Nadmerné ochlpenie u žien

9. sep 2022

Ahojte, stretla sa niektorá z vás s nadmerným ochlpenim? Nemyslím tým len ruky nohy a intímne partie ale, bohužiaľ, horná pera brata krk.. trápi má to mám 27 a bojujem s tým jz riadne dlho, rozmýšľam nad Philips lumeou lebo hanbím sa to riešiť pred priateľom tak si to trhám a depilujem.. porosim o normálne skúsenosti a rady

stellarstar
9. sep 2022

Áno mam to aj ja, mne ipl nepomohlo keďže je to hormonálne

autor
9. sep 2022

@stellarstar Ach tak, tak zrejme ja to mám tiež tak.. len priznám sa vôbec som to ani neriešila :/

luccija
9. sep 2022

Bola si u endokrinologa, gynekologa na hormonalny profil?

stellarstar
9. sep 2022

Je to Hirsutismus, mám zníženú funkciu ŠŽ, pcos a nadmerné mužské hormóny
Takže u dr si nikdy nebola?

autor
9. sep 2022

@luccija nie vôbec som nebola nikde s tým, maskujem to, lebo sa hanbím :/ aj keď viem že to nie je riešenie

stellarstar
9. sep 2022

Iné riešenie na to ani nie je no jo je, hormóny ale ja tie nemôžem užívať
A alebo keď nemáš problémovú pleť tak ešte laser

cocolino234
9. sep 2022

@autorka ako dlho máš priateľa? ja síce na tvári a krku žiadne nemám ale chrbát mávam nadmerne ochlpený a ten mi depiluje už nejakú tú dobu a nikdy mi nedal pocit, že by mi to malo byť trápne, práve naopak. 😀😀 Podľa mňa by ti mal byť oporou a podporovať ťa v návšteve lekára, ak máš až takýto problém, že by ani ipl nepomohlo. :/ Určite oslov lekára, oni ťa nasmerujú, každý človek má individuálne možnosti, niekto nemôže hormóny, ty by si možno mohla. 🙂

autor
9. sep 2022

@stellarstar práveže nemám problémovú, preto som uvažovala nad tou lumeou

autor
9. sep 2022

@cocolino234 vidíš ale zvláštne je že ja mám chrbát “normálny”, 3 roky sme spolu.. je mi oporou avsak ja to mám v sebe že sa hanbím za seba

stellarstar
9. sep 2022

Lumea ti nepomôže keďže je to slabé tak radšej viac sedení na laser

stellarstar
9. sep 2022

Nemáš sa za čo hanbiť. Chod prv radšej k dr gynekolog a endokrinológ

micusa2222
9. sep 2022

mala som na brade,aj nad perou,,krásne mi to dali dolu laserom...Cosmed alebo Skinpoint,,treba si vygúgliť dermatokozmetické centrá, pozrieť ceny..dnes fakt robia zázraky s akýmkoľvek problémom..

luccija
9. sep 2022

Tak chod najprv k lekarovi

gabika0825
9. sep 2022

To treba riešiť u gynekológa, alebo iného odbornika, ktorý rieši štítnu zlazu… budú to zrejme hormóny. Ak vám nasadia liečbu tak sa to stratí. Kamoska mala toto iste, už na strednej bola dosť zarastená, aj keď si to holila, to bolo vidno keďže chĺpky mala silne a tmavé az cierne, potom vraj bola na nejakých vyšetreniach aj u gynekológa aj u nejakých iných lekárov ešte a mala problém s hormónmi. Tak jej nasadili nejakú liečbu a naozaj jej to skrotilo to ochlpenie

kabba
9. sep 2022

Tiez mam s tymto problem. A je to hormonalne. Mam hypotyreozu (znizenu funkciu stitnej zlazy) a aj PCO syndrom, kvoli ktoremu mam vyssie hodnoty testosteronu. Urcite to ries s lekarmi. Viem, ze zabera na to aj hormonalna antikoncepcia. Zial, len tlmi priznaky a po vysadeni je to spat.

vorkola
9. sep 2022

Pokial mas tie chlpky cierne ,zaberie na viac krat laser,ak su biele len na kratko ,a znova vyrastu ,mne najviac pomokla epilacia elektrickou ihlou.Robili to v Blave na Kozej ulici,neviem, ci to tam este je