Misoprostol - tabletka na ukončenie tehotenstva

7tinka7
18. júl 2023

Ahojte, vyakusam aj tu ci neporadi niekto
v 9+6 tt mi oznamili MA 7+6 tj v sobotu, v pondelok mi bola podana prva davka potratovej tabletky misoprostolu - krvacanie zacalo za 3 hodiny plod sa rozpadol ale ostal. Dnes mi bola podana druha davka ratam ze posledna krvacanie nastalo az po 8 hodinach ked som isla nasrata umyvat okna.
Chcem sa opytat ja vobec nemam az take krute bolesti a krvacanie ako to dr opisuju.

Je tu niekto so stastnym koncom bez kyretu kto mal podobne ok priebeh ? :(

Je to moj druhy potrat za pol roka prvy bol biochem.

lamonita
19. júl 2023

Ja som mala misoprostol v 11tt a sama som sa pekne vyčistila. Bola som 1 noc preventívne hospitalizovana, kvôli vyššiemu týždňu. Aj napriek tomu však krvácanie vôbec nebolo také silné, ako ocakavali a ani bolesti. Uplne ako pri MS

cookie29
19. júl 2023

ja som sice lieky nemala, ale prve samocistenie po MA bolo krute, horsie bolesti ako po porode. Pri dalsom to bolo ako taka silnejsia menstruacia. Ani raz som na kyret nemusela a to som bola 11tt Drzim palce a zelam vela sil

7tinka7
autor
19. júl 2023

Vsetko je von 😶 nemusim na kyret. 🙏🙏 absolutne tomu nerozumiem

domkakvet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bellamafia
13. sep 2023

Ahojte babulky v pondelok mi bol podaný liek Misoprostol po MA grav.m. III bola som hospitalizovana a včera ma pustili domov...Včera večer a dnes od rána neznesiteľné bolesti. Neviem co si mam o tom myslieť, či je to normálne alebo mam navštíviť pohotovosť...Ďakujem za každú radu...

michaela329
13. sep 2023

@bellamafia môžeš na pohotovosť aj zavolať a navedu Ťa.

7tinka7
autor
13. sep 2023

@bellamafia mna pripravovali ze bolesti su jak kontrakcie jak ked mas hodne silne krce ale ze mam to tolerovat len dokym nebudem mat viac ako 2 ks pretecenych vloziek ak by si krvacalaviac ihned na pohotovost. Mne dali lieky na bolest a nejak som to zvladla ale citala som o babach ktore to nedavali. Keby nieco pytaj sa. Este buscopan mi urobim moc dobre pomahal.

michaela329
13. sep 2023

@7tinka7 mne museli v 16tt vyvolať pôrod, čakala som normálne kruté kontrakcie - anestéziológicka mi nukala epiduralku. No všetko to u mňa prebehlo na úrovni slabších ms bolestí. Ja si nemyslím, že každá musíme cítiť bolesti rovnako, možno ich jednoducho máš slabšie - rovnako ako ja. Ja som sa kyretu nevyhla v tak vysokom tt. Nebolo to nič hrozné, 3 dni mierne krvacanie. Držím palce

bellamafia
13. sep 2023

Ďakujem za každú radu ...zvládam to pomaly s Flektorom a ak vydržím do rána,idem svojmu.

michaela329
13. sep 2023

@bellamafia je mi to ľúto, čo sa Ti deje...a prajem aj skoré zotavenie ❤️

7tinka7
autor
14. sep 2023

@bellamafia ako ti je ? Inak mne predpisali novalgin na to.

ttanickat
3. dec 2023

Ahojte,
Pridám aj ja svoju skúsenosť s Misoprostolom do diskusie.
V 8.týždni nám lekár oznámil, že nevidí činnosť srdiečka.😞
Počakala som ešte týždeň ale bola mi potvrdená diagnóza MA.

Vybrala som si ukončenie medikamentóznou formou.
V UNB v Ružinove mi podali Misoprostol - vo forme prášku pod jazyk. Počkala som tam asi 10min aby mi náhodou neprišlo zle a potom som šla domov. Po asi 2h mi začali doma bolesti. Najprv o boli take klasické menštruačné bolesti ale potom sa vystupňovali a tie kŕče čo nasledovali boli strašné. Myslím, že aj porovnateľné s kontrakciami. Myslela som si, že na bolesť som pripravená, pretože mávam aj veľmi silné menštruačné bolesti ale toto bol iný level.

To najhoršie trvalo cca 2h a potom sa krvácanie aj bolesti postupne zmiernili a teraz, 4 dni po už nekrvácam ale ešte špiním.
Na druhý deň som bola znova v UNB na kontrole/ ultrazvuku, kde potvrdili, že to prebehlo okay a nebude potrebná druhá dávka, čo mi ohľahlo.

Dúfam, že môj príbeh niekomu pomôže aspoň čo sa informácií týka, keďže som predtým sama hľadala informácie a nenašla ich veľa.

