Mykóza pri snažení sa o dieťa

9. jan 2023

Ahojte, už pol roka sa snažíme o babatko. Tento mesiac som žiaľ mala mykozu. Trvala to už asi týždeň, preliecila som to a už je to lepšie. Styk sme mali cez ovulaciu a vtedy mi asi začínala mykoza. Teraz sa bojím co ked to zrovna teraz vyde, nemôže to ohroziť tehotenstvo alebo poškodiť plod?

ninka99865
9. jan 2023

Nie

janulka155
9. jan 2023

Ale hlavne partnera preliecit tiež lebo to pri ďalšom styku zase dostaneš od neho

domka222
9. jan 2023

Ak si cítila, že ti začína mykóza, mala si radšej nasadiť liečbu, nie mať sex. Ako píše vyššie, teraz preliečiť aj partnera.

autor
9. jan 2023

@domka222 nuž čo už stalo sa. Ja mam mykozu tak 1x za 5 rokov, podcenila som to. My sme sex už nemali viac ako týždeň, liečime sa. Ide mi teraz skôr o to ci to neohrozí plod, či nemá niekto s týmto skúsenosti. Co sme mali urobiť a mame robiť viem.

camelie12
9. jan 2023

Tiez som mala mykozu na zaciatku 1.tehotenstva,myslim v 1.trimestri. Dostala som od gynekologicky lieky na vkladanie do posvy. A preslo mi to, dietatko je v poriadku, porod bol v termine. Drzim vam palce 😉

werony_n
9. jan 2023

Počas tehotenstva som mala niekoľkokrát mykozu a nemalo to žiaden vplyv na bábätko. Dokonca som počas nej aj otehotnela.