Meškajúca menštruácia a anémia

ciernovlaska1
25. nov 2020

Ahojte,už som sem písala minuly mesiac,že mi mešká menstruacia . Chcela by som sa podeliť a či nemáte nejaké skúsenosti ,Další mesiac tu je,žiadna menstruacia neprišla,neviem že či to môže byt spojené s tým že mám ťažkú anémiu. Lebo tento mesiac bývam dost unavená chodím skoro spávať lebo mna hlava strašne boli a niekedy od únavy nevládzem,navyše mám strašné kruhy pod očami čo som nikdy nemala aj keď som nespala 24hodin. Ďakujem za Vaše rady a odpovede. K lekárovi sa zatiaľ nechystám

vikss1
25. nov 2020

@ciernovlaska1 a beries zelezo, ked si anemicka? preco to neriesis? byt tebou idem hned k doktorovi ked mas taketo problemy

simonkaba
25. nov 2020

samozrejme ze moze... ked som bola mladsia meskavala mi niekolko tyzdnov a stalo sa ze aj 2 mesiace... moja byvala gyn to neriesila a ja tympadom tiez nie...
ze mam tazku formu anemie som zistila ovela neskor ale ako som sa dala do poriadku uz mi chodi pravidelne...

miroska12398
25. nov 2020

Na tvojom mieste by som tu anemiu poriesila. Tiez tym teraz prechadzam, tiez som byvala unavena, hlava sa mi tocila, mam nasadene zelezo, je to o cosi lepsie a dokonca tiez som mavala problemy s ms, chodila ako chcela, niekedy som mavala cyklus aj 70dnovy...

ciernovlaska1
autor
25. nov 2020

No ja som práveže mávala vždy ms nacas a ešte aj veľmi silnú to už nebola menstruacia pretože som pravidelne veľmi veľa krvacala a skončila s ťažkou anémiou len kvôli tomuto. tak som mala už aj 3 operácie no a minuly rok sa to veľmi zhoršilo a prišla som o toľko krvi,že mi museli podávať transfuzie chodila som do nemocnice. No a myslela som že potom už netreba chodiť ale ako vidim tak sa to nijak nezlepšuje.. strašne kruhy pod očami mám a stále som unavená oči sa mi zatvárajú je to strašne a tie kramy že zrazu nechodia ani nehovorím.. ak mi nebude lepšie alebo sa niečo zhorší tak pôjdem k lekárom,len úprimne po toľkých operáciách a behackach po lekároch už na to nemám už mna to nebaví. Ďakujem za vaše rady

janula2511
25. nov 2020

Aké železo beriete?

miroska12398
1. dec 2020

@janula2511 ja beriem maltofer

simonkaba
1. dec 2020

@janula2511 sorbifer durules

inetta
1. dec 2020

Najlepsie je podla mna zelezo Ferrigen alebo Globifer.