Nedarí sa otehotnieť. Pomôže antikoncepcia?

zanet85
21. dec 2012

Ahojte,
uz vyse roka sa s manzelom marne snazime o babo. Vsetky vysledky a vysetrenia z oboch stran su dobre, ziaden problem. Dnes som bola na kontrolu a zenska doktorka mi predpisala antikoncepciu na tri mesiace. Mam ju uzivat len tie tri mesiace, potom vysadit a ze sa uvidi. Skoro ma slak trafil, pride mi to ako poriadny nezmysel. Mate s tym niektora skusenost? Dakujem za rady

karin1234
21. dec 2012

ahoj, a to koli čomu? máš nepravidelný cyklus alebo ako ti to vysvetlila?

blavacka
21. dec 2012

no vacsinou sa dava duphaston na podporu rastu sliznice, aby sa vajicko lepsie uchytilo...
Ale ta antikoncepcia tiez nie je blbost, lebo su to hormony a vela bab po vysadeni antikoncepcie hned otehotnelo...
Ked sa ti to zda dlho tie 3 mesiace, tak si ju daj len na mesiac a potom hned skusajte a uvidite...

ivec16
21. dec 2012

@zanet85 ja mam taku istu liecbu, 3 mesiace HAk, uz len 2 tyzdne 🙂 a ide sa na to... Ale mne bola nasadena aj kvoli cystam na vajecnikoch. Inak ak sa snazite uz viac ako rok mas narok ist do centra asistovanej reprodukcie, Myslim ze ani nemusis mat odporucenie od svojej gynekologicky a tam by vam urobili obom vsetky potrebne vysestrenia, aby sa prislo na to preco sa nedari a podla toho by nastavili liecbu. Mne osobne sa nepaci len tak skusit HAK bez vysetreni, ked sa nevie preco. Ale z financneho hladiska je to pre zdravotnictvo vyhodnejsie, skusia- nemusia robit vysetrenia, ktore su drahe a az by sa ani tak nepodarilo, tak az potom spravia vysetrenie.

zanet85
autor
21. dec 2012

keby som vedela kvoli comu, cyklus pravidelny, ziadna operacia predtym, vsetko ako ma byt.
fakt nechapem, preco. Ked som sa opytala, tak, ze ako prevencia, skusit treba ...
Problem je, ze ja nezijem na Slovensku, sme v Nemecku

simca06022011
21. dec 2012

no ja som sa "snazila" 5+rokov a ani antikoncepcia nepomohla 🙂) cize mne to pride take zvlastne... mne skor uplne rozhadzala cyklus, tak potom som mala o problem naviac... nam pomohlo to ze priatela seklo v krizoch, potom si hned zlomil nohu.. oddychol si pol roka v posteli, bez stresov... a sup na jar sa hned podarilo :P niekedy netreba podla mna hladat chybu tam kde nie je, cize ak clovek nema zdravotne problemy.. ale napr. v zivotnom style... ale to je zase iba moj nazor 🙂))

ivec16
21. dec 2012

@zanet85 ak zijes v zahranici, tak je to najjednoduchsie, tiez zijem v zahranici. Moze sa to podarit, ak je to iba kratkodoba antikoncepcia, teda na tie 3 mesiace tak ti po vysadeni moze nabehnut ovulka a je zvysena sanca, ze sa vam podari. Takze ja by som to skusila, teda som aj skusila a dufam, ze sa coskoro podari, mozno aj dvojicky ;). Drzim palce

zanet85
autor
21. dec 2012

mi sa nenahaname, jediny stres je robota, ale aj to sa snazime, aby sme ju netahali domov...
pride mi to ako zbytocne zabijanie casu 😢 ale asi mi neostava nic ine, s tykam odporom ako ju budem brat som teda este nebrala ziadne lieky (a to ja zjem vsetko :p )

iwesska
21. dec 2012

Naozaj zvlastny postup. Antikoncepcia ti akurat uspi vajecniky a rozhadze cyklus. Nevidim v tom ziaden zmysel, pokial ine problemy nemas. To predsa nie su lentilky. Ja by som to nejedla pokial nie je dovod. Keby ti predpisal ine hormony na podporu otehotnenia, nepoviem, ale predpisat ANTIkoncepciu pre rychlejsie pocatie, to som naozaj este nepocula 😕

malinkaaninka
21. dec 2012

mala ti to vysvetliť.je to zvláštny prístup.

zanet85
autor
21. dec 2012

asi sa na to vykaslem a nebudem ich brat,fakt nemam chut to do seba pchat :(

anjelicek26
21. dec 2012

@zanet85 - radsej ti mala predpisat clostyl a monitorovat cyklus, to by pomohlo a nie antikoncepcia :(

surviver
21. dec 2012

ak mate pravidelny cyklus a hormonalny profil v norme,tak HAK je len zbytočne dopovanie tela chemiou a zbytočne sa oddialuje skutočne riešenie vasho problemu....

zanet85
autor
22. dec 2012

dakujem, ked mi robila cely hormonalny obraz,tak mi povedala,ze som ukazkovy pripad,vsetko super. Asi preto som zostala zaskocena a nevrela,ze co to ma byt...

kveta
22. dec 2012

@zanet85 Nebrala by som antiko bez diagnozy. Moze Ti to zbytocne rozhodit cyklus a sposobit neplodnost. Po roku snazenia Vas mala poslat do CARu.

