Môžem mať HPV?

20. máj 2023

Ahojte, som spolu s manzelom 13 rokov, a pred nim som mala jedneho chalana 2 roky, ktory ma podvadzal a po kazdom pohlavnom styku som mala zapal mocoveho mechura. Po kazdom, preto sme velakrat mali iba 1x za mesiac.... Kazdy mesiac som brala atb. Bolo to hrozne. Az ked som ho nechala, vtedy som zistila, ze mal vedla mna milion dievcat. :(

Teraz sa bojim.... Nikdy mi nebrali nic, ale vcera mi gynda nasla malu jazvu, a chce urobit cyto. Doteraz som ju mala dobru.

nikpa
20. máj 2023

HPV má 80% populacie. Len veľmi malý počet ľudí, ktorí sa nakazia dostane rakovinu, že más HPV, neznamená ani že ju dostanes. Dôležite je, že chodis pravidelne na gynek.prehliadky a dr. môže včas zasiahnuť, keby niečo. Takže šup na tú cytilogiu, ak si ju mala pred rokom v poriadku, nebude to žiadny hrozný nález. Rakovina krčka maternice sa do fatálnych následkov rozvíja roky.

luccija
20. máj 2023

HPV môže mať aj tvoj muž od bývalých partneriek.HPV majú skoro všetci len u niektorych ludi prepukne.Aj, keby si ho mala záleží aký druh...niekto ma bradavice, druhý nič len vyjde zlý výsledok a spravia konizaciu