Menzes - hnedá krv

vrcxx
29. apr 2021

Ahojte baby, mala by som na Vás takú otázku.
Mám 20 rokov, menzes skoro vždy pravidelný, no tentokrát sa stalo to, že som mala mať menzes 21.4. avšak meškal mi.. no “niečo” som dostala, 27.4, a to hnedé špinenie, nasledujúci deň to isté a dnes, 29.4 taktiež tmavohnedá “krv”, už to nie je len špinenie, každým dňom to silnie.. je to akoby slabá menštruácia no hnedá. tehotná nie som 🙂 Neviem, či sa môže jednať aj o cystu, neviem či mám ešte počkať s návštevou u gynekológa.

Pretože je tu taká vec, pred mesiacom som menila prácu, kedysi som v práci celý den presedela, teraz sa hýbem, denne nabehám cca 3-4km, práca nie je moc kľudná, a taktiež som vzhľadom na väčší pohyb schudla 5 kg, aj menej jem, nemám v práci moc času. Zvyčajne 2 jedlá za deň vrátane doma.

Môže aj toto mať vplyv na to, čo sa momentálne deje a ako tá menštruácia vyzerá? Ďakujem

Áno, k lekárovi pôjdem, ak by sa to nenapravilo na normálnu M, ešte chcem pár dní počkať 🙂

patricka
29. apr 2021

Aj ja mávam sem tam takú mestraciu ze hnedá krv ako čokoláda...

yuukki
1. máj 2021

@vrcxx ja mávam buď na začiatku alebo na konci taky ten hnedý výtok či menštruáciu, u mňa to znači, že som tam dole troška prechladnutá a to sa vždy nastražím "a musím sa lepšie obliecť" poprípade kríže a podbruško mať v teple.
Ja mám tiež behavú prácu a dosť často sa mi stane, že trocha prechladnem.
Ale ak sa bojíš, radšej gynekologičke, budeš kľudnejšia 🙏

janka_01
9. jan 2023

@patricka a je to v poriadku? Tiež mám tento mesiac takú menštruáciu a k tomu aj krvné zrazeniny.

patricka
9. jan 2023

@janka_01 na preventivke som bola pred mesiacom a všetko je v poriadku

janka_01
9. jan 2023

@patricka ďakujem za odpoveď 🙂 ja užívam antikoncepciu ale iba raz sa mi stalo, že krv bola taká hnedá. Teraz je to teda druhý krát a celkom ma prekvapili aj tie zrazeniny.