Nedozrievanie vajíčok

helen663
19. sep 2017

Ahojte,
menštruácia mi pár mesiacov prichádzala každý druhý mesiac, tak som navštívila svoju lekárku a ona mi tvrdila, že je všetko v poriadku.
Lenže mne to nedalo, keď mi menštruácia po mesiaci neprišla a ešte mi po vynechaní mesiaca meškala, čiže akoby nestačilo že si mesiac nepríde ona si ešte bude meškať 🙂
Tak som prišla k lekárke znova a ona mi povedala, že ma nechcela znepokojovať, pripisovala to k stresu, že proste mám menej vajíčok, mi nedozrievajú či čo, proste mi povedala že nemôžem mať deti.
Ja uplakaná celý deň, priateľ ten samozrejme vysmiaty optimista, že sa nemám trápiť, že to je blbosť, kamarátky tak isto podpora ...
Tak ja po zvážení som sa rozhodla zmeniť lekárku, pretože mi to príde tak že ma zanedbala, ale neverím tomu že nemôžem mať deti.. uvidím čo mi povie tá druhá 🙂
Máte niekto s týmto skúsenosti ? Prípadne aké tabletky ste užívali na úpravu hormónov a plodnosti?
Ďakujem za odpovede
S pozdravom Helen

ellca123
19. sep 2017

moja 18r dcera ma to iste,
vsetko OK ale bez cyklu - nedozrievaju jej vajicka
v krvnych testoch jej pred casom vysiel vysoky testosteron,ten sa upravil a teraz nema v podstate aktivovane zenske hormony progesteron,estrogen
ma i prejavy akne,riednu jej vlasy,mastna plet....nema polycystické vaječníky

davame antikoncepciu na doplnenie hormonov

helen663
autor
19. sep 2017

a bude môcť mať deti ? alebo čo vám povedali ? mne ešte spomínala aby som schudla ale nadváhu mám 10 kíl tak si myslim že nie som na tom až tak strasne aby som mala takýto problem

flafly
19. sep 2017

Vaša lekárka Vás pekne ofajčila. Riešim presne tento istý problém. Mám 33 rokov, a jedného syna, ktorého som dlho dojčila. Pred týždňom som bola na preventívke, tiež mi už dlhší čas blbne menzes. A podľa sona mám syndróm polycystických vaječníkov, nedozrievajú vajíčka, prípadne dozrejú ale ťažko sa uvoľňujú. Žiadna tragédia sa nekoná. Lekár povedal, že prevládajú mužské hormóny, že sa mi to nestihlo upraviť po odstavení. Odporučil mi nasadiť Indonal - jednu kúru alebo INOFOLIC Combi, plus čaj. Malo by sa to uprviť samé. A máme začať skúšať, ak by sa nedarilo, spraví hormonálny profil. Takže hlavu hore, stačí zmeniť lekára, nájsť takého s ľudským prístupom, ktorý všetko vysvetlí. Ja tomu môjmu verím, dostal ma z horších šľamastík ako z bojkotujúcich vaječníkov 🙂 😉

helen663
autor
19. sep 2017

naozaj ? ani neviete ako ste ma potešili 🙂 dakujem za vašu odpoved

flafly
19. sep 2017

@helen663 Držím palce, aby sa to upravilo 🙂 naši lekári buď banalizujú všetko (moja posledná skúsenosť z imuno-alergo) alebo spravia z komára somára...je pravda, že môžete mať problém s otehotnením, ale to neznamená, že nemôžete mať deti vôbec...ja som sa po pravde nad tým ani nepozastavila, šla som rovno do lekárne po indonal, mám s ním dobré skúsenosti z minulosti a uvidíme za pár mesiacov. Aj ten INOFOLIC combi má celkom dobrý popis, tak treba vyskúšať.

helen663
autor
19. sep 2017

dakujem vám pekne a prajem všetko dobré

zuzanka.zuzu
19. sep 2017

@helen663 nemáš PCO? ja som to tak najskôr mala, že najskôr žiadny menzes, potom ho zase bolo veľa... odpoveď môjho doktora? schudnite a upraví sa to samé. ono keby to bolo takto, tak USA alebo polka Británie už vymrelo ☹ ale v pohode, idem chudnúť... (p.s. na to som nepotrebovala ani študovaného mudr.)

ellca123
20. sep 2017

dcera ma urobeny hormonalny profil
a ked si nastudovala problematiku,zistila ze problem je v mozgu
mozog nedava signal aby sa tvorili zenske hormony
tak ma 18 a este cas,dufame ze sa vsetko upravi

kvetinka75
20. sep 2017

tiež som mala, dostala som lieky na dozrievanie vajíčok, ale už si nepamätám názov a po mesiaci užívania som zostala tehotná.

zuzanka.zuzu
20. sep 2017

@kvetinka75 a nevieš nejako pls zistiť zo zdrav. karty čo to boli za lieky? skúsim ich spomenúť môjmu Dr.

mlenna15
20. sep 2017

@zuzanka.zuzu myslím že je to Clostilbegyt ja som to užívala a otehotnela som, len som nanestastie potratila :(Ale spýtaj sa gynekológa na to !A tiež je dobré materská kasicka

kvetinka75
20. sep 2017

@zuzanka.zuzu neviem či to nebol duphaston ale vyzistím

nini1010
20. sep 2017

Co viem tak dozrievanie vajicok sa da stimulovat.ale asi to bude chciet asistovanu pomoc,prirodzene je mala sanca.

helen663
autor
20. sep 2017

Mne povedala tiež že mam schudnut ale nadvaha 10 kil mi nepride ako problem neotehotniet, ja nie som este vydata a zatial sme ani neplanovali deti, lenze nemam istotu ze za styri roky to nebude este horsie a neotehotniem vobec, neviem co robit a chytro si ,,robiť,, dietatko tiez nie je riesenie. Stale si to nepripustam, stale si opakujem v mysli, ze to predsa nie je mozne. Zajtra ma caka vysetrenie u novej lekarky, urcite vam napisem co mi povedala.

helen663
autor
20. sep 2017

@zuzanka.zuzu
neviem nič konkretne mi nepovedala len to že mam pomenej vajicok budem vediet na dalsom vysetreni

flafly
Autor odpoveď zmazal
Zobraz