Môže mi meškať menzes kvôli užívaniu antikoncepcie?

lolyypippp
27. jan 2020

Ahojte baby,
Mám 19 rokov pred štyrmi mesiacmi som nasadila hormonálnu antikoncepciu kvôli problémom s menstrulaciou. No tento posledný mesiac, keďže boli sviatky a mne úplne pred sviatkami vypadlo, že mám už tabletky na pár dni že potrebujem predpísať, čiže som vynechala 7 dni. Potom som znova nasadila samozrejme doktor mi poradil aby som 7 tabletiek dobrala tak som začala odznova aj napriek tomu že som nezačala menstrulaciou. Viem že toto obdobie je nechránené, no s priateľom sme mali nechránený pohlavný styk, no tvrdí mi že si dal maximálny pozor. Čiže sa do mna neurobil. No menzes mi mešká už 4 dni. Týždeň po styku som si urobila test ukázal negatívny. S tabletkám už prechádzam na placebo. Vzdy som dostala menzes keď som užila 3 tabletku z placebo. Môže to byt tým že to mám teraz take rozhádzané ? Ďakujem za odpoved 🙂

miriam1983
27. jan 2020

@lolyypippp 1. neexistuje fungovat na ,,dam si pozor,,
2. Vies,co je placebo?
3. Vynechas 7tbl a lekar ti povie,ze ich mas dobrat? Mala sj zacat od noveho cyklu alebo pokracovat v dalsej tbl,nie do seba nahadzat zabudnutych 7tabliet

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@miriam1983 viem čo je placebo,(7dnova pauza ) NO LENŽE vtedy to nebolo prerušovane, neurobil sa keď bol vo mne ale až o pár minút som ho rukou.

veronikaszabova
27. jan 2020

@lolyypippp no neviem, ktory "doktor" ti toto poradil, ale mala si ich zacat brat 1 den menstruacie. Takymto stylom bratia-nebratia nie si vobec chranena.
Btw vymenila by som lekara, ak ti dava taketo "rady"

Urob si test teraz. Zbytocne si si robila test tyzden po sexe 😳

miriam1983
27. jan 2020

@lolyypippp precitaj si,co je placebo ;) nie je to 7dnova pauza! A ejakulat ide z muza uz pred vyvrcholenim,mizes zostat tehotna este pred tym,nez sa urobi.

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@miriam1983 Lenže tie kvapky lásky obsahujú ejakulát len ak pred tým chlap už mal pohlavný styk alebo už sa proste urobil. Ak to tak bolo že sa urobil stačí ak sa pôjde vymocit a tým pádom spermie ktoré ostali v močovej trubici už tam neostanu...

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@miriam1983 každopádne ďakujem za radu.

miriam1983
27. jan 2020

@lolyypippp nie. Mas zke informacie. Kvapky lasky tam niesu len pri opakovanej sulozi bez vymocenia. Samozrejme tak ludia funguju,ze sa na to spoliehaju,ale je xy parov,ktorym tato metoda nevysla.

rumba01
27. jan 2020

@lolyypippp ako si spravila, tak si spravila. no nabuduce ak neuzijes tabletky dlhsiu dobu, tak zacni od noveho cyklu

emmi101
27. jan 2020

No to si mala začať brať zase až od ďalšieho cyklu, to bola hlúposť, že ti ich kázal hentak dobrať. To si si úplne pokazila. Myslím ale, že ti ms mešká práve kvôli tomu keď aj sama píšeš, že si ich začala brať kvôli problémom s ms

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@emmi101 Áno lebo to už bolo hrozne že mi nechodila ms 2 mesiace alebo 3 tak som sanporadila s lekárom a on mi predpísal hak...
No on mi povedal že mám pokračovať v užívaní a že mám dobrat aj tých 7 keby viem že to je blbosť tak to neurobím ale keďže mi tak radil doktor tak som myslela že to tak ma byt lebo čo sa týka tohto tak ja užívam iba 4mesiac a nejako sa do toho nerozumiem iba xo mi povedal doktor

veronikaszabova
27. jan 2020

@lolyypippp stacilo si precitat pribalovy letak.

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@veronikaszabova ja som si ho čítala. Ale takéto veci tam písané neboli

ferala
27. jan 2020

@lolyypippp tak to moc vhodne tvoj doktor neporiešil, že ti predpísal antikoncepciu. Podľa mňa tá ešte viac rozhodí cyklus.

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@ferala ale hormonálnu práveže bolo vswtko v poriadku potom som tých 7 dni vynechala a on mi kazal znova dobrat aj kd som nezačala menstrulaciou :/

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@ferala a to že som to tak zobrala, tak asi to mi rozhádzalo cyklus ☹️

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@ferala asi to bude trvať pokial sa mi upraví cyklus vsak ?

ferala
27. jan 2020

@lolyypippp to veru áno!

lolyypippp
autor
27. jan 2020

@ferala takze to je asi dôvod že mi teraz mešká ms...

modrykoniicek
27. jan 2020

Mne mešká už 4tý mesiac z HAK.
Prvý mesiac keď mi meškal tak môj starý lekár do mňa napchal 2 vyvolávačky a MS došla po 35 dňoch meškania.
Ďalšia lekárka mi povedala, že zvolil zlý postup.A, že sa ešte pri mojej HAK nestretla s tým žeby žene MS nedošla počas pauzy.Ja mám tie so 7 dňovou pauzou.

A teraz idem konečne k mojej novej pretože MS nikde ale mám bolesti.
A každý mi vraví inak.
Že nemať MS je v poriadku potom, že nie je.
A teraz mám po 4 mesiacoch bolesti ako pred MS.Ale samozrejme MS nikde.

Len som nepochopila celkom baby ako to autorka napísala.Čo jej kázal lekár?
Lebo ja som kedysi mala aj tie s placebom.

modrykoniicek
27. jan 2020

Ja som informovaná tak, že ak žena aj vynechá dlhšiu dobu tak nemusí začať užívať v prvý deň MS ale hociktorý.
Podmienkou je počkať 7 dní ak sa tabletka neužila v prvý deň MS.

Jedine čo je blbosť je prestať a potom začať.Takto telo nevie čo má robiť.A MS nemusí prísť.
Jak u mňa.Dali mi vyvolávačky a mesiac som HAK nebrala.Ale HAK účinkuje aj počas pauzy.Aj počas placeba.Ale ak som dobre pochopila....ty si 7 dní nebrala nič a potom si začala či ako?
Placebo je samo o sebe nič...Ale HAK účinkuje aj počas pauzy...len som nepochopila ako si bola dlho bez tabletiek.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolyypippp
autor
28. jan 2020

@taskataska sme na hodine slovenčiny alebo vo fóre kde prosím o pomoc ???