Nedostatok železa a anémia

milan_branik
7. mar 2017

Chcel by som tu troška rozobrat jeden problem, ktory ma vela ludi hlavne zien.
Jedna sa o nedostatok zeleza. Ma ho vela ludi z mojho okolia a potreboval by som nejake babske rady co fakt funguje.
Nedostatok zeleza totiz sposobuje vo vela pripadoch az fatalne problemy hlavne ak chce mat par deti,
Vela krat to konci nechcenym viacnasobnych predcastnym ukoncenim tehotenstva co vedie az k rozpadu vztahu.
Takze dost vazny problem. Vacsinou tato chudokrvnost je sposobena stravou, nechutou, alebo modnymi vystrelkami ako veganstvo a podobne.

Mate s tymto problem a ako ho riesite ?

vetthy
7. mar 2017

Mne tazku anemiu ako u vacsine pripadov zistili nahodne.pracujem v nemocnici v nocnej sluzbe prislo na mna zle z dodnes neznamych dovodov tak mi pcas diagnostikovani brali krv a tam vyskocila anema tazkeho stupna s hemoglobinom70 000.sranda je to ze hema ziadne priznaky nic ti neboli takze zistit sa da len ked z volajakeho dovodu vysetria krv.kopa ludi o to roky ani nevie.kolegovia ma dali ozaj z ruky do ruky cez rozne fysetrenia bolo zistene ze nemam ziadne skryte vnutorne krvacanie a moj problem spociva v nedostatku zeleza.primarka hematologie minpotom vysvetlila ze neexistuje 100ne garantovane liecenie vacsinou sa robi sposobom pokus omyl.nedostane sa do tela dist zelezalaoebo anonlen sa to hevstrebava? Alebotelo nevyraba dostatok cervenych krviniek?ak nie kde je problem?slezina pankreas kostna dren nedostatok vitaminu B12 bez coho sa zelezo vobec nevstrebava a mohla by som pokracovat do nemoty lebo na tie problemy uz egzaktne vysetrovacie metody neexistuju.t akze kazdyxsinmusi pekne zacat d zakladov vylucit skryte vnutorne krvacanie zelezny pripravok zvysenie prijmu vitaminu C uprava jedalneho lustka.za dva mesiace kontrola zabralo ci nie?qk nie hlada sa ina cesta.asi tak.v krajnom pripade treba sa suhlasit aj s transfuziou.

senan
8. mar 2017

@milan_branik ja pravidelne musim uzivat zelezo v tabletkach. Co ho i len na mesiac vysadim uz mi klesne zelezo a uz to aj citim pretoze sa citim unavene a nevladzem. Ale zatial tehotenstvo prebieha v poriadku a snad to tak aj nadalej bude

maca283
13. mar 2017

@senan Pri nedostatku železa tak byva Ja odporučam narosan čučoriedkovy je to prírodny produkt chuti super nezapeka neboli brucho a pomoaha treba si pozriet www.just.sk

papricka33
13. mar 2017

@milan_branik uff že módnymi výstrelkami, ako veganstvo... 🙂 no, to by bolo na samostatnú tému. Každopádne, ak už svieti kontrolka o silnej anemii, ja osobne by som sa na "babské rady nespoliehala a využila prístupy západnej medicíny, čiže farma liečbu. V tehotenstve sa u mňa slabšia anemia vyskytla. Neriešila som cajicky (okrem zihlavoveho, ten mi pomáha aj s alergiou) a rovno som nasadila lieky. Z jedných mi bolo zle, dali druhéa tie som už znášala dobre. Ale vždy som musela dbať navto, aby som ich "zjedla s obedom" na plný žalúdok. Po pár dňoch som sa cítila hneď lepšie a plná energie. Na najbližšej kontrole už boli výsledky v norme.

dorottka
13. mar 2017

Mam s tym problem, nik nevie preco, zeleza mam velmi malo, maso jem a rovnako aj vela listovej zeleniny. Riesim to tak, ze raz za cas mam kuru s Maltoferom, ktoru mi da lekarka na predpis, som v sledovani a Maltofer uzivam aj pocas menstruacie. So far so good.

alex666
13. mar 2017

Ja mam tiez nizke zelezo, nikdy som kvoli tomu nemohla darovat krv, aj ked som sa viackrat o to pokusala. Ak mi zelezo prilis klesne, mam slabu kondicku a nevladzem s dycho pri sporte. U mna je to zrejme kvoli tomu, ze mavam silnejsiu menstruaciu a nestiha sa mi vytvorit dost krvi. Uzivala som zelezo vo forme tabletiek, ale obcas mi to sposobovalo traviace tazkosti. Snazim sa vsak sem-tam jest cucoriedky a obcas si kupujem cerstvu cviklu, uvarim ju a robim si z nej salat. Mäso jem samozrejme tiez.

anca549
13. mar 2017

skus Globifer forte - je to novinka, nejake hemové železo, výborna resorbcia a bez traviacich ťažkostí, stačí užívať 2 -3 mesiace. dr to doporučil tehotnej kamoške...

