Navždy zastaviť menštruáciu

prosimopomoc
17. jún 2023

Cisto zo zvedavosti... Da sa naveky vekov 😁zastavit menstruacny cyklus u zeny, ked je rozhodnuta nepodstupit tehotenstvo? Samozrejme okrem odstranenia organov, ktore su nutne pre tehotenstvo.

saxana000
17. jún 2023

neprtrzite nosenie vnutromaternicoveho telieska.niektore vedia uplne zastavit cyklus

prosimopomoc
autor
17. jún 2023

@saxana000 a je to vekovo podmienene?

melanta
17. jún 2023

@prosimopomoc pozor, niekomu vnútromaternicové teliesko úplne zastaví menštruáciu, niekomu spôsobuje však pravidelné jemné krvácanie aj mimo cyklu. Čiže nespoliehala by som sa na to.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
17. jún 2023

Beriem HAK kontinuálne a nemám MS 2 roky

kaktusik007
17. jún 2023

@janai1 a co na to tvoj vynekolog?

dankabetka
17. jún 2023

Ahoj, ja mam antikoncepciu Zlyndu a nemam menzes uz druhy rok...pytala som sa u gynekologa a vraj je to ok. Deti mam 2 , dalsie neplanujeme. Nemam ani menzes, ani ziadne bolesti a krce...

laurikalalinka
17. jún 2023

@saxana000 vnútromaternicove teliesko ti nedaju ak ešte žena nemala deti,a navždy sa menštruácia neda zastaviť,je to prirodzená vec a pri menštruácii sa z tela vyplavuju odumreté bunky,čiže ak by sa zastavila,v tele by nastali velke problémy...

janai1
17. jún 2023

@kaktusik007 čo by mal? Ona mi to navrhla

simona92101
17. jún 2023

@prosimopomoc takisto beriem Zlyndu,kvoli obrovskym bolestiam a velmi silnej menstruacii.menzes sa mi uplne zastavil,nemam ani bolesti ani spinenie.ja som spoko

andrea_prestastna
17. jún 2023

@janai1 a co nato tvoj doktor?????

janai1
17. jún 2023

@andrea_prestastna je to normálny postup užívania a každý doktor ktorý sa vzdeláva vo svojom odbore to vie. Navrhla mi to ona keď sme preberali užívanie 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_prestastna
17. jún 2023

@janai1 zaujimave ,, nepocula som o tom, ked citam navod na lieku neni tam nic taketo

janai1
17. jún 2023

@laurikalalinka to čo je za nezmysel? 💁‍♀️ Keď sa ti netvorí stielka tak čo sa má vylučovať?

tenerifka
17. jún 2023

Zeny, tie co beriete Zlyndu (ci Desirett alebo Cerazett-ono je to jedno), tak ake boli u vas prve 3-4 mesiace?
Mne to dal gyndos na skusku (kvoli velmi silnemu krvacaniu), ale ja som pri tom 4 mesiace krvacala non stop, takze u mña neprichadza do uvahy nic z toho, a ani mrena, ktora je na baze progesteronu

eliska13
17. jún 2023

@prosimopomoc ak plánuješ deti do takých experimentov ako dlhodobé užívanie ATB bez prestávky na menzes nechoď.
@tenerifka hormonálny profil robil?Dať žene pred 50 tkou niečo s progesterónom je trufale

rebrambora
17. jún 2023

Antikoncepcia

shee11
17. jún 2023

Ja som teda dost zdesená, veď menštruácia je prirodzená a ma aj ochrannú funkciu, napr. proti osteoporóze...trombostavy, vyššia pravdep car. prsnika 🙉

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
17. jún 2023

@mb2021 tak vidíš, túto pre niektoré je to životná katastrofa a nikdy nebudem mat deti 💁‍♀️ hlavne ze to ani nie je menštruácia ale to už niektorým nedochádza

janai1
17. jún 2023

@shee11 hej? A v minulosti koľko ženy menstruovali? Mali po 9 deti, kojili... A teraz? Žena väčšinu života menstruuje a preto je taký výskyt rakoviny maternice a vaječníkov

laurikalalinka
17. jún 2023

@janai1 v prvom rade teliesko sa dava ženám ak už nechcú ďalšie deti alebo aj majú silnú a dlhú menštruáciu...no zdá sa mi proti prírode nemať ju...

eliska13
17. jún 2023

@janai1 rakovina maternice a vaječníkov je z HPV a z toho, že ženy nechodia na prevenciu.Obezne ženy majú veľa estrogenu aj to je dôvod rakoviny

0silvia0
17. jún 2023

@janai1 to preco ta vsetky riesia? Ved si to konzultovala s lekarom😳

lalenka33
17. jún 2023

@eliska13 ty o akom dlhodobom užívaní ATB teda antibiotik píšeš?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
17. jún 2023

@shee11 https://www.unilabs.sk/clanky-invitro/par-pozna... radšej by som verila lekárom a vede a nie nejakým koučkam

maribell
17. jún 2023

Keď som si prečítala názov témy, tak som si hneď spomenula na toto 😅 môžeš ju skúsiť kontaktovať, určite ti poradí 😅