Menzes po pôrode a zrazeniny

veron2811
21. apr 2023

Dobrý večer, prosím vás, stretli ste sa niektorá po pôrode so silným menzesom a zrazeninami? Mám už 3x od pôrodu, príde mi pravidelne, ale strašne silný prvé 3-4 dni samé zrazeniny.... Bolesť najskôr v pohode, ale zase sa mi to vracia ako aj predtým... Pôrod bola sekcia, môže to mať nejaký vplyv? Ďakujem.

lucka12399
21. apr 2023

@veron2811 nemala som síce sekciu, ale od pôrodu som mala o dosť silnejšiu a hlavne bolestivejšie menštruáciu, aj zrazeniny. Mám to tak doteraz .. pred tehotenstvom som ani nevedela že mám nebudeš.. Gynekolog povedal že je to v poriadku. Ale pre istotu to spomeň u gynekológax

veron2811
autor
21. apr 2023

@lucka12399 a koľko máte od pôrodu, prosím vás? Určite sa na to opýtať, lebo toto je až také moc si myslím... Ďakujem.

lucka12399
21. apr 2023

@veron2811 syn bude mat už 4 roky .. ale mám to už od prvého menzesu po pôrode.. doteraz

mia_von_prag
21. apr 2023

Kontrola po šestonedeli bola v poriadku?
Ja som mala po oboch pôrodoch (sekcia aj spontánny) prvý mesiac veľmi veľmi silné krvácanie. Potom to sa to ustálilo od druhého. Ak sa ti to nezdá, skusila by som sa spýtať lekára

veron2811
autor
22. apr 2023

@mia_von_prag to som už mala silný menzes, gynekologička mi dala len ascorutin a že tam nič nevidí, lebo tam mám krv, na sone cez brucho pozerala... Ja som sa vtedy zľakla, či ma po sekcii zle nevyčistili alebo čo ....A ženská, že to už bude asi menzes... Akože aj bol, ale toto... Dúfam, že to prejde časom, lebo ak to bude stále takto, ako pani vyššie píše, že na 4 roky od pôrodu.... Akoby nestačilo, že prvé dni fungujem ba flektore.. Ešte ide človek aj vykrvacať... Ďakujem, skúsim si zavolať a opýtať sa na to ešte raz.

milanemila
22. apr 2023

@veron2811 toto je individualne, ale ak sa ti nieco nezda konzultuj s lekarom. Ja som po prvej sekcii prave naopak mala menzes v pohode a bez bolesti. Pred tehotenstvom som mala extremne bolestivy aj otocenu maternicu a bravala som aulin, lebo klasicke tabletky od bolesti mi ani nezaberali. Ja som ale 1x mala az nejakych 8m po porode.

sajmonka_1216
22. apr 2023

@veron2811 mala seom sekciu pred rokom a tiež som to tak mala, dokonca to občas mám aj doteraz, aj dosť bolestivé.. dr. mi povedal, že to je normálne.
ako hovoríš.. človek si myslí, že ide vykrvácať

ramzesa
22. apr 2023

Ja som mala také bolestivé po prvom pôrode. Ale prišla až nejako 14 mesiacov po. Potom som otehotnela. Odvtedy v podstate necítim takmer nič, ale vždy je to prvé 2-3 dni silné a veľa. Tiež občas nejaká zrazenina. Ak sú zrazeniny veľké, tak by som sa na to určite opýtala Dr.. Rodila som ale prirodzene 4-krát. A všetko je u mňa OK. 🤷‍♀️