Meškanie menzesu a svrbenie

24. nov 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť..tam dole to mám akoby podráždene občas to svrbí hlavne, keď som na wc a utrem sa papierom tak vtedy zastekli, ale čo je zvláštne je, že mi meškajú kramy už som ich mala dostať pred 15-20 dňami + na rukách sa mi objavil ekzém a červené fľaky na tvári sa dakedy objavia. Tehotenský test negatívny

anjelicek26
24. nov 2023

Tak najpravdepodobnejsia je hormonalna nerovnovaha, mozno aj problem zo stitnou zlazou (ktory sposobuje hormonalnu nerovnovahu)... meskanie MS takto dlho normalne nie je, pokozka tiez reaguje, PH vo vagine sa zmenilo... prvy okruh gynekolog a druhy obvodak-endokrinolog za tym a uvidite, co sa deje... je to prvy krat, co ti takto meska MS?

autor
24. nov 2023

@anjelicek26 ja mávam nepravidelnú menštruáciu od začiatku..gynekológ povedal, že je to v poriadku pokiaľ príde..bolo by zle keby nepríde vôbec..že veľa žien to tak ma a až po pôrode sa im ustali..dnes to je 47dni..najdlhšie čo meškala bolo 55..a to v roku 2020

anjelicek26
24. nov 2023

Tak nazor tvojho gynekologa nezdielam, cyklus ma byt pravidelny, jeho dlzka je individualna, ide o tu pravidelnost... nepravidelny hala bala cyklus ma vzdy pricinu, od hormonalnej nerovnovahy po PCOS, kazdopadne ja som v tomto "narocny pacient", ja chcem take veci vediet 😅

dorothee
24. nov 2023

Ja mavam tiez taketo vselijake cykly,ani po porode sa mi to neustalilo.Dr tiez neriesi,ze vsak hlavne ze mam 🤷🏻‍♀️ Na stitnej som sledovana,momentalne bez liekov.Jedine co mi pomahalo bola antikoncepcia,iba vtedy dom mala pravidelne..
Co sa tyka svrbenia a palenia,kup si v lekarni nieco volnopredajne na mykozu.
A k tomu ekzemu,ten sa mne robi ked je vonku chladnejsie,zhorsuje to strava,treba sledovat..

autor
24. nov 2023

@dorothee ja mávam aj ekzemy od detsva až také, že som musela brat kortikoidy..mám gyntima ta väčšinou vždy zabrala