Menzes po pôrode a strach z tehotenstva

14. máj 2022

Ako vám začal menzes po pôrode?
Som po druhom pôrode, dva mesiace mi prišli klasicky načas +-2dni a teraz už vyše týždňa mešká a ja stále dúfam že to je z rozhadzanych hormónov z pôrodu. Priznám, bojím sa spraviť test, máme dve malé detičky a stačia mi momentálne. Hrču v hrdle mám len pri pomyslení na možné tehotenstvo. Mladšie bábo má pár mesiacov a chcem si to obdobie užiť...
Po prvom pôrode som mala menštruáciu pravidelnú od prvej. Teraz tretia nedorazilaaa...
Uspokojuje má len to, že nemám žiadne príznaky tehotenstva, i keď to som nemala nikdy 😀 ja dúfam že len vynechal a dorazí raz, držte palce.

dzulli1980
14. máj 2022

Tak keď Ti stačia momentálne dve deti, prečo sa pri sexe nechránite? ... to načo je dobrá takáto neistota? Sprav si test, budeš vedieť na čom si ... ja som nemala nikdy príznaky tehotenstva aj napriek tomu, že som tehotná bola.

autor
14. máj 2022

@dzulli1980 na to som sa nepýtala 🙂 chrániť sa chránime, nechcem to tu viac rozoberať po sex.stranke 🙂 pýtala som sa na menzes po porode

elizabet173
14. máj 2022

Mala som to rovnako, tehotna som nebola, menzes prisiel az po vyvolavacke.

autor
14. máj 2022

@elizabet173 uf, super. Budem veriť že mám až moc kľud na dve deti a preto nechodi 😀

dzulli1980
14. máj 2022

Tvoj úvodný príspevok znel dosť zútalo😉 ... tak keď sa chránite, urob si ten test ... ja som aj po pôrode mala menzes viac menej pravidelne +/- 2 dni.

autor
14. máj 2022

@dzulli1980 áno lebo nechcem novorodenca a ročné a trojročné dieťatko 😒 to je moc aj na koňa, chcem sa deťom venovať

nikasmile
14. máj 2022

Ja som po šestonedelí dostala 1 a potom už nič. Kojím.

matqa411211
14. máj 2022

@dzulli1980 jasne odpoved chranime sa, ...
autorka, to ze manzel vysunie neznamena ze sa chranite
Sme v 21.storoci, doparoma, ste uz docista tak zaostalí? Skombinujem 2-3metódy antikoncepcie a mam istotu ze neotehotniem, ak dieta nechcem, neverim, ze ak by ste sa dostatocne chranili tak by si toto tu teraz riesila

dzulli1980
14. máj 2022

@matqa411211 A prečo si označila mňa? ... ja nie som autorka príspevku.

martinka13
15. máj 2022

To, že si nespravíš test, nič nevyrieši. Ak tehotná nie si, bude negatívny. Pred realitou nejudeš. Test by som spravila hneď, aby som vedela, na čom som. Aj keď Ti úplne rozumiem. Ja by som sa pri testovaní tiež asi zosypala. Držím palce, aby tam bola krásna jedna čiarka 😀.

kiki68
15. máj 2022

Jedine test spravit, ak vies ze zlyhala ochrana, tak je tehu jedna moznost. Ak kojis, tak to moze este skakat. Ale dva krat pravidelne a potom taketo meskanie je podozrive. Ten Test a ked stale nic a aj bude neg, tak kontaktovat gyn

autor
15. máj 2022

@matqa411211 pýtala som sa na menštruáciu po pôrode .... O svojom sex živote sa tu snáď nebudem vyjadrovať 😉 🙂

autor
15. máj 2022

@kiki68 áno áno, je len kojena ešte tak preto mi to vychádza že mi mohla aj vynechať. Prípadne prvú som dostala po riadnom stresovom dní s deckami, viem že mi ju spustil stres silný tak nejako dúfam že to je tým.
Asi musím zajtra ten test spraviť :-/ obe deti boli plánované ale pri oboch testoch som bola vystresovaná a toto budem už dupľom 🙂
Nevravím že nechceme aj tretie dietatko, len teraz sa na to necítim keďže nechcem druhé o seba ukrátiť ☹
Zajtra pôjdem do lekárne po test.

matqa411211
15. máj 2022

@dzulli1980 ja viem, to som myslela tak ze na tvoju otazku dala klasicku otrepanú odpoved

autor
16. máj 2022

Negatívny 💪💪💪