Myóm na maternici

15. mar 2022

Ahojte. Dnes som absolvovala bežnú preventívnu prehliadku na gynekológii, pri ktorej našla pani doktorka myom na maternici o veľkosti 3 cm. Povefala, že to budeme prebiežne sledovať, ale teraz som si čítala na internete že ženy už väčšinou nemohli mať deti alebo im museli zobrať celú maternicu. Máme 16 mesačného syna a chcela som v budúcnosti aj súrodenca pre neho. Ale myslite že je tam šanca? Ďakujem.

autor
15. mar 2022

Chcem ešte poznamenat že aj o prvé dieťa sme sa snažili vyše roka, kým sa mi podarilo otehotnieť

luciab19
15. mar 2022

Ahoj. Mne v tehotenstve zistili myom. Pri prvom dieťati. Mame ešte aj druhé a veru musím ísť už na prehliadku s tým, dávno som nebola

lucka_ke
15. mar 2022

ja som bola na operácii

1mata
15. mar 2022

Mne v jeden vecer praskol, taka bolest ze som sa z toho zgrcala, ledva som presla na wc. Ale vsetko bolo ok, tekutina sa vstrebala takze nebolo treba nic riesit. Po tomto prasknutom myome sa nam podarili este dve deticky.Drzim palce

janinah
15. mar 2022

@1mata myom nepraskne a neobsahuje tekutiny,to bola cysta....
pri dalšom teh. záleží kde sa uhniezdi vajíčko oplodnené a nakolko mu myom bude vadiť,príbuznej takto myom spôsobil spont.potrat v 1.trimestri,rástol plodík,ale myom rástol rýchlejšie

autor
15. mar 2022

@janinah veď práve, že som čítala že veľa žien síce otehotnelo ale v 1 trimestri o bábätko prišli :( aj svokre vybrali maternicu po 2 synoch , tiež mala myom

tea_1234
15. mar 2022

Tak ja som mala 2 myomy v pohode som 2 krát otehotnela ale potom musela ísť maternica von lebo už tam boli 3 a ten tretí mi spôsoboval silné krvácanie mne sa práveže tehotenstvom tie myomy zmenšovali ale potom zase po pôrode narástli ,veľmi záleží kde je ten myom a aký je veľký ,inak tam môže kľudne byť

luccija
15. mar 2022

Lepšie je dať ho hneď von.Myomy robia aj silné krvácanie a nie je najmensi

dorinecka45
15. mar 2022

ahoj, ja som mala 2cm myom,otehotnela som sice tazsie (pcos).pocas tehotenstva sa sledovalo kde sa plod uchyti,lebo sa moze stat ze sa prichyti zrovna v mieste kde je myom a vtedy je to problem.nastastie sa tak nestalo.myom narastol na 5cm pocas tehotenstva,ale ziadne problemy koli tomu chvalabohu neboli.

majki_ki
15. mar 2022

Ahoj, kým si prečítaš všetky odstrašujúce príbehy, pridám ten svoj. Myom mi zistili počas prvého tehotenstva, tiež mal okolo 3 CM. Pán doktor, ktorý mi ho nasiel mi povedal, že je najdôležitejšie kde a ako je uložený a že pokiaľ nerobí problémy nie je potrebné ho vybrat. To by ti mal doktor povedať či je možnosť, že by bránil otehotneniu. Môj bol umiestnený na ,,dobrom,, mieste, ako rástlo bábätko zväčšil sa minimálne. Od pôrodu som absolvovala pravidelne kontroly, myom sa po tehotenstve zmenšoval a na poslednom sone ho doktor už ani nevidel. Rovnako viem, že myom nemôže prasknúť.

autor
15. mar 2022

@majki_ki ja som práveže ostala tak zarazená že som sa doktorky zabudla opýtať či to môže brániť otehotneniu. Potom som si doma začala o tom čítať na internete a tam som sa všeličo dočítala 🙂 tak som chcela vedieť aj nejaké reálne príbehy žien

beronsche
15. mar 2022

Zalezi, aky je to druh myomu a kde je umiestneny.
Robi ti nejake problemy? Silne krvacanie, bolesti? Ak nie, pravdepodobne naozaj staci sledovat.
Moja osobna skusenost - myom s priemerom 11cm, maternica zvacsena ako v 4mesiaci, napriek tomu problemy absolutne ziadne, dokonca brucho ploche ako doska. Samozrejme musel ist von, pre babo tam velmi nebolo miesto, cize velka brusna operacia, kedze laparoskopicky to v tomto pripade neslo. Po nej 2 bezproblemove tehotenstva.
Maternica sa standardne vybera len starsim zenam, kt. uz neplanuju dieta.

majki_ki
15. mar 2022

Hlavne sa neboj. Zrejme, keď to doktor nespomínal, nebude až taký problémový. Pravidelne choď na kontroly , pokiaľ bude všetko ok, maternicu ti nevyberu. Jeden myom vo veľkosti 3 CM nie je dôvod na takúto operáciu.

anna_maria1
16. mar 2022

Akurat kamaratka podstupila operaciu kvoli tomu, tiez jej doktor povedal ze sa bude sledovat a zrazu pri operacii zistili ze tam toho tolko mala a roznych zrastov ze nechapu, nastastie maternicu zachranili. Takze moja rada, pokial sa da hned vybrat.

autor
16. mar 2022

@beronsche ahoj, práveže nie , nemám žiadne problémy , nemám bolesti a menzes štandardný tak 4 dni cca. Dokonca sa mi skrátil po pôrode, lebo predtým som mala 7 dní. Tak uvidíme, zatiaľ asi ozaj len sledovať

ada1981
16. mar 2022

ahoj, ja mam myom okolo 2cm cca 6-7r, nerobil mi nikdy ziadny problem. momentalne som 27tt. dostala som informaciu, ze pokial nerobi ziadne tazkosti, iba sa kontroluje pri prev prehliadkach. vraj vacsinou sa to operativne riesi ked ma okolo 5cm prip ak sposobuje zdrav. komplikacie

1mata
18. mar 2022

@janinah naozaj? A vie sam zmiznut? Lebo na PP mi doktor oznamil ze mam myom a do dvoch mesiacov ked mi tam praskla podla vsetkeho teda asi cysta...doktor myom nevidel.