Môj chlap nechce chodiť k urológovi

16. júl 2024

Môj chlap nechce vôbec chodiť na žiadne preventívne vlastne on nechodí k žiadnemu doktorovi ani obvodnému ani nikomu a dosť mi vadí že ja musím chodiť na gynekológiu ale on k urologovi nie. Cítim sa strašne utlačená ako žena, pretože za to že som žena musím chodiť po doktoroch podľa neho ale za to že on je chlap on si mysli že nikto nechodí k urológovia že žiadny normálny chlap tam nejde. Som z toho zúfalá príde mi to strašne nefér, ako to máte vy?

gejb
16. júl 2024

muži (v mojom okoli) chodia k urologovi až keď nastane nejaký problém, nepoznám žiadneho ktorý by šiel preventívne... 🤷‍♀️

aurelia2000
16. júl 2024

Ja to mám tak, že musím chodiť na onkológiu a môj chlap nemusí, ty "utlacana" 🙄

thoughtfulweirdo
16. júl 2024

U nás je to rovnako, ale že by som sa mala cítiť utlačená ako žena, to mi ani nenapadlo 😅 ani sa mi to vôbec nezdá nefér, dokonca na preventívky nechodím preto, že musím, ale preto, že chcem, normálne dobrovoľne. Veď tam chodím kvôli sebe 😁

ivanakal
16. júl 2024

Ked sa citis utlacana, tak nechod na preventivky ani ty... Moj chlap nechodi na preventivky tiez, ja chodim na preventivky pravidelne a robim to kvoli svojmu zdraviu a nie s pocitom "utlacania"... ty kokos, to som v zivote nepocula, ani som sa nad tym takto nezamyslala..

x_mery_x
16. júl 2024

Ani moj nechodi, ale mna to neserie, mam ine starosti :D

mikitilik29
16. júl 2024

Akože nechápem tvojmu zmyslaniu že si utlacana🤦‍♀️ keď nechceš chodiť k Dr tak nechoď. Robíš to pre svoje zdravie a nie pre ostatných potesenie.

luccija
16. júl 2024

Ty si zodpovedná a uvedomelá veď to robíš kvôli sebe nie?Rozum mi zastavuje to už sa nedelia len povinnosti v domácnosti 50/50, ale ešte aj prehliadky u lekárov musia byť na rovnako?Veď nechoď...

victoriab
16. júl 2024

chodenie na preventívky nie je o "chcení a musení", ani nie je podmienené rodom, chodenie na preventívky je znakom zrelosti - ak si vážiš svoje zdravie a svoj život, na preventívky sa pýtaj sama. ver, že keď raz nadajbože nájdu hrčku na prsníku alebo "niečo" na maternici, budeš im ruky nohy bozkávať. to, že chlap nejde, je jeho problém. môj bol a dobrovoľne, lebo si hodnotu zdravia uvedomuje.

nikiki29
16. júl 2024

Utláčaná? Zúfalá? Nefér?
Ty si dobre mimo… tak ani ty nikde nechoď. Čo ti muž stojí s pištoľou pri hlave aby si išla?

fido69
16. júl 2024

Je tomu 60 dní, čo mi kamarátka zomrela na rakovinu hrubého čreva. Čo som urobil ako prvé - išiel som na preventívku k urológovi.
Väčšina chlapov sníva o análnom sexe so ženou. Ale ak sa jedná o vyšetrenie prostaty a ich zadok, tak zrazu dostanú strach. 😂

gaia14
16. júl 2024

Tak utlacana by som sa necitila, ale je to nezodpovedne z jeho strany, aj voci tebe. Ste partneri, mal by sa rovnako starat o svoje zdravie, nech spolu mozte zit dlhy a plnohodnotny zivot. Navyse ak ma nejake poistky, tam je casto podmienkou plnenia pravidelna preventivna prehliadka.

vyrovnanaosoba
16. júl 2024

Ani ty nemusíš, "stačí" keď pôjdeš, až budeš mať problémy. Či to bude dobré riešenie, je už otázka na teba, či chceš byť radšej preventívne sledovaná, alebo potom už nevyliečiteľne chorá.
K urológovi posielajú tuším až po 40tke, keď nemá muž žiadne problémy.

sense
16. júl 2024

Ja chodím na preventívny kvôli sebe a je jedno ci zubár, gynekológ alebo všeobecný lekar a tiež mi je jedno ci druhí chodia alebo nie. Necítim sa preto utlacana. Ide o moje zdravie.

heln
16. júl 2024

ale to nie je o tom, ze chlap "nemusi", aj chlapi by mali chodit od urciteho veku na preventivky k urologovi. oni su jednoducho z toho, pardon za vyraz: "posrati". a vobec su z lekarov vystraseni ako male deti, teda vacsinou a tvaria sa, ze oni to nepotrebuju.
mna skor stve, ze sa tlacia preventivky, ktore nepotrebujem, ale obvodna ma neposle na vysetrenie, ktore pytam, lebo ma ta bolest, ktoru mam,ma nebudi v noci a nejdem z nej do kolien.

