Myóm a vybratie maternice

lajones
10. dec 2022

Zdravim žienky. Mám myom 7cm. Čakam na výsledky z hysteroskopie. Chcú mi vybrať maternicu, ale rezom nad konovou kosťou. Bojím sa veľmi, čo ma čaká. Ktorá ste to už absolvovali, ako to je po operácii. Gynokologov nepoznám, tak by som bola rada aj za odporučenie dobrého, aby som nedopadla ako teraz, že mi pri kyrete poranili maternicu. Ďakujem za každu odpoveď, som psychycki uplne na dne.. ja by som radsej podstupila laparoskopicky. Ktora ma skúsenosti s nemocnicou v Šaci? A dobrý lekar.

adri266
10. dec 2022

@lajones Ja som mala mat 5 cm myom, tlacili ma do vybratia celej maternice, nesuhlasila som.
A dobre som spravila, napriek tomu, ze ma videlo celkom 9 lekarov, myom mal nakoniec iba 3 cm.

svetlonos
10. dec 2022

@lajones
Teda vybratie maternice by som si sakra dobre rozmyslela. Nie som lekar, ale opytala by som sa aj inde. Vo fakultnej v Mattine vraj boli dobri gynekologovia. Zozen si viacero posudkov radsej.

lajones
autor
10. dec 2022

@svetlonos košice Šaca tam čakam rok a teraz uz niet inej cesty. Pri kyrete mi poranili maternicu. Tam proste neviete kto je doktor a kto sestricka, všetko mlade.

soja88
10. dec 2022

A prečo ti ho chcú vybrať ??? Robí ti problémy ?? Ja mam myom 19 rokov a môj dr.povedal, že kým nerobí problémy, tak ho vyberať netreba. Vždy a prehliadke ho pozrie, skontruje …

mariet24
10. dec 2022

@lajones mamina to absolvovala, kvôli myomom išla maternica von, lekár je prehováral dlhšie, odkladala to sedem rokov, vybrali ju v hodine 12... Z rozboru zistili nejaké hraničné hodnoty z ktorých sa mohla rozvíjať rakovina... 5 rokov bude sledovana na onkológii... Chvalabohu sa to stihlo včas... Daj na lekárov.... A to je jej obvodný onkogynekolog a každý rok robil cyto stery, vždy všetko ok...
K otázke, tiež jej vyberali rezom. Treba si okrem celkovej anestézy pýtať epidural, ten sa zavedie pred operáciou a po prebratí sa spustí, tlmí najväčšie bolesti prvé hodiny...

macikovaiveta
10. dec 2022

Autorke: Som po operácii, teda vybratí maternice, už viac rokov v Martine.Moje skúsenosti, po operácii žiadne bolesti, iba som bola slabá pár týždňov , tak som oddychovala. Chcela so ísť už skôr do prace, ale doktorka má pustila až po šiestich tyždňoch, nevadi aspoň sa všetko dobre zahojilo.✊🍀

puma6779
10. dec 2022

@lajones ja som to podstúpila minulý rok v septembri. Som diabeticka a problémy som mala od 10.roku.Menzes som vtedy ešte nemala.V 20.tom roku operacia cysty. Potom cisársky rez a endometrioza.Z ničoho nič ma pri chôdzi strielala bolesť to kĺbu v nohe.Myslela som si vzhľadom na cukrovku, že sú to obličky.Mala som v sebe niekoľko myomov a cyst.Moja gyn.mi hovorila,že to netreba operovať,že ženy s tým normálne žijú aj s veľkosťou detskej hlavicky🤦‍♀️.Pripadala som si ako simulantka...Ale išla som do Bratislavy na Antolsku a dobre som urobila.Operacie som sa veľmi bala,lebo sa nevedelo..ci len vajecnik pôjde von.No mala som to tam vraj všetko nákupe so zrastamy. Dali všetko von a spravili plastiku.Mala som problémy s návalmi. Ale všetko sa upravilo.Pribrala som,no mam to aj rodové.A v42.rokoch s cukrovkou som už miminko nemohla.Len v oblasti sexu som k.o.

lajones
autor
10. dec 2022

@soja88 je v progresii rastu. Za mesiac narastol o 2 cm. 5 roky bol sledovany a odrazu zacal bujneť. Som anemicka, silno krvacam. Už som dostala železo do žily, lebo čo mesiac doplňam, za 4 dni vylejem.

lajones
autor
10. dec 2022

@macikovaiveta ďakujem za odpoveď. Mate veľky rez?

loliki
10. dec 2022

@lajones Myómy nie sú rovnaké a nerobia rovnaké problémy. Ja som so 6 cm myómom otehotnela a rodila cisárskym. Myóm narástol na 16 cm. Keď som po 2 rokoch už toľko nekojila, v BB mi ho Doc Bielik vybral laparoskopicky! Aj to sa dá. Treba konzultovať s viacerými lekármi.

beataxxx
11. dec 2022

Kolko mas rokov? Mne vybrali maternicu v 40, bolo to priskoro, ale mala som tam dva myomy a velmi som krvacala, nebola ina moznost ako hysterektomia, to zotavovanie po operacii je velmi individualne, ja som musela na piaty den rovno z nemocnice do roboty, doma dve deti, takze nebol cas na nejake oddychovanie a kupele a podobne, zvladla som to bez problemov,rez bolel asi tyzden, kazdy den menej a menej, treba sa par tyzdnov setrit, da sa to, neboj sa

lajones
autor
11. dec 2022

@beataxxx mam 44. A tak isto silne krvacanie. Som 6 deň po hysteroskopii a rozkrvacala som sa. Neviem, či to tak.má byť.

loliki
11. dec 2022

@lajones A proti krvácaniu Ti nedali nič, napr. K vit.(Kanavit) alebo niečo iné?

maxi2
11. dec 2022

@lajones skús doktor Jozefa Adama je to onkogynekolog. Ja som mala tiež myom a on mi ho vyberal v po. Ordinuje pri amfiku,ale len 4 dni do mesiaca. Neviem aké to máš akútne.

lajones
autor
11. dec 2022

@loliki nič mi nedali. Bola som teraz na pohotovosti, tak mam.isť tam, kde mi to robili, ani ma nevyšetrili v našej nemocnici. Aktualne je dargov neprejazdný, tak zajtra idem za mojim gyn.

lajones
autor
12. dec 2022

Dievčata, bola som dnes u gynekologa. Dostala som menzes, lebo som nemala uplnu kyretaž, a pred zakrokom som meškala 14 dní. Takže stredu idem už do práce. Pondelok idem na konzultáciu, čo ďalej..

olsan
3. jan 2023

@lajones Mala som 10cm myyóm a tiež mi hrozilo vybratie maternice. Našťastie mi maternicu nechali, ale myómy sa utvorili znovu. Záleží od lekára a jeho postupu.

zlatican
14. jan 2023

@lajones Ja mám ten istý problém a nechcem ísť na operáciu. Železo užívam v tabletkách. Na hematológii som zatiať infúzie nechcela, ale asi by som mala.