Nedostatočná sliznica maternice po vysadení anitkoncepcie

verculiatko1986
10. apr 2018

Ahojte 🙂 potrebovala by som radu...po vysadení antikoncepcie sa mi zatiaľ aj po troch mesiacoch nevytvára dostatočná výstelka maternice a chceli by sme už bábatko...doktor to zatiaľ necháva na prírodu, na kontrolu mám ísť v júny, a ak sa dovtedy nič nenapraví predpíše mi niečo na podporu tvorby.
Moja otázka, ale je: neviete o niečom prírodnom čo by mi pomohlo pekne prirodzene tvoriť sliznicu? máte niektorá osobné skúsenosti? Napr. alchemilka? gynex?- o nom som počula dobré recenzie, ale nie je to skor na menopauzu? pomáha a na výstelku maternice? nechcem nič čo by ma ohrozilo 🙂 a ani nič čo by mohlo mať negatívny vplyv napríklad, že by podporovalo torbu cýst alebo také niečo...
ĎAKUJEM

zemislava
10. apr 2018

@verculiatko1986 a ako sa stravuješ? Prevažne rastlinná alebo živočišna strava? Prijimaš dosť bielkovin, ktore su potrebne na tvorbu tkaniv?

mishi147
10. apr 2018

Ahoj ja som mala problem otehotniet dva roky,boli sme obaja zdravi.Zacala som brat gynex a po mesiaci som otehotnela tak neviem ci je to nahoda alebo mi fakt pomohol.Pila som aj archemilkovy caj 🙂

verculiatko1986
autor
10. apr 2018

@mishi147 a ako si pila ten čaj? od začiatku menzesu do ovulácie? a ten gynex kolko kvapiek denne a od kedy začať? tiež od začiatku menzesu 3 týždne?

verculiatko1986
autor
10. apr 2018

@zemislava jem úplne všetko, všestranná strava....antikoncepcia mi narobila v tele šarapatu a to som ju brala len 1,5 roka...sliznicu som mala pred tým postačujucu

zemislava
10. apr 2018

@verculiatko1986 ja som mala opačny problem, sliznica mi rastla nadmerne čo ma oslabovalo, sposobovali bolesti a stratu krvi a aj preto teraz beriem HAK
Ale snažim sa to regulovať aj stravou, že obmedzujem živočišne bielkoviny a iné potraviny, ktoré podporujú rast tkaniv a sliznic

Možno by bolo vhodne brať nejaké mineralne doplnky ako je zinok, selen, kremik, železo atď aby sa ti tvorilo dostatočne množstvo krvi na obmovu sliznice maternice

Ale ono fakt môže byť že aj keď už tabletky neberieš tak telu trva 3-6 mesiacov kym si zvykne na zmenu hormonalnej hladiny, ako napr aj keď si zvyka ak tabletky začneš brať tak tiež tie prve tyždne mesiace sa telo prisposobuje

A nejaké doplnky s kyselinou listovou a tak si neskušala?

verculiatko1986
autor
10. apr 2018

@zemislava dakujem za tipy 🙂 kyselinu listovu beriem už od decembra...

zemislava
10. apr 2018

@verculiatko1986 a čo vitamin D3? Zistilo sa že ono to je skorej hormon ako vitamin a pôsobi vo viacerych systemoch tela a jeho nedostatok može sposobovať rôzne zdravotne problemy, a po zime človek nie je opalený a asi ani neje každy deň ryby a vajička aby ho mal dostatok tak možno by bolo fajn doplňať aj ten

miriam439
10. apr 2018

@verculiatko1986 baby-snazilky tu na MK písali, že alchemilk. čaj pijú od začiatku ms do ovulácie

bosoriak
10. apr 2018

@verculiatko1986 Mne alchemilkovy caj totalne rozbil cyklus, predlzil ho na 40 dni a ovulaciu posunul takmer na koniec. Potom som brala Inofolic asi 5 mesiacov, ten mi cyklus upravil zas naspat. Co sa sliznice tyka, to vsak neviem posudit, to mi snad ani nikdy nejake meranie nerobili. A asi dva cykly som brala tie sojove isoflavonoidy, ale to subjektivne nemalo ziaden vplyv.

Tak len aby si nebrala tu alchemliku ako vseliek, nie kazdemu to pomoze.
Inak drzim palce, mozno naozaj staci len chvilu pockat, kym sa telo vrati do normalu.

mishi147
10. apr 2018

@verculiatko1986 ano do ovulacie,to si uz presne nepamatam ako som to brala tam je davkovanie 🙂