Nechce mi skončiť menzes

yollanda
2. feb 2022

Ahojte! Menzes som dostala vo štvrtok, no krvácanie mi neustáva. Stále rovnako. Vždy som mala ms 4-5 dni. No teraz je to neutíchajúce. Môže to spôsobiť cysta, myom alebo nedajbože rakovina? Alebo hormonálne? Ja viem, ťažko povedať. Myslite že by som mala ist už k dr? Alebo mám čakať?

dadulamamula
2. feb 2022

@yollanda tak ja mam ms 8 dní, takže pokým krvácanie nebude dlhšie ako 2 týždne potom by som to riešila.

nika1971
2. feb 2022

Ja som mala 2 tyzdne...ale u mna je to uz menopauzou...

beatik3
2. feb 2022

podla mna pri 6tich dnoch nie je dovod na paniku, si tu vymenovala riadne dovody, co moze byt pricina, no tak teraz mas dlhsiu, nemyslim, ze je to nieco hrozne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
2. feb 2022

@yollanda nepises kolko mas rokov. prisla MS v termine? bola si chora, mala si stres? mozno si mala anovulacny cyklus, mozno vek, tazko povedat.
u mna dlhodobe krvacanie bolo prejavom hormonalnej nerovnovahy sposobenej absenciou ovulacie

yollanda
autor
2. feb 2022

@janetinka27
Mám 39, stres mám taký bežný. Ale minuly mesiac som skončila na pohotovosti. Myslela som že ma picha mechur, ale na urológii nič nezistili. Mala som bodave bolesti. Menzes prešiel, už minule trval o čosi dlhšie. Toto sa mi ešte v živote nestalo. Ide zo mna číra krv. Mne sa menzes rozbieha koľkokrát aj 4 dni. Tak som si myslela že je to aj teraz tak. Čiže aj s “rozbiehaním” to trvá asi 13 dni. Aj tehotenský test som si robila, že či naaaaahodou. Ale nič

janetinka27
2. feb 2022

@yollanda pri silnejsom krvacani byva aj krv ina ako zvycajne, je jej viac a odchadza rychlo. mala si aj zrazeniny? kapsicka naozaj pomaha, plus si pridaj ascorutin 2x3 denne. mam 38 a v tomto veku uz mozu prichadzat aj nejake vykyvy. uvidis aky bude dalsi cyklus.

yollanda
autor
4. feb 2022

@janetinka27 musela som ist k dr. Neprestáva to. Dal mi nejaké lieky a keď nepomôžu, musím ist na kyretaz

janetinka27
6. feb 2022

@yollanda ahoj, snad nebude treba kyretaz. silne krvacanie sa da zmiernit abo zastavit injekciou mem alebo dicynone. krvacanie sa da zastavit aj uzivanim norethisteronu. ja krvacam roky skoro stale a vela a bola som sice na 2 kyretazach, ale nie kvoli krvacaniu, ale kvoli histologii. porad sa o tom s doktorom,kyretaz podla mna netreba,iba keby si velmi silno ohrozujuco krvacala.ja som menila najvacsiu vlozku kazdych 10 minut a injekcia vzdy rychlo pomohla.doktorka povedala,ze iba ak by nepomohla,iba vtedy kyretaz. ale ja mavam ms niekedy aj 3 tyzdne vkuse,z toho 10 dni mam silnu ms,kedy menim vlozku cez den kazdu cca hodinu, za 24 hodin je to cca 16 najvacsich vloziek a nevykrvacala som. ked som na liecbe,tak je to lepsie, krvacam 2 tyzdne,z toho 3 dni brutalne,ale na kyretaz by som kvoli tomu nesla.treba zistit preco tak krvacas, mne menili liecby, mam vysoku sliznicu,niekedy aj 28 mm,takze krvacanie byva velmi silne, nemam progesteron,folikul mi prerasta do cysty,takze hormonalna nerovnovaha.najnovsou liecbou mi znizili sliznicu za 2 mesiace na 5 mm,vsetko sa da nastavit liekmi,v cykle je kazdy den dolezity,jedno zavisi od druheho.treba ale pozorneho lekara,ja som taku nasla az po rokoch.drzim ti palce

yollanda
autor
6. feb 2022

@janetinka27 nehodlám jest žiadne lieky. Mám ich neúrekom aj bez toho

janetinka27
6. feb 2022

@yollanda tak verim,ze nebude treba, drzim ti palce 🙂

rejcl2412
25. mar 2024

Dobrí večer?! prajem 😊u mňa bola dva dní na tretí deň špinenie až do dnes mam male špinenie vie mi niekto poradiť čo to znamená? ďakujem pekne 😊