Myóm a šanca na otehotnenie

denisse1311
1. jan 2014

Ahojte mamičky 🙂 s manželom by sme chceli druhé bábätko ale gynekolog mi pri preventivnej prehliadke našiel 0,5 mm myom na maternici. Bude problem otehotnieť? bojim sa aby sa tehotenstvo neskomklikovalo kvôli tomu myomu. alebo si ho mam dat odstraniť a potom sa snažiť o babo? dakujem za všetky rady 🙂

janinah
1. jan 2014

sestra mala myom,ako rastol drobček,tak ešte rýchlejšie rástol myom,drobček nemal šancu 😒 a gynekolog čo radí?

lauritka
1. jan 2014

to je strasne maly rozmer, to by nemalo vadit vobec.

slavka034
2. jan 2014

otehotnieť môžeš v pohode,myóm tomu nebráni..Len ako bude rásť dieťatko,bude rásť aj myóm.
Ja som v 15 tt skončila na operačnom stole a poviem ti ,tie 3 hodiny pred operáciou boli snáď najdlhšie v mojom živote..☹
Ale dopadlo všetko dobre)

betunka39
2. jan 2014

sesternica mala 5 myomov, otehotnela chlapček ma dnes 8 rokov, myomy jej odatranili pri sekcii hned po porode, ale nie všetky. Myslim, že by nemal byť problwm, ale to by mal posudiť lekar.Niektore myomy rastu umerne s maternicou, ine rýchlejšie, ine ostanu v jednej polohe a nerastu.

katulik1108
2. jan 2014

Ahoj,mne gynekolog nasiel tiez myom 1,2 mm.pokial to je take male neda sa s tym nic robit.lekar mi predpisal kyselinu listovu a mame sa snazit dalej.myom musi mat aspon 4cm aby sa dal opetacne odstranit.hlavne sa nestresuj ono sa ti to moze este vstrebat a zmizne.takze hlavne klud a vela stastia v snazeni 🙂 drzim palce

denisse1311
autor
2. jan 2014

@janinah gynekolog povedal že určite možem zostať tehotna nakoľko je myom minimalnej velkosti, ale obava z mojej strany tam určite je.

denisse1311
autor
2. jan 2014

@slavka034 aký velký myom si mala ked si otehotnela a ako rástol? teraz už nemaš žiadny myom?

denisse1311
autor
2. jan 2014

@katulik1108 myslíš že sa može tak maly myom vstrebať? mne povedal gynekolog že ho tam budem mať už stale, velmi sa bojim aby mi to nejako nezačalo škodit

slavka034
2. jan 2014

@denisse1311 mne myóm diagnostikovali až keď nastúpili bolesti,kedže mi na neho malá v brušku tlačila..2dni predtým som bola na UTZ, tam to doktor aj s mojou gynekologičkou prehliadli, veľkosť mal 6cmx5cm taká väčšia slivka 🙂
a teraz dúfam že nemám.Keď som bola po šestonedelí na prehliadke (pred rokom a pol pomaly) ,tak niečo doktorka vravela,že tam vidí,ale ona toho nakecá 😀 😀 keď nevidela na veľkom UTZ,tak pochybujem,že niečo videla na tom malom "sone",čo má v ordinácii...
Každopádne by ťa mal doktor sledovať resp.mal by sledovať ,či sa s rastom dieťatka zväčšuje alebo nie..pretože je niekoľko druhov myómov,ja som mala konkrétne vraj "pendulujúci,nitkový" myóm)

denisse1311
autor
2. jan 2014

@slavka034 dakujem za odpoved. určite ked otehotniem sa to bude všetko sledovat, a budem sa modliť a dufať že všetko dobre dopadne.a myom zmizol či ti ho odstranili či ako to dopadlo vlastne? 😉 😉

slavka034
2. jan 2014

@denisse1311 no ja som išla hneď aj pod nôž ,keď som išla s bolesťami na centrálny príjem..A to som sa kľudne pekne vybrala do práce ,že to rozchodím 😀 Nerozchodila som) Dlho predlho sa rozhodovali,či bolesti utlmia liekmi,či idú operovať,ako budú operovať,či bude treba zachraňovať dieťatko,či čo a či jak)
Začali to robiť laparoskopicky,no kedže bol myóm veľký,spravili mi rez ako pri cisárskom) potom som celý čas bola na PN-ke,gynkologička mala strach,tak ma nechala maródovať))))

katulik1108
2. jan 2014

@denisse1311 mne povedal tiez ze to budem mat nastalo ale stava sa ze sa casom strati.ono zle je vtedy ked ti rychlo rastie alebo ta tlaci tak ze mas obcas bolesti.s malym myomom nespravi nikto nic.ono vela zalezi na tom aj kde ten myom na maternici mas.