Môžem užívať Macmiror comlex počas dojčenia?

8. aug 2022

Ahojte.

Po dlhom čase u mňa zavítala pravdepodobne kvasinkova infekcia, idem zosaliet zo svrbenia a palenia, vytok nemám žiadny lebo sa to začalo počas menštruácie.
Moja gynekologička má ešte vyše týždňa dovolenku ale ja mám doma jedno celé nepoužite balenie macmiroru na vkladanie.
Myslíte že ho môžem používať aj keď momentálne dojčim?
Voľnopredajné lieky ako candibene používať nemôžem jedine že prerusim dojčenie čo si momentálne nemôžem dovoliť 🙂

Vďaka za skúsenosti

taktotedanie
8. aug 2022

Nerobili sa studie ci prechadza ucinna latka do materskeho mlieka, v spc sa pise, ze pokial sa ma uzivat len len v naozaj nevyhnutnych pripadoch, bud preruste dojcenie alebo skuste len vyplachy Rosalginom a Lactofeel intimny gel alebo Canesten intimny gel

biankaaaa
8. aug 2022

Ja som celé tehotenstvo proti mykózam používala clotrimazol na vkladanie, aj teraz po pôrode už dvakrát

nevenka
8. aug 2022

A preco nemozes candibene??? Canesten? Clotrimazol vkladacie tablety? Preco prerusit dojcenie??? Mne vsetko toto bez problemov lekar predpisoval pocas dojcenia a nikdy som neprerusovala dojcenie kvoli vkladacim liekom. Fakt nikdy a to som odkojila 3 deti.
A tusim aj Macmiror mi predpisoval. Len hlavne to nenechat rozmnozit sa ako besne, potom sa to tazsie lieci. Dostala som raz mykozu tesne pred menzesom a preto som to neliecila skor, az po nom a nevedela som to doliecit...

autor
8. aug 2022

@nevenka keďže mám doktorku na dovolenke išla som si len kúpiť do lekárne niečo voľnopredajné napríklad ten candibene tablety ale povedali mi že pri tom by sa malo kojenie prerušiť a je to tak písané aj v letáku.. neviem prečo 🤷 tak mi dala len laktobacile na vkladanie gynimun.. ale našla som že mám doma ešte ten macmiror comlex a niekde píšu že sa môže počas dojčenia a niekde že treba zvážiť prínos a riziká

euka210
8. aug 2022

ja som macmiror brala v tehu, takze neviem preco by sa nemohlo pocas dojcenia

nevenka
8. aug 2022

To vsade pisu, z opatrnosti. Ale uplne s kludom mi moj doktor predpisoval Clotrimazol tablety, teraz su volnopredajne.
To vstrebavanie do krvi je uplne minimalne, ked ide o lokalne veci, to mi hovoril aj pocas tehotenstva doktor. Ovela horsie su tie lieky, ktore sa uzivaju cez usta. Aj to najprv ide do krvi a len zlomok z nich sa objavuje v mlieku. Ked si predstavim, ze mi dali Novalgin v porodnici proti bolestiam hlavy, tak teda fakt...🤔

euka210
9. aug 2022

@nevenka presne, mne po sekcii pichali Atb a novalgin a neriesilo sa nic ze nemoze