Meškajúca menštruácia kvôli antibiotikám

baruska73
7. aug 2017

Ahojte 🙂 obraciam sa na Vás s prosbou o vyjadrenie ak sa niektorej z vás stalo niečo podobné ... už 11 dní mi mešká menštruácia, vždy ju mám ako hodinky na 27-28 DC. Od posledných dní minulej menštruácie až do očakávanej ovulácie som brala silné antibiotika kvôli zlatemu stafilokokovi. Následne sa mi viackrát po dobratí atb opakovalo také silnejšie krvácanie, predovšetkým pri pohybovej aktivite, porovnala by som ho k slabšej menštruácii a trvalo vždy len pár hodín a potom už nič. Kvôli tomuto krvácaniu som bola u gynekologičky, vyšetrila ma a povedala že všetko je v poriadku, žiadna cysta ani polyp a pripísala to nedostatku gestagenov v druhej polovici cyklu a stresu, ktoré som prežívala posledné obdobie kvôli skúškovému obdobiu. Dnes mi teda mešká menštruácia už 11 dní, robila som si preistotu 2 tehotenské testy, ktoré boli negatívne, ale aj tak považujem tehotenstvo za málo pravdepodobné keďže sa vždy chránime kondómom, iba počas jedného styku do mňa partner párkrát vnikol bez kondómu a následne si ho nasadil, nikdy nevyvrcholil vo mne dokonca ani keď mal nasadený kondóm. Chcem sa vás spýtať, stalo sa niektorej že antibiotika až do takejto mieri ovplyvnili cyklus? Chcela som ísť dnes k lekárke len celý tento týždeň má dovolenku a zase ďalší týždeň mám zajednanú dovolenku ja takže na vyšetrenie môžem ísť až o 2 týždne preto sa obraciam na vás a vaše skúsenosti. Ďakujem 🙂

daduska_maminka
7. aug 2017

Ahoj . Podla mňa je to antibiotikami, vyckaj ešte chvíľku a uvidíš. Alebo ak ti to bude meškať ešte týždeň zájdi na gyndu na vyvolavacku. Veľa šťastia a skóre uzdravenie.

baruska73
autor
7. aug 2017

Ďakujem 🙂 sama dúfam že to bude v poriadku ... práve to že doktorka má teraz dovolenku a ďalší týždeň som preč ja, ale hneď ak sa bude dať tak to budem riešiť