Môže mať žena po odstránení maternice a vaječníkov orgazmus?

10. máj 2023

Či už sexuálny život, resp. potešenie z neho proste skončilo? Vážna otázka, tak bez blbých komentárov prosím

viestta
10. máj 2023

Ano, orgazmus nesuvisi s maternicou ani s vajecnikmi aj ked libido s vajecnikmi suvisi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
10. máj 2023

Klitoris ostal takze by to malo byt ok. Reprodukcne organy zas tak vela s potesenim nemaju. Erotika sa odohrava Hlavne v mozgu ktory vysle signal na prekrvenie klitorisu. . Nie si o nic menej zena ked nemas maternicu a vajecniky.

autor
10. máj 2023

No teoria je jedna vec a prax niekedy je iná, viem ze je to chulostiva tema, myslite, ze je to naozaj tak? Mate skusenosti vy,alebo poznate niekoho?

miadi
10. máj 2023

Jasne poznam ale tak mama mi zas detajli o svojom intimnom zivote nehovori 🤣 . Ved vyskusaj a uvidis.

viestta
10. máj 2023

Niektore zeny nemaju orgazmus ani s maternicou a vajecnikmi a nie je to preto, ze maju nesikovnych partnerov.

madla60
10. máj 2023

áno môže

bluka2
10. máj 2023

Bavila som sa o tom s gynekológom. Jasne, že môžeš mať, ale vraj niektorí hovoria, že už nie až taký intenzivny

bluka2
10. máj 2023

@elizabet173 ale ma. Však si zober, že sa pri orgazme sťahuje maternica, čo je časť pôžitku

rikarika
10. máj 2023

kamaratka hovorila ze po odstraneni maternice si uziva sex ako nikdy lebo 100% istota ze neotehotnie. Orgazmus konkretne nespominala ale nakolko si tak velmi pochvalovala, myslim ze je to mozne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pekatka
11. aug 2023

@miadi dievčatá ja sa pripnem. Ja sa kľudne môžem otvorené o sexe rozprávať. Ja mam problémy s myomom, dlhým a silným krvácaním, kvôli migrénam nemôžem užívať hormón. Liečbu co som. 2mes užívala ryeqo.. Ale musela som. Vysadiť. Okolie sa ma pýta, prečo si nedám vziať maternicu. Mam ae presne taketo obavy.. Intímny život. Ja osobne mam akoby kontrakcie maternice po orgazme. Neviem ako to bude keď ju mat nebudem. Ci vôbec nestratím libido aj keď by mi vaječníky ostali.. Ci niekomu sa nestalo ze po operacii pošva vyliezla von. Suchost pošvy sa nezvysi? Keď nebude maternica? Ďakujem za každú odpoveď

eliska13
11. aug 2023

@pekatka ak máš vaječníky tak máš hormóny suchosť s tým nič nemá.

danielle21
11. aug 2023

Ja maternicu mám, ale co poznám ženy tak hovoria že po odstránení maternice zostali frigidne, a na sex ani nepomysleli, úplne stratili chuť, tak ale možno je to individuálne, ale js by som sa toho bála