Nádor na vaječníku

30. jan 2024

Ahojte
idem sa sem vypisat, lebo …..
Pred rokom a pol mi vybrali zhubny 10cm nador z vajecnika.
Samozrejme mi vybeali cely vajecnik, vajcovod.
Bol pekne ohraniceny, ziadne metastazy ani nic.
Nebola som na ziadnu chemo ani nic.
No 7.2. mam ist opat ku gynekologovi.
A tak hrozne sa bojim, bojim sa, ze zas mi nieco najdu
Odkedy mam termin, budim sa cele noci, nedokazem spat,
dnes som sa zo sna zobudila s tym, ze je to posledny ja jar co zijem.
Nemam manzela ani nikoho, citim ze to nezvladam sama :(
mam 32 a nechcem este umriet :(

amy2807
30. jan 2024

Teta mala tiež nádor tiež na vaječníku keď mala 30 rokov vybrali jej tiež vtedy pravý vaječník odvtedy ma pokoj tiež nepodstúpila žiadnu liečbu dnes má 67 a odvtedy má pokoj..žiadny nález ale radikálne zmenila životný štýl prestala fajčiť prestala jesť nezdravo a a začala chodiť na turistiku.povedala že prve dve kontroly sa tiež bála aby dačo nenašli ale potom už neriesila. .

autor
30. jan 2024

ja nemam dieta a bojim sa, ze ho ani mat nebudem, uplne som bezradna posledne dni.
Neviem ci si mam dat nejake lieky na ukludnenie alebo :(

amy2807
30. jan 2024

Tak teta mala predtým syna a potom ešte dcéru v 34 rokoch

amy2807
30. jan 2024

Lieky si dajte určite..pomôže to

amy2807
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. jan 2024

@amy2807 dakujem za povzbudenie

amy2807
30. jan 2024

Za málo..netreba na to myslieť vôbec..aj minulý rok som sa snou rozprávala lebo aj ja som mala cysty a podobne . Bola akurát u lekára a že všetko ok .

foreveralone
30. jan 2024

Ahoj, v prvom rade si uvedom, aka si bojovnicka a ako si to statocne zvladla pred rokom a pol..💪
V druhom rade sa upokoj a zacni premyslat o svojich organoch v tom zmysle, ze su zdrave a vyliecene a ze este tu s tebou budu aspon pol storocia ☺️
Chod si radsej zacvicit hormonalnu yogu a spoj sa sama so sebou. A potom stale nieco rob, zamestnavaj mysel nejakymi cinnostami..drzim palce a som presvedcena o tom, ze budes v poriadku 🥰 a potom sa len budes smuat nad tym, ako si stresovala..

evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianarem
30. jan 2024

Mam kamosku, presne v tom istom veku sa jej stalo to iste, tiez stacila operacia. Je to uz nejakych 10 rokov a odvtedy sa jej to nezopakovalo.

dianaana
30. jan 2024

Ja ta uplne chapem, bola som v rovnakej situacii. Na ten strach ti maloco pomoze, skus nejake lieky na upokojenie, mne pomohlo Magne B6. A citat zaujimavu knihu. Vtedy som na to nemyslela.
Ja som sa uz potom aj tesila na kontrolu, ze budem mat uz po tom a konecne pokoj. Najhorsi je strach.
Drzim palce a neboj sa, nic nenajdu.🙂

kiki68
31. jan 2024

Ale neboj, musis inak mysliet. Vzdy sa nieco moze stat a prave tymi kontrolami mas istotu, ze nic zle nehrozi. Treba sa k tomu inak postavit. Mne na onkogyn hovorili sestricky, ze to je idealny pristup. Ze vies, ze sa mozno nieco moze stat, ale zijes zivot a chces byt happy.