victoriab
16. júl 2024

@vyrovnanaosoba mne sa zdá, že po 36 by mali chodiť každé dva roky. a na kolonoskopiu po 40tke, či?

luciferka93
16. júl 2024

Keď sa cítiš utlacana nechoď ani ty k doktorovi keď ti to tak vadí, každý nech sa rozhodne ako chce... Niekto chodí k Dr a niekto nie... Moja svokra nechodí už vyše 20 rokov k doktorovi iba keď naozaj musí a to sa lekárov nebojí. Každého voľba ☺️

hsara99
16. júl 2024

Pane bože, veď preventívka je “benefit”, za ktorý máš byť vďačná… či radšej riešiť problém zdravotný až keď bude neskoro?

liz_lemon
16. júl 2024

@victoriab kolonoskopia je u nas az po 50

stanulienkat
16. júl 2024

Ked ti dospely chlap povie, ze normalny chlap by nesiel k urologovi, tak by sim sa zamyslela nad jeho intelektom. O tvojej utlacanosti tiez pomlcim.

adka176
16. júl 2024

Tiež si myslím, že NEMUSÍŠ

victoriab
16. júl 2024

@liz_lemon nie som si istá, viem, že sajfa robil dáku osvetu a vyzýval na to, nejak mi tá 40tka utkvela v pamäti, ale nhádam sa 🙂

lucylaw
16. júl 2024

Cítiš sa utlačená? To si snáď robíš prdel 🤦🏻‍♀️ Teba niekto núti chodiť ku gynekologovi so zbraňou pri hlave? Veď ak chceš byť rovnako nezodpovedná ako tvoj chlap,tak prestaň chodiť k lekárom aj ty,je to veľmi jednoduché..Potom sa ale nečuduj,ak by ti zistili chorobu v štádiu,že už sa s ňou nebude dať nič robiť..K tvojmu chlapovi sa nevyjadrujem,chlapi sa idú zblázniť kvôli ich vtákom ako keby to bol pre tých lekárov nejaký zázrak a nevideli ich XY denne 🤦🏻‍♀️ žena môže byť tehotná,rodiť a oni nie sú schopní ísť k urológovi,fakt keby mali rodiť deti oni,tak sme dávno vyhynutí..

januska12323
16. júl 2024

Žiadna preventívna prehliadka nie je povinná tak neviem prečo si utláčaná. Nechoď keď nechceš, je to tvoje telo.

jomarch
16. júl 2024

som naopak vdacna zato, ze je moznost chodit na preventivky 🙏🏼 dokonca kvoli mojej praci chodim na preventivku k obvodnej kazdy rok (dokonca to mam povinne). zdravie mame len jedno, nie kazdy problem hned boli. a tym, ze muzi by mali viac chodit na urologiu suhlasim. mam dojem, ze osveta okolo toho je mensia ako osveta ohladne gynekologa..

liz_lemon
16. júl 2024

@victoriab robil, ale to si sal zaplatil, on tam spominal jeho brata, ktory zije v Belgicku, ze tam maju kolonoskopiu od 40 rokov

crazy_cat_lady
16. júl 2024

utlacana? zufala? nefer? vazne? 🙈 ved nikto ti zbran pri hlave nedrzi, mozes to rovnako zanedbavat ako tvoj partner.., z edicie nemam problem, vyrobim si :D vsak to robis pre seba, pre svoje zdravie/prevenciu.., to, ze jemu na tom nezalezi, je jeho problem..

zuzanaete
16. júl 2024

Preventivky su odporucane, nie povine. Nemusis chodit a mozes sa zacat citit slobodne a byt na tom rovnako ako tvoj muz.

viestta
16. júl 2024

Vy dvaja ste sa zišli a myslím si, že aj dobre k sebe pasujete. Osoby mdleho rozumu

banalu
16. júl 2024

Na preventivky snad chodis kvoli sebe, nie preto, ze ti to muz nakaze.
Daj mu spravit dobru poistku, nech si aspon bohata vdova (viem hnusne napisane), co uz s takym clovekom ako tvoj muz?
Otec mojej kamosky (muz pred 60tkou) odmietal dlhodobo vsetkych lekarov, lebo "mal traumu" z detstva. Nech sa paci, je po transplantacii oblicky, ktoru mu darovala jeho zena (chvala bohu bola vhodny kandidat). Tak mozno aj tvoj muz sa spolieha na kvalitu tvojich organov 🤦‍♀️🤷‍♀️

michaela329
16. júl 2024

Na preventívne chodím kvôli svojmu zdraviu, nie kvôli útlaku.
Môj muž chodí poctivo tiež, jeho otec nechodil - už tu kvôli rakovine prostaty nie je a to môjmu mužovi ukazalo aké je to dôležité. Mimochodom - môj otec, brat a švagor chodia tiež.