Nemám menštruáciu, mám iba výtok

r1uska
1. júl 2024

Ešte som nedostala prvú menštruáciu a mám už asi 2 roky blielozltý výtok. Znamená to niečo ?

viestta
1. júl 2024

Kolko mas rokov? Vytoky sa riesia u gynekologa

pribinak
1. júl 2024

@r1uska znamená to, že máš ísť navštíviť gynekologickú ambulanciu

r1uska
autor
1. júl 2024

@viestta 13 budem mať o chvíľku 14. Už som riešila odporučil mi tablety čo nezabrali.

r1uska
autor
1. júl 2024

@pribinak doporučil mi tablety. Nezabrali

deti95060810
1. júl 2024

vzhľadom na vek je to ešte stále v pohode...

viestta
1. júl 2024

V tvojom veku je v poriadku ak nemas menstruaciu, ale ten dlhotrvajuci vytok treba znova vysetrit. Takze povedat mame a ist s tym k doktorovi

anjelicek26
1. júl 2024

Tak máš čas, sú dievčatá,co dostanú prvú MS aj 15 ročne...gynekolog urcite robil sonimo a vserko vyzera normalne... výtok aj dva roky pred začatím MS je normálny,len nesmie byť farebný, hrudkovity ci zapáchat.

nika23t
1. júl 2024

@r1uska tak keď už máš dva roky výtok, a zdravotne si v poriadku, čoskoro dostaneš menštruáciu. Keď premýšľam,aj moja dcéra mala výtok približne 2 roky, kým dostala.

littledaisy
3. júl 2024

@r1uska ja som to mala podobne a bola som úplne zdravá. Je dôležité poznamenať, že za "výtok" sa označuje niečo chorobné, zapáchajúce, divne sfarbené.
Toto, čo sleduješ ty, je najpravdepodobnejšie cervikálny hlien (hlien krčka maternice). Je to taká priesvitná/biela/svetložltá tekutina, môže byť hustejšia, lepkavá, alebo aj ako vaječný bielok. Znamená to, že sa hormóny v tvojom tele zobudili a telo sa pripravuje na pravidelné cykly. Je to normálne a v poriadku. Práveže je to zdravé. Tento hlien totižto ti raz v budúcnosti pomôže otehotnieť, keďže pomáha spermiám prežiť a hýbať sa. 🙂
Pokiaľ teda nezapácha divne, nie je zelený, hrudkovitý a niečo podobné, si zdravá a môžeš očakávať menštruáciu.
Niektoré to majú tak, že tesne pred im príde hnedý hlien. Je to často predzvesť menštruácie. Mne to pomohlo sa pripraviť, prvýkrát som to tak mala. Asi deň pred som mala hnedý hlien,potom som dostala 1. menštruáciu. Ak máš otázky, pýtaj sa 🙂