vetthy
13. mar 2017

Pri tehotenstve, co je anormna zataz na organizmus podla mna Fe pripravky by bolo treba kombinovat s Mg takze s horcikom a podavani B12 v injekcnej forme ako kura

snehuuulienka
13. mar 2017

@milan_branik odporucam trstinovu melasu,vitam.C+kys.listovu Super(so vsetkymi B vitaminmi) a taktiez susene marhule a sus.brusnice.Pila som este kazdy den alchemilkovy caj.Nieco z toho mi urcite zabralo.....kedze som bola dlhe roky anemicka,uzivala som rozne lieky,teda zelezo na predpis,no stale anemia....az teraz po 6r je zelezo ok....tak si vyber,mozno to vsetko dokopy mi pomohlo,neviem😉

megulda
12. jún 2017

Tiez mam anemiu, zelezo 109, nevedia zatial preco, ale prave mi zistuju vstrebavanie B12. Mavala som s tym problemy aj v minulosti, ale potom dlho rokov pokoj. Teraz ma obcas aj prezenie, aj brucho bolieva, ale najhorsie je to strasne krutenie hlavy a pocit, ze odpadnem na ulici. To moze byt z toho? Beriem aj Maltofer pocas ms, no zda sa mi to slabe.

maca283
12. jún 2017

@megulda Ja na anemiu odporucam narosan cuvoriedkovy velmi super vec

salko17
14. jún 2017

Ahojte ja mam tiez zistenu chudokrvnost a tri roky sme sa snazili s manzelom otehotniet no neslo to nakolko mi lieky z lekárne vôbec nepomahali. Potom sme sa ani neviem ako nakontaktovali na jedného pána, ktory sa zaobera prirodnymi antibiotikami a vyzivovymi doplnkami a on nam odporucil vyrobky na chudokrvnost, ktore predava. Zabralo to a teraz som uz vo 4 mesiaci a v tehotenstve ked sme dvaja mam hemoglobin 109 co je v mojom prípade zázrak.
Ak mate zaujem toho pána kontaktovať tu je email: prirodne.antibiotika@gmail.com

milan_branik
autor
11. júl 2017

@senan mozno by to chcelo hovadzinku pecienku a cervenu repu
pozri sem http://zdravie.pozri.sk/clanok/anemia-chudokrvn...

mirellka
11. júl 2017

Ja som riešila chudokrvnosť u syna velmi nám pomohol čučoriedkový narosan robím mu kúru 2 krát do roka a krvný obraz je ok..pekne papá aj imunita sa mu zlepšila

baklik
11. júl 2017

@salko17 a co konretne ti odporucil? tiez mam podobny problem...

slniecko323
11. júl 2017

@vetthy snad hemoglobin 70 ak je tazka anemia. 70000 moze byt krvnych dosticiek.

salko17
12. júl 2017

@baklik odporučil mi prirodne tabletky z fínska na doplnenie železa a má aj železo v tekutej forme. Produkty sú certifikované a hlavne prírodné s lepšou vstrebatelnostou.

alicia313
27. mar 2018

Klasické preparáty s obsahom železa 200-500mg majú zlú vstrebateľnosť a zvyšok nevstrebaného môže spôsobovať problémy zápchy atd. Vyskúšala som Globifer, nemá po ňom človek tráviace ťažkosti, nemusím dávať pozor nato, čo jem, lebo aj to ovplyvňuje vstrebateľnosť (napr. káva, čaj). Dokonca ho netreba užívať dlhodobo, lebo má podobný účinok, jak terapia. infúznym železom. Skúste, isto to má dlhodobejší efekt, ako iné preparáty.

salko17
27. mar 2018

@baklik ferrotabs alebo ferrofortis fínske výrobky dá sa objednať aj cez eshop ale drahšie ako od neho. prirodne.antibiotika@gmail.com

tanulik1994
6. máj 2022

@salko17 ahoj je to aktuálny email? napísala som tam tiež by som potrebovala pomoc so železom mám anémiu

baklik
7. máj 2022

@tanulik1994 ak mozem doporucit, ja som mala tazku anemiu, hemoglobin 79 a hematologicka mi predpisala Ferretab 2x denne (nesposobuju zapchu, ani hnacku). velmi rychlo bolo vidiet vysledky, takze vstrebatelnost je super. doplaca sa cca 10 eur za 100 tbl balenie.

miamaria
7. máj 2022

@milan_branik 2 decka cerveneho so surovym zltkom pit 1x do tyzdna

viviii
30. jan 2024

@miamaria to spolu zmiešať?asi nie,že?👀🙃😉

miamaria
30. jan 2024

@viviii Spolu

viviii
30. jan 2024

@miamaria fakt?to som ešte nepočula?a prečo žĺtok?lebo ma veľa Bčka?sa to lepšie spolu vstrebe?

baklik
3. feb 2024

@viviii aj Ferretab, ktory uzivam, obsahuje kyselinu listovu - B9 kvoli vstrebatelnosti