Menzes po kyrete zo zdravotnych dovodov

katuskazara
4. jún 2023

Ahojte, chcem sa opytat ako ste to mali s menzesom po kyrete. Mne ho robili 23.5.2023 zo zdravotnych dovodov a dnes 4.6. som dostala spinenie a vyzera to ze sa mi spusti menzes. Vsade citam, ze menzes sa dostavi az po mesiaci. Pisala som dr.som zvedava co mi napise. Urcite sa k nej objednam, len v pondelok tam niesu. Dakujem za Vase odpovede.

pininka1
4. jún 2023

@katuskazara nemusi sa dostavit po mesiaci, niekomu to pride skor, niekomu tak ako mal pred tehu. Mme skoro 2 mesiace neprisiel

katuskazara
autor
4. jún 2023

@pininka1 len ide o to,ze predtym som mavala okolo 8 a teraz zase skoro. Urcite pojdem gynekologicke ked mi skonci,pretoze dostat na dovolenke pre mna by bolo fakt zle.

sono2
4. jún 2023

@katuskazara vôbec nie. Nebola si tehotná nie? Či? Potom áno zvykne po mesiaci ak to bolo vrámci odstraňovania polypu alebo tak normálne po ms, kedy sa to zvykne robiť ms príde normálne.
Aspoň mne tak prišla

sono2
4. jún 2023

@katuskazara tak myslím, že to ty neovplyvníš.
Môžeš si posunúť ms norethisteronom.

janetinka27
4. jún 2023

@katuskazara ahpj, zavisi aj z akych zdravptnych problemov. Ja som bola 2x na kyretaxi kvoli vysokej sliznici a vzdy prisla ms cca v termine, cize par dni po kyretazi a bola normalna a silna ako bezne

katuskazara
autor
4. jún 2023

No kyretaz mi robili koli vysokej sliznici a ze pocas ms som mavala velmi silne kusy. A norithisteron uz nie. Minuly rok som si dala 3 dni pred a potom som to brala ako mam a dosla mi ms aj tak. Dr.mi napisala aby som brala 3x1 denne ze sa to zastavi a nic. Len teraz mi ms zase dosla skorej ako mi chodi. Tak musim pockat a ist k dr.lebo mi aj tak chce dat antikoncepcne tabletky na upravu ms.

janetinka27
4. jún 2023

@katuskazara na vysoku sliznicu si daj urcite pozor, ked sa to neriesi, ona bude stale hrubnut a je tam riziko, ze sa po rokoch zvrhne. Aku vysoku sliznicu si mala?
Odporucam ti sledovat cyklus a najma odsledovat ovu v kazdom jednom cykle a potom odsledovat vysku progesteronu. Ak nestupne, alebo ak vobec nedochadza k ovu, budes zrejme nutena ho nahradzat liekmi. Riesenie je aj teliesko, vtedy sliznica prestane rast. Ale je tu aj moznost byt na tom progesterone a mat moznost napr. otehotniet. Aj ked vysoka sliznica otehotnenie komplikuje

katuskazara
autor
4. jún 2023

@janetinka27 no ja uz otehotniet nemozem. Mam uz syna a druhe uz mat aj tak nemozem.

janetinka27
4. jún 2023

@katuskazara uvidis co ti povedia. Len urcite dohliadni na tu sliznicu, aby nezostala nepovsimnuta.mne dlho na to nic nedali a to som mala zle uz vysledky z histologie. Po liecbe som potom mala lepsie, ale stale tam bola hyperplazia a bez liekov by sa zas kazila

katuskazara
autor
5. jún 2023

@janetinka27 dakujem ked tak dam vediet co mi povedala dr.

katuskazara
autor
5. jún 2023

@katuskazara a ako dlho Vam trval.menzes po kyrete?a bol silny? Lebo ja mam teraz dost silne bolesti,co som predtym nemavala az take. Dakujem