Metfogamma 500 kvôli zvýšeným mužským hormónom

barbied
24. máj 2024

Dobrý deň.
Lekár gynekológ mi predpísal metfogamma 500 ( 3*denne rano na obed a večer) kôli zvýšeným mužským hormonom.
S manželom sa snažíme o dieťa.
Máte skúsenosti s týmto liekom? Bolo vám po ňom zle?
Zobrala som prvú tabletku a začína mi byť zle od zaludka, a cítim uz aj pobolievanie v podbrušku.

markusrasford
24. máj 2024

@barbied ja tak viem ze tento liek užívajú cukrovkari na liečbu

markusrasford
24. máj 2024

@barbied precitaj si pribalovy leták

barbied
autor
24. máj 2024

@markusrasford ano to viem, ale predpisuju to aj gynekológovia na liečbu pcos.
Keď au zvýšené mužské hormony

stellarstar
24. máj 2024

@barbied ja mám tiež zvýšené mužské hormóny ale toto som ešte nepočula že by metfogamma bola aj na toto vhodná. Pri pcos len pri inzulínovej rezistencii podávajú nie? Co všetko sa človek dozvie

barbied
autor
24. máj 2024

@stellarstar no ano používa sa na to
Zaujimali ma skúsenosti iných žien ktorým to predpisal tiež gynekológ z tých istých dôvodov.
Našla som len staré forum.z roku 2007.

anna777115
24. máj 2024

Áno metfogamma sa bežne užíva pri inzulínovej rezistencii a metabolickom syndróme kde sú práve problémom zvýšené mužské hormóny. Áno metformin to vie udržať v nejakej prijateľnej norme, ale zázraky od toho nečakaj. Mne vďaka metforminu krásne naskočila ovulácia, lebo som mala dlhé roky, práve kvôli inzulínovej rezistencii anovulacne cykly, alebo žiadne,

barbied
autor
25. máj 2024

@anna777115 cyklus mám pravidelný,aj keď slabší. Podľa výsledkov z krvi mi vyšli tieto hodnoty.
Bolo vam zle po zobrati tých liekov?

mamina7070
25. máj 2024

@barbied dala si si ho na lacno ? tentonliek sa uziva po jedle
alebo je potrebne ho vymenit za verziu s pozvolnym uvolnovanim ten je lepsie tolerovany

barbied
autor
25. máj 2024

@mamina7070 zobrala som ho po jedle.
Aj teraz rano po výdatných raňajkách. Beriem ho len od včera.,tak stále dúfam že to len prvé dni budú také "záchodove"..
Ale ak to neprejde budem pýtať náhradu pretože musím chodít do prace

mamina7070
25. máj 2024

@barbied nie nahradu ale s pozvolnym uvolnovanim musi mat koncovku SR je jedno ci mefogamma siofor to je to iste len treba tie s privlastkom SR

barbied
autor
25. máj 2024

@mamina7070 ďakujem za radu. Ste mila

mamina7070
25. máj 2024

@barbied niet za co ja beriem niekolko rokov uz a tiez som mala spoviatku problemy s tou klasickou metfogammou presla som na uz len na tej SR a vsetko ok drzte sa

anna777115
26. máj 2024

Ja, som na začiatku hnackovala asi mesiac, kým si organizmus nezvykol a nenabehol na metformin. Teraz v pohode. Ja, osobne som po roku užívania schudla desať kg.

barbied
autor
26. máj 2024

@anna777115 momentálne som ho vysadila,bolp mi velmi zle, na odpadnutie. Budem pýtať v tej druhej forme alebo inú liečbu