Môžem mať mykózu, keď bol moč v poriadku?

ika11123
21. júl 2022

Dlhšiu dobu som mala mykozu výtok už nemám ostalo iba svrbenie niekedy rezanie včera mi prišli výsledky od odborného brali mi 4 ampulky krvy a moč mali mi zistiť candidu a či nemám náhodou cukrovku moc bol dobrý až na baktérie ale doktor povedal že to mohlo byť aj tým že som nedala stredný prúd alebo pred odberom som nemala sprchu a krv bola v poriadku Moja otázka znie môžem mať mykozu kvasinky keď moč bol v poriadku?ale to svrbenie má štve včera som bola v bazéne ani nie 10 min a rezalo má pri chôdzi vodu máme dobrú pravidelne kontrolujeme cez papieriky len možno trošku menej chlóru 🙄

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka99865
21. júl 2022

@ika11123 chod na ster ku gynekológovi

ika11123
autor
21. júl 2022

@ninka99865
@bilberryday on má už roky lieči bez výsledku preto už k nemu nejdem za celý rok mi urobil jedinú kultiváciu bola som tam možno 12x a za každým som odchádzala z tým že toto vám už určite pomôže

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka99865
21. júl 2022

A na inuno si bola? Kamoska sa tak trápila rok a tam jej zistili niečo potom už bolo ok keď vybrala lieky

ika11123
autor
21. júl 2022

@bilberryday tak gynekológ stále hucal či nemám cukrovku stále sa vyhováral iba na to...pritom ja dobre viem že ju nemám mne to spustili antibiotiká... uvidím čo ďalej zajtra mi prídu výsledky stolica (candida)a aj keď to bude dobré tak ja už fakt neviem 🙄

ika11123
autor
21. júl 2022

@ninka99865 poprosím obvodného aby ma vypísal aj tam aj mi to spomínal naposledy...

zooeynka
21. júl 2022

Zmenit gynekologa pochopitelne.

ika11123
autor
21. júl 2022

@zooeynka ja bývam v takej diere že to nieje reálne máme ho tu iba v piatok ....radila som sa aj tu na modrom koníky všetko pekne som rozpísal a toto mi odpovedala

kkovacovak
21. júl 2022

@ika11123 zmeň gynekológa 🤦‍♀️

sunshine_18
21. júl 2022

V prvom rade zmeniť gynekológa, nasadiť probiotika aj perorálne aj vkládacie do pošvy gyntima odporúčam su super.. Potom imunológia, vylúčiť cukor a mliečne výrobky.. Radšej zvoľ bezlaktozovu stravu a na tie baktérie v moci Blokurimu..

ika11123
autor
21. júl 2022

@sunshine_18 probiotika beriem aj dole už rok gynimun alebo idelyn a probiofix Čo sa týka stravy bez cukru držím mesiac bez akéhokoľvek zmeny viem že sa to drží aj 6 mesiace ale aj tá najmenšia zmena by ma momentálne povzbudila....🙄 Mlieka používam rastlinné sem tam si dám cottage nízkotučný alebo probiotycky jogurt samozrejme čisté a kefír ráno s pomletymi ľanovými semiačkami na očisty čriev

ninka99865
21. júl 2022

@ika11123 fakt skús Imuno.. plus kamoske zakázali všetky intímne mydla, že aj tie môžu práve narúšať pH.. a ma pokoj teraz

ika11123
autor
21. júl 2022

@ninka99865 skúsim určite mne odporučili doktor kúpit intímny gél ale iba ten čo má PH 3,8 na nete som našla iba jediný taký a to tento

ninka99865
21. júl 2022

@ika11123 máš Instagram?

