Môže gynekologička predpísať tabletky proti úzkosti?

4. sep 2024

Môže gynekologička predpísať nejaké tabletky proti úzkosti/ antidepresíva? Viem o tom že všeobecná môže, tak či aj gynekológicka môže, ďakujem.

viestta
4. sep 2024

Preco by gynekolog predpisoval antidepresiva? Vsak ten ma inu specializaciu

pribinak
4. sep 2024

Psychiater, gynekológ sa špecializuje na nieco úplne iné

izabela333
4. sep 2024

aj neurolog môže, napr. taký cipralex

autor
4. sep 2024

Áno viem, ja sa len pýtam či náhodou, predpísala mi už aj nejaké tabletky na silnú migrénu tak sa pýtam či nemôže aj antidepresíva.

majamat
4. sep 2024

moze to predpisat len lekar, ktory ma taku odbornost.
obvodak preto, lebo je vseobecny, poviem to zjednodusene, ma odbornost skoro na vsetko, aj ked taku odlahcenu.
psxchiater, lebo to priamo je v jeho rezii a neurolog napr preto, ze neurologicke ochorenia moze sprevadzat depresia, elbo ta priamoz pracou mozgu suvisi, cize prakticky je to aj jeho dobornost.

tessa165
4. sep 2024

mne gynekolog predpisoval xanax

majamat
4. sep 2024

ake na silnu migrenu?
gynekolog moze predpisovat bezne lieky od bolesti, ale specialne leiky na migrenu urcite tiez nepredpisuje.

tamtamka26
4. sep 2024

no napr pri PMS býva migréna, tiež pocity úzkosti, depresie a niekedy to vyústi až do AD.... gynekológ by mal mať predstavu o týchto príznakoch, tak možno aj predpisuje....

autor
4. sep 2024

@majamat quarelin

deti95060810
4. sep 2024

určite nie...jedine psychiater, neurol.,

autor
4. sep 2024

A teda je možné súčasne užívať AD s HAK?

majamat
4. sep 2024

to je bezny liek, ktory predpise hocikto a moze sa pouzivat aj na menstruacne bolesti.

majamat
4. sep 2024

@tessa165 Xanax, Neurol, Lexaurin, Helex, Frontin nie su antidepresiva,a le anxiolitika, cize leiky proti uzkosti, nie vyslovene proti depresii.
tieto lieky sa casto pouzivaju v kombinacii s antidepresivami, lebo pri depresiachs a vyskytuje casto aj uzkost, ale nei je to pravidlo.

amteda nemaju preskripcne ombmedzenia v nizssich davkach, len v tyhc vyssich. cize tie slabsie moze predppisovat kde - kto ( smaozrejme tym ymslim akykolvek lekar )

tessa165
4. sep 2024

@majamat otázka bola lieky proti úzkosti takže odpoveď sedi

anna_maria1
4. sep 2024

Jednoznacne nemoze, ak ich tak velmi potrebujes, mala by si vyhladat inu odbornu pomoc. Istotne vsak nie u gynekologa 🙂

majamat
4. sep 2024

pozrela som preskripcne obmedzenia liekov na baze citalopram, Escitaalopram, Sertralin, Mirzatem a teda preskripcne obmedzenia ma len Escitalopram, ktory moze predpisovat Neurolog a Psychiater ostatne hocikto.

cica8417
4. sep 2024

ahoj, mne predpisal Lexaurin - uzkost, ktora bola spojena so sexualnym zivotom, vysetreniami, a pod. cize moze, ak to suvisi s gynekologiou, a je to podla mna uplne ok 🙂 ale ak mas uzkosti, ktore nijako nesuvisia s pohlavnymi vecami, tak rozhodne by si mala ist radsej k psychiatrovi.

majamat
4. sep 2024

@tessa165 och, ospravedlnujem sa, ma tam oboje, akosi som zachytila len tie antidepresiva.