Menzes 2x do mesiaca, z čoho to môže byť ?

kvetinka085
6. feb 2020

Ahojte, baby tