. Ak ti kázali schudnúť tak sa o to pokús. aj psychika robi svoje, keď sa na to človek moc sustredí tiež sa nedarí ale ak je problem v niečom inom musia pomocť lekári.

monulienka866
26. aug 2012

@nikuska245 ahoj ja tiez nemavala menzes bez vyvolavacky aj rok som nemala nam sa podarilo umele oplodnenie na 2 krat mam 7r synceka a 1.5r dcerku ktoru mam prorodzenou cestou takze nezufaj drzim palceky urcite sa to podari

lucia2505
27. aug 2012

najlepšie bude keď sa rovno objednáš na konzultáciu do niektorého centra asistovanej reprodukcie, tam vám urobia všetky potrebné vyšetrenia a určia vhodnú liečbu.

eemmaa
27. aug 2012

@nikuska245 ahoj tým, že nemáš menzes neovulujes a tým pádom spermie nemajú čo oplodnit. Skús ísť do iscaru.

alenka600
27. aug 2012

@nikuska245 Vymen lekara a novemu lekarovi povedz, ze sa uz pol roka, alebo rok snazite. Lebo inac Ti povie to iste - skuste najprv x mesiacov a ked to nepojde....blablabla. Ja som to mala podobne ako Ty, ziadna menstruacia, dlhodobo brana HAK, po nej ziadna menstruacia, lekar samozrejme len vyvolavacku, vsak naco riesit pricinu, ked staci odstranit nasledky, no nie?
No a potom Ti lekar urobi hormonalny profil a navrhne co dalej. (mne predpisal clostilbegyt a na prvu supu som otehotnela, ani som nesla na folikulometriu)
Ale hlavne tvrd, ze sa uz dlho snazite 🙂

nikuska245
autor
1. sep 2012

Alenka,dakujem ti za radu 🙂

nikuska245
autor
1. sep 2012

a kolko stoji to umele oplodnenie?lekar mi zatial dal len lieky,do aprila 2013 mam schudnut apon 16 kíl,po novom roku mame ist s partnerom na odber jeho spermii,lebo bez tohopokracovat v mojej liecbe.....

masija
1. sep 2012

@nikuska245
nikuska, problém je ten, že máš otrávenú pečeň, a na to nepomôžu žiadne lieky, lebo tie spôsobujú cirhózu pečene. potrebuješ detox pečene a na to pomáha Jačmeň od spoloč.Green Ways.Sama som si s ním detoxikovala pečeň, a funguje. potom ešte čaje. A potom bude aj bábo 😉 rada ti pomôžem ak chceš. Na nete som veľmi málo, ak chceš, prevolaj 0908172836 Marika
aj ten jačmeň vyžaduje osobnú konzultáciu