Možnosť otehotnenia aj bez vajíčkovodu

luciagdt86
30. júl 2014

Ahojte kočky! Po mimomaternicovom tehu mi vzali pravý vajíčkovod. Chcem sa spýtať, či ste niektorá otehotneli aj vtedy, keď ovulka prebehla na tej strane, kde vajíčkovod nebol. Lekárka ma presviedčala, že je to možné, že vajíčko "precestuje" a oplodní sa aj keď je ovulka na nesprávnej strane. Máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem za odpovede! 🙂

lubkababulka
30. júl 2014

Ahoj, ja som ten istý prípad ako ty, tiež mi vzali pravý. a už rok a pol a ešte stále sa nepodarilo ani z toho jedného otehotnieť ☹ ale presne o tom, čo píšeš som aj ja počula, že je to možné.
ale neviem. ja mám menzes každý mesiac aj napriek jednému vajíčkovodu, takže jeden pracuje asi naozaj za oba, neviem.... ale asi som ti nepomohla 🙂

luciagdt86
autor
1. aug 2014

@lubkababulka Ahoj Ľubka! Ďakujem za odpoveď. Aj ja mám normálne ms každý mesiac bez zmeny. Len som sa nad tým tak zamýšľala. No neviem. Len čakám každý mesiac a akosi nič sa nedeje... ☹

weke
1. aug 2014

@luciagdt86 @lubkababulka ja mam tiez iba jeden vajickovod, tak isto mi ho zobrali pri mimomaternicovom tehu a otehotniet sa nam podarilo, sice az takmer po 3 rokoch, ale hlavne, ze sa podarilo. Takze nestracajte nadej. 😉 😉 😉

donna11
1. aug 2014

@luciagdt86 ahoj, aj ja som bez praveho vajickovodu..lekar mi povedal to iste, otehu mozes aj ked z tej strany prebieha ovu..ja som nato tiez velmi zvedava..ms je kazdy mesiac bez ohladu nato, ci ho mame al nie..teda ak nemas nejake ine problemy..dokonca lekar ma presviedcal, ze ovu neprebieha stale na striedacku, sa mi nechcelo verit a asi 2 mesiace po kontrole mi 2x prebehla akurat z praveho vajecnika 🙂 ..takze ano, je mozne, ze aj otehu sa bude dat bez neho 🙂

moon1979
1. aug 2014

@luciagdt86 ja som mala endometrioznu cystu na vaječníku o ktorej som nevedela a aj napriek tomu som otehotnela na prvýkrát ... následne pri sekcii mi zobrali celý vaječník aj vajcovod a aj druhýkrát som otehotnela na prvý šup 🙂 ovuláciu dokonca mávam 2x do mesiaca niekedy a menzes každý mesiac ... treba myslieť pozitívne, raz to určite víde, veľa šťastia 🙂

lubkababulka
1. aug 2014

@luciagdt86 no ja som sa trošku preorientovala a už nečakám tehu, ale každý mesiac menzes a som veru spokojnejšia, aj keď to nevychádza. som bola z toho vtedy na nervy a keď prišla mrcha, tak som len vrčala. takto je to lepšie, keď sa podarí, radšej budem milo prekvapená ako každý mesiac sklamaná 🙂

lubkababulka
1. aug 2014

@weke tak ešte rok a pol 😉 ale srandy bokom. ako som už vyššie spomenula, som s tým už nejako vyrovnaná, jedno dieťatko mám, to je hlavné, len škoda, že nebude mať súrodenca, lebo ja som z piatich a je to super. ako deti sme si išli na nervy, ale teraz v dospelosti si pomáhame a sme dosť často spolu

luciagdt86
autor
13. aug 2014

@weke A aj si podstúpila nejaké procedúry: Liečenie? alebo niečo?

weke
13. aug 2014

@luciagdt86 nie, len sme sa snazili 🙂

dzenar
13. aug 2014

Baby aj ja sa pridavam tiez som po mmt a teraz po polroku od operacie ideme na to drzte palceky

mircalla
13. aug 2014

@luciagdt86 Nie, ale poznam zeny, co otehotneli bez vajickovodu

lubkababulka
17. aug 2014

@dzenar ja drzim 😉

laskamoja123
17. aug 2014

mne pomohla bunkova výziva, tiez som mala taky problem a otehotnela som ide o prirodne produkty, hormony na podporu, kto ma záujem napiste do sukromnej posty