Môže to byť borelióza?

mathia888
30. jún 2017

Ahojte, chcela by som vediet vás názor na moju situáciu..
Bola som u kožnej lebo ma niaky hmyz štipol do lýtka..okolo uštipnutia sa mi to cele zapalilo,zčervenalo bolo to horúce a veľkosť opuchu 10 cm. Vytvoril sa mi okolo toho kruh...Kožná povedala " počkáme čo sa bude diať či to odpuchne a ked nie budeme to riešiť " môže to byt Borelioza a nemusi...
Nedalo mi tak som volala obvodnej lekarke a všetko povedala a následne som ju poprosila ci by mi nemohla zobrať krv preventívne. Jej odpoveď " nie netreba nestresujte sa a uvidíme co bude.. Ked vas kožná neposlala na krv tak to nerieste".
Je podľa vás toto normalne??? Ako načo mam čakať?? ďakujem za odpoveďe..

hu.hu
30. jún 2017

Protilatky proti boreliam sa ti zacnu tvorit o 3 az 4 tyzdne po vpichu ... Cize dovtedy nezistis nic... Ak je to ale typicky erytem, antibiotikum sa podava hned..

mathia888
autor
30. jún 2017

@hu.hu nooo 3 týždne to uz budu..aha a co teraz? Mam čakať kym to odpuchne? A ked to odpuchne tak to Borelioza nebude?

hu.hu
30. jún 2017

Ak je to stale rovnako cervene alebo sa to dokonca zväcsuje, sla by som si po atb hned. Ak to pomaly ustupuje vyckala by som tyzden a sla na protilatky.
Typicky erytem ma tmave kraje, svetlejsie centrum.

celasapremenim
30. jún 2017

ak ti mozem DOBRE PORADIT, kup si od fy energy tieto kvapky a velmi rychlo si pozri co maju od fy energy k tomuto a zacni to hned uzivat
teta sa mi tymto uplne vyzdravila, t.j. nema ani stopu po tejto chorobe v krvi a to ju prekonala, roky chodila na kontroly a mala rozne problemy tykajuce sa tejto choroby ...z kliesta....zaujimali sa potom lekari, ako to dostala z tela a pouzivaju to odvtedy pri liecbe, ak by si chcela poradit, viem zistit podrobnosti, kolko jej liecba trvala a ako to vsetko uzivala

brckava36
30. jún 2017

pokial viem, flak pri borelii nie je sprevadzany opuchom a zvacsuje sa.

celasapremenim
30. jún 2017

@brckava36 moze aj uplne nebyt ze nic, ako mala napr. ta moja pribuzna, takze nejake realne priznaky ja by som nepokladala za relevantne uz ani, v dnesnej dobe vsetko zmutovane

mathia888
autor
3. júl 2017

Ďakujem za rady🙂

gabona1
3. júl 2017

Neboj sa, nebude to borelioza, ja som niečo podobné riešila pred rokom a v pohode. Tiež som sa bála, lebo som to mala hrozné. Teraz je ten hmyz nejaký agresívny...

mathia888
autor
4. júl 2017

@gabona1 tak dufam ze to bude ok..ja som sa dost zľakla keď som videla ako to vyzerá a mala som to rovnaké podla obrázkov..viem ze niesom lekarka ale človek sa zlakne,a hlavne aj toho prístupu lekárov :-/

nellita
4. júl 2017

Borelioza sa neda vyluecit u nas,len v amerike nato je liek,mama nou trpi nielkoko rokov a dostala to z mlieka,ktore bolo infikovane od kliešťa, jej to zistili neskor,ked mala opuchy noh, bolesti hlavy,nechutenstvo,doteraz berie lieky ak vyskedky ma zle,trvaj na krvi okamzite

mathia888
autor
4. júl 2017

@nellita uff tak to ma mrzí... Ja som odber chcela ale obvodná trvala natom ze pokial to nepotvrdila kožná tak nieje dôvod na odber. tak tu mi asi nic ine neostava iba vymeniť obvodnu lek..

celasapremenim
4. júl 2017

energy kvapkami sa to da vyliecit a dostat z organizmu

miskolofy
30. jan 2018

@celasapremenim ako sa volali tie kvapky ? Poslete mi prosim nejake info do sukromnej spravy dakujem.

weronika171717
6. jún 2021

@celasapremenim prosím Vás, vedeli by ste mi poslať názov kvapiek na boreliozu od energy? Ďakujem. 🙏 Kľudne aj do IP.