Držte sa 🫶🏼

7tinka7
autor
3. dec 2023

@ttanickat inak ak budes spinit dlhsie otravne dlhsie a budes podla dr ok je fajn ascorutin ja som si to tak uz potom stopla. A s dalsim menzesom som teraz tehu v 18 tt ♡

ttanickat
3. dec 2023

@7tinka7 ďakujem za info a gratulujem! 🤍
My sme sa o toto prvé snažili rok 🥺 tak mám strach či a kedy sa podarí druhé 😞

7tinka7
autor
3. dec 2023

@ttanickat uzivala si aj inofolic ? Mne moooooc pomohol 💪 mne gyn povedala ze po misoprostole sa mozeme snazit hned po 1 ms tak sme aj urobili a isli na dofcu a hned tam som aj zistila ze som tehu.

ness222
3. dec 2023

@ttanickat ja som otehotnela na prvy “pokus” po misoprostole, sice az na treti cyklus lebo prve dva sme si davali pozor, dala som si pre istotu porobit vsetky mozne vysetrenia ktore ale ziadny problem nezistili. Sebe som nasadila femibion 1 (v prvom neuspesnom tehotenstve som uzivala ine vitaminy s kys.listovou) denne som pila caj z alchemilky az do prvej ovulacie kedy sme sa zacali snazit, a muzovi nasadila preventivne folandrol. A aktualne koncim 29.tyzden a verim ze to dotiahneme do uspesneho konca 🙏

ttanickat
4. dec 2023

@ness222 drzim palce! 🙏🏼🙂
Ja som aj teraz pri prvom uzivala Femibion.. zvazujem ci neskusit Inofolic.

lucka27391
6. jan 2024

@bellamafia ako to nakoniec dopadlo? Tiež som po podaní misoprostolu prvá dávka štvrtok a druhá včera.. včera som už ani nemala také kŕče a dnes znova hrozne :( myslela som si, že bolesti sú iba v deň podania lieku

ttanickat
6. jan 2024

@7tinka7 teraz som zacala s inofolicom 🙂 tak verim ze pomoze 🙏🏼

ttanickat
6. jan 2024

@ness222 Jej 😍 to gratulujem.
Ja teraz uzivam Inofolic a manzel Folandrol. V prvom tehu som brala Femibion.
U mna je problem ovulacia.. nemavam ju kazdy cyklus.. aj pri prvom tehu bola stimulovana liekmi.. preto sa bojim ze to zasa bude dlho trvat 🥹

bellamafia
8. feb 2024

@lucka27391 Lucka ja som potom skončila v nemocnici brala ma záchranka ráno o 6 som skolabovala na wcku a o 12 som bola doma .Cez víkend to odznelo a už je všetko ako ma byť

nelink443
5. mar 2024

@7tinka7 dobrí deň gde ste kupovali misoprostol tabletki
@bellamafia

7tinka7
autor
6. mar 2024

@nelink443 Dobry den tabletky sa kupit nedaju vedia vam ich podat v nemocnici v BA Ruzinov a Koch ale len v pripade problemu nie len tak.

dzenifermirgova
20. jún 2024

Ahoj chcela som sa opitat ako účinkuje tá tabletka misoprostol je to v hodné na potrat som 7 týždňov tehotenstva to podávajú v nemocniciach to aj platí môžeš mi poradiť budem ti veľmi vďačná

dzenifermirgova
20. jún 2024

@7tinka7 Ahoj môžem sa tá niečo opitat účinkuje tá tabletka misoprostol na potrat zato sa aj plati

dzenifermirgova
20. jún 2024

Ato podávajú v nemocnici v Ružinove

7tinka7
autor
22. jún 2024

@dzenifermirgova tabletka nieje na potrat.. tabletka sluzi ked babatko nema reakciu srdiecka a prestane sa vyvijat... missed abortion a nie ked babo nechces na to jedine kyretaz.

18monca18
8. aug 2024

Ahojte, možno niekomu pomôže.
V 10 týždni podaný misoprostol na doma (prášok pod jazyk), o 1 hodinu začali bolesti ktoré sa dali zniesť, krvácanie, no o dve hodiny prišlo čo som nikdy nezažila (ja mám endometriozu viem čo je fakt krutá menstruacia).
Dostala som triašku, zima mi bola, potom návaly tepla, cela spotena ako keby som rodila, bolesti ktoré som v živote nezažila, nevedela som stať, hýbať sa, ľahnúť sa. Škriabala som steny doslova. Prichádzali na mna stavy na odpadnutie, ihneď som povedala manželovi nech vola sanitku, do 10 min u nás, vzali má do nemocnice.
Strávila som tam 3 dni - podľa lekárov cca 6% žien reaguje predkolapsovym stavom. Určite to netreba zľahčovať.
Druhý prípad - vedľa mna ležala kocka, ktorej ani po opakovaných dávkach nič nebolo a nezabralo jej to (len mierne krvácanie). Nespoliehajte sa preto na skúsenosti nikoho iného. Pripravte sa na najhoršie, buďte v blízkosti nemocnice, nech určite s vami niekto je. Ja by som si sanitku ani nedokázala sama zavolať.