ika11123
autor
21. júl 2022

@ninka99865 áno mám

ninka99865
21. júl 2022

@ika11123 pozri si tento profil.. presne tam rozoberala teraz to sebamed

sunshine_18
21. júl 2022

@ika11123 skus ešte candivac.. Ja som vybrala 2 balenia a zbavila som sa výtokov, ešte je super intímne mydlo( idelyn beliema +) na prevenciu infekcií.. Ja ho používám po styku a bazéne

lucinka5051
21. júl 2022

@ika11123 ja som mala podobne problemy...zmenila som gynekologa, ten mi porobil stery a na zaklade toho ma preliecil... odvtedy cca8 rokov bez problemov 🙂 obcas je potreba viac odbornych nazorov..nie je doktor ako doktor 🙂

ika11123
autor
21. júl 2022

@sunshine_18 brala som to 6 mesiace teda dva balenia aj Candystop 😑ja som už skúšala všetko možné wobenzym 300€ som do toho dala ten najdrahší zelený jačmeň a chlorellu od GW nič ani len trochu nepomohlo

sunshine_18
21. júl 2022

@ika11123 a nemoze to byt psychického pôvodu?

ika11123
autor
21. júl 2022

@sunshine_18 určite nie

ika11123
autor
21. júl 2022

@sunshine_18 mne sa po zadku pred rokom robili vredy také hnisavé stále jeden som vyliečila a druhý sa urobil aj v okolí pošvy doktor mi predpísal antibiotiká nezabrali tak predpísal ešte raz ale menšie balenie aj tak sa robili ďalej potom to prešlo samé....bolo to utrpenie mala som tých vredov asi 20 😑 už po druhej tabletky začalo svrbenie konečníka a posvy potom cca po 10 dňoch začal výtok ....prvá kultiváciu ukázala nejakú črevnú baktériu predpísal mi čipky ale kontrolný ster neurobí že to mi muselo zabrať liečil má aj mastičkami na alergie brala som aj fenistyl ....neprešlo tak mi predpísal lieky že vraj mám candidu v črevách ale nezabralo tak som išla ku odbornému...

akinom0077
21. júl 2022

@ika11123 samozrejme ze ano mozes

anavixy
21. júl 2022

Určite môže byť mykóza, aj keď moč bol negatívny. Mykózu treba potvrdiť sterom a makroskopicky. Volnopredajne lieky teda nezaberaju?

ika11123
autor
21. júl 2022

@anavixy zajtra mi prídu výsledky stolica...ak by sa potvrdila candida mi povedal že mi predpíše nejaké lieky....treba mi potom aj niečo dole či budú stačiť tieto lieky? voľnopredajné čipky a maste som skúsila už asi všetke

taktotedanie
21. júl 2022

Tak chodte do ineho mesta ved takato “turistika” za lekarmi je predsa v dnesnej dobe uz bezna.. riesit to so vseobecnym lekarom nestaci a ze ste sa radili v poradni tu na MK ako fajn ale pani doktorka vas nevidela, nevysetrila a to neurobi nikto jedine lekar a to gynekolog nie vseobecny
Hladate tu radu tak vam vsetci radia zmenit lekara a zacat to realne riesit a aj tak si idete svoje, nechapem…

ika11123
autor
21. júl 2022

@taktotedanie to ako mi chcete povedať že to neriešim dosť och bože môj 😑 kto si tu ide svoje🤦 ako nestačí veď všeobecný má pošle ďalej nie ale najprv musí urobiť odbery a tak to je štandardný postup 🤦predsa má hneď nemôže vypísať na kožné alebo imunológia...🤦

taktotedanie
21. júl 2022

@ika11123 preco by nemohol? Da vymenny listok a idete sa objednat.. to je standardny postup..pracujete v zdravotnictve, ze viete ake su postupy? vseobecny lekar vam nevie spravit vsetky odbery predsa, nema na to kvalifikaciu ani odbornost..tak riesite to podla vasich slov s neschopnym gynekologom, vseobecnym lekarom, ktory na to nema odbornost a atestaciu, kupujete vselijake volnopredajne lieky a davate do toho peniaze ( wobenzym, chlorela, jacmen…)? Naco… najdite si normalneho gynekologa- ma na to atestaciu a skusenosti
Mimochodom na kozne vysetrenie nie je potrebny ani vymenny listok

ika11123
autor
21. júl 2022

@taktotedanie áno svrbí na cikula ale keď to mám v tráviacom trakte tak čo má stým gynekológ?