Nekonečná endometrióza

bale1rinka
5. nov 2020

Ahojte, s endometriózou bojujem už cez 4 roky, po dvoch laparoskopiách a dobraní Vissane, ma už druhý týždeň zasa pobolieva ľavá strana, už som sa vzdala sna o dieťati,tak si chcem aspoň od bolestí uľaviť, chcela by som niečo prírodné..kvapky, tinktúry, čaje, doplnky stravy..neviete o niečom?DAKUJEM

slimacica
5. nov 2020

Ahoj!Nevzdávaj sa sna o dietatku,pretože mne tiež bolo povedané,že deti nebudem mať.A mám krásneho ,zdravèho chlapca.Mám endometriózu 9 rokov dve laparo za sebou aj hormonálnu liečbu.Skúšala som na bolesti tak akoTy ale žiaĺ,nič nepomohlo.Ibalgin jedine. Musíme sa s tým naučiť žiť a zmieriť sa s tým,že ta potvora sa nám bude robit celý život.

tessy06
5. nov 2020

Ahoj, tiež mám endometruiózu a napriek tomu som prirodzene otehotnela. Riadila som sa týmito radami: https://www.fertility.sk/sk_SK/problemy/prirodn...

malinoismum
5. nov 2020

Ja som otehotnela po Vissane a laparke, nevzdavaj sa a ver... :* ani ja som neverila a zrazu prekvapčo jak svet 🙂

simonka1304
5. nov 2020

@bale1rinka pupalkový olej tablety

eliska13
5. nov 2020

@bale1rinka kedy Ťa naposledy kontrolovali?od bolesti lieky na uvoľnenie hladkého svalstva gyn poradí

kiki68
5. nov 2020

Tiez mam endometriozu a po laparke som otehotnela. Mame syna . Nevzdavaj sa

bale1rinka
autor
5. nov 2020

@kiki68 no ja už som to vzdala,aj druhý gynekológ povedal, že už iba umelé oplodnenie a na to niesom psihycky prichystana...teraz mám ísť na kontrolu a zasa ma budú tlačiť do dieťaťa, už som z toho unavená a o mužovi ani nevravím, už to nieje potešenie ale hon za niečím štyri roky...

kiki68
5. nov 2020

@bale1rinka tak chod do umelehl. Neni co stratit v nasom pripade. Mne povedali, ze tehu je vlastne liek na to svojim sposobom. Lebo to vyradi vajecniky z funkcie prirodzenym sposobom. Ja hlavne dufam, ze Este par mesiacov potiahnem bez menstruacie. Ja mam ten typ endometriozy, kde sa robi cokoladova cysta.

bale1rinka
autor
6. nov 2020

@kiki68 no a potom čo? Prídem o prácu, končí mi zmluva... nebudem sa kôli dieťaťu mať čas učiť aby som si rekvalifikácie urobila a certifikáty čo mám ako cca 42 ročná si hľadať prácu v administratíve... sú mladšie s vzdelaním,dnes baba absolventka z obchodnej akadémie vie pracovať naplno v programe, ja som bola aj na kurzoch a prt viem, musel by ma učiť niekto konkrétne o všetkom ako keby som robila napríklad fakturantku... na nadstavbu nemôžem,neotvaraju kurzy, čo som sa pýtala... muž síce zarobí,ale nechcem byť závislá od neho...

bale1rinka
autor
6. nov 2020

@simonka1304 pozriem si na nete...

kiki68
6. nov 2020

@bale1rinka potom veru dieta nebude cesta, to zerie cas aj prachy. Tak zase da sa aj bez deti. A potom uz by som si dala vsetko vybrat. Mne to zachranovali iba kvoli dietatu. Ze som bola este bezdetna. S tym, ze nabuduce uz mozem prist a Bude to na totalku.

bale1rinka
autor
6. nov 2020

@kiki68 ja sa toho bojím, veď to potom budem akokeby prázdna... mám pocit, že týmto mojim zmýšľaním si to sama vytváram tú chorobu...

bale1rinka
autor
6. nov 2020

@simonka1304 a nieje lepší olej 100percentny za studena lisovaný? Pozerala som na nete, kúpim si to, že to je aj na pokožku, mám psoriázu ..

simonka1304
6. nov 2020

@bale1rinka neviem, ja mam dobru skúsenosť s tabletkami