Možný hemeroid na konečníku

12. jan 2022

Ahojte
Chcem sa opýtať na takú chúlostivu záležitosť..
Po pôrode cítim na konečníku taký vydutok,asi to bude hemeroid..je možné sa toho zbaviť bez pomoci lekára? Ma asi centimeter do vonkajšej strany..nemám s tým problém ale esteticky mi to vadí.. ďakujem.

simca06022011
12. jan 2022

nie, bud sa to casom samo strati, alebo to tam bude, alebo sa to zhorsi - su cipky/kremy na hemoroidy, ale teda neviem ci maju taku moc aby hemoroid od nich zmizol. Lekar to tiez velmi neriesi ak ti nerobi problemy. Iba teda ak by si velmi chcela...

kiwi3
12. jan 2022

ak to mas po porode, tak je velka pravdepodobnost, ze ti to zmizne. ale maste/capiky urcite nie su odveci.

autor
12. jan 2022

@kiwi3 a do akého času od pôrodu to zmizne ?

annnna18
12. jan 2022

Nepotesim sa 😐 mne tie vyliezol po porode a uz sa nestiahol a je tomu rok😪 ale to samozrejme nemusi byt tvoj pripad vela zenam sa stiahne

autor
12. jan 2022

@annnna18 ach. No už asi sám neodíde.. a neviete poradiť že aký lekár to rieši ? Či obvodný alebo je klinika ktorá to rieši a ako ?

simca06022011
12. jan 2022

Proktolog alebo chirurg, posle ta aj prakticky

kikka95
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buzz5
12. jan 2022

Ja používam masť zo žraločim tukom, ta je super. Ale nemám to stále von, treba si dať aj pozor na jedlo aby nezapekalo a nedvíhat ťažké veci a podobne. Keď si dám viac čokolády a podobne vtedy sa objavia ale po 2dnoch s masťou sú zase preč. Jedine trvalé odstránenie je operácia, alebo sa stým naučíš žiť