Na vaječníku mám 3,8 cm veľkú cystu

18. mar 2024

Ahojte prosím o radu ohľadom cysty..mám cystu na vaječníku veľkosť 3.8 CM nespôsobuje mi problémy sem tam má pichne v slanine..ale nič hrozne..doktor sa vyjadril že je vodova podľa ultrazvuku..je podľa vás potrebné ju dať vybrať ak by pretrvala?..idem zajtra na kontrolu po dvoch mesiacoch ci tam ešte je..a lekár povedal že aj bude treba ju dať von..

butterflyeffect
18. mar 2024

Sama si si odpovedala-lekar povedal ze treba, on vie najlepsie ako na tom si my tu na MK ti mozme napisat cokolvek aj to co chces pocut, ale lekar vidi tvoje vysledky a ten vie najlepsie

bolarazjedna
18. mar 2024

Ja to viem tak, že cysta nad 3 cm sa ma vybrať a histologizovat, ak to nezmizne po 1-2cykloch.

autor
18. mar 2024

Lebo mne môj prechádzajúci lekár povedal že sa vyberajú a cysty nad 5 CM

buberova
18. mar 2024

Mala som presne to isté.. prvýkrát sme ju asi rok sledovali, keď narástla nad 5cm, išla laparoskopicky von. Po asi 2 rokoch sa mi spravila znova, doktorka očividne sama nevedela či ju treba vybrať alebo nechať tak som zmenila lekára.. povedal že to budeme sledovať. Keď nemizla, vybrala som pár injekcií a na ďalší cyklus sa zmenšila na polovicu.. o pár mesiacov zmizla úplne 🙂

aiv
18. mar 2024

Ahoj, ja som tiež dávnejšie mala cystu asi ako ty okolo 3cm a tiež lekár vravel, ak bude nad 5cm tak operovať .. mne nakoniec praskla sama, takze možno aj tebe tieto vodové by mali 🙂

martinkatinka
18. mar 2024

Vyberaju sa nad 5 cm

petronellla87
18. mar 2024

Ja som mala 4cm cystu, praskla sama. Keď som išla po 3 mesiacoch na kontrolu už ram nebola

11gabrielka11
20. mar 2024

Ja som mala taký istý problém . Začala som užívať Indonal a o mesiac na kontrole žiadna cysta🙏