janesa1984
22. dec 2012

nechápem načo ti na 3 mesiace zastaviť ovuláciu a vyradiť vaječníky z funkcie ked chceta mať dieťa. príde mi to ako absolútna blbosť

kaja73
22. dec 2012

@zanet85 ono po vysadeni antikoncepcie moze nastat uvolenie aj viacerych vajicok a tym sa zvysi sanca na otehotnenie-asi preto ti ju predpila Dr.
Vajecniky akoby chceli dohnat tie mesiace co nepracovali.
Myslim si, ze po 3m brania antikoncepcie dake vedlajsie ucinky snad nebudu a ozaj sa len vajecniky vyhecuju k lepsiej cinnosti.

mariana225
22. dec 2012

ahoj, vraj pomáhajú vitamíny femibion. berú sa tri mesiace pred otehotnením. obsahujú kyselinu listovú, tá vraj pomáha rýchlejšie žene otehotnieť. rada od gynekológa. drzim palce

majka21rk
22. dec 2012

neviem no ja sa snazim so snubencom otehotniet uz skoro rok a stale nic, brala som viackrat duphaston kyselinu listovu aj femibion... rozne homeopatika a vitaminy ,,,, milujeme sa sontanne no v priemere dvakrat trikrat do tyzdna aaa stale nic, pred rokom mi zistili cysty na vajecniku a ze lavy vajecnik mi nevylucuje hormony, v maji sa budem vydavat takze neja do marca vydrzim a potom to asi zacnem riesit a asi to pode do toho centra lebo neviemco inak :( som uz uplne zufala stoho ze som mlada a jediny problem je ten blby vajecnik aa rok a stale nic, ani naznak :(((((((

kveta
23. dec 2012

@majka21rk On je ok?

zanet85
autor
27. dec 2012

aj ja beriem femibion a nic :( citala som vraj pomaha aj vcelia kasicka, s tym ale nemam ziadnu skusenost a ani nikoho nepoznam, kto by mi to mohol potvrdit...

majka21rk
27. dec 2012

no je profesionalny sportovec taze je mala pravdepodobnost ze by bol nie ok,,, ale tak ak sa nam to do marcaepodari asi bude musiet aj on ist sa dat speci vysetrit,,,, no on bol naposledy pred par rokmi a bolo setko ok uneho

gabikasch
28. dec 2012

urcite vyskusaj femibion. ja som prave vdaka uzivaniu antikoncepcie a naslednemu vysadeniu nedokazala otehotniet, pretoze mi uplne rozhadzala cyklus. snazili sme sa rok a bezvysledne. svagrinka mi odporucila femibion a v priebehu 1 mesiaca som bola zrazu tehotna - napriek tomu, ze moj gynekolog tvrdil, ze to bez hormonalnej liecby nebude mozne. 🙂

kveta
28. dec 2012

@majka21rk Moj bol abstinujuci sportovec a je neplodny. Takze nie je zaruka, ze Tvoj je ok. Preco bol pred rokmi na vysetreni?

majka21rk
5. jan 2013

neviem jeho ociino mal rakovinu asi semenikov a bol aj on aj na tomto plus e tosportovec takze chodi na rozne vysetrenia a vyzera ze len ja som nejaka chybna :/

saimaa
14. jan 2014

To je riadna sprostosť brať HAK na zvýšenie šance otehotnieť. Dobre, nie som lekár, možem byť mimo, ale to mi príde skoro taká sprostosť, ako ked mi lekár ešte kedysi, ked som mala asi..23... predpísal na úpravu cyklu HAK. Akého cyklu, ked to s HAK normálny cyklus ani nie je...Potom som HAK brala s prestávkami roky, síce som nemala nijaké ťažkosti a bolesti, ale je len otázka času, že raz budem chciet HAK prestať brať a mať deti, a budem tam, kde som bola, ak nie horšie ...veru, po vysadení mi telo blblo, a ktovie koľko ešte bude...( a menzes stále pravidelný nemám)

misskate1
15. jan 2014

@saimaa po vysadeni antikoncepcii je zvysena sanca uvolneni viacerych vajickoch naraz. niektore zeny nemali menzes ale ovulacia prebehla a maju dieta. takze nieco na tom bude

saimaa
15. jan 2014

neviem, mne sa to zdá proti logike , ale som celkovo proti HAK, lebo s nou sa mi vezú nejaké problémy, ale ak to ináč nejde, možno to ozaj pomože...

horana
15. jan 2014

Mne aspon moja gyndoska prizna ze ked predpise isty pocet antiko, ma od farmafiriem nemale "bonusy".
Tak toto je idealny pripad nacpat si predpis naviac.

Ono ja som mala napr. tiez idealne vsetko, a cakali sme 2 roky. Potom sa prirodzene zadarilo. Nedala mi nic, vravela ze nema co, kedze som mala vysledky ucebnicove aj partner.
Niekto si asi mysli ze vyzera ako ucenejsi doktor ked len tak skusa (akoze aspon "nieco" robi), na niekoho to asi posobi dobre, este pridat istotu v prejave a slovach a predostrie aj hovadinu.

Ciastocne to sice logiku ma, nieco ako restart pocitaca, ked nevieme riesit chybu na PC, tak skusime vyp/zap a mozno sa to uz nahodi dobre. Len stroj je stroj a telo je biologicky organizmus, kde vyradime jeho hormony z chodu nahradenym umelou chemiou a to moze naopak predtym fungujuci cyklus dost rozhadzat a zarobit na problemy ktore predtym neboli. Tento risk je ale z tych ktora oficialna veda este nepriznava, negativne ucinky antika su silne bagatelizovane (zatial) vacsinou, je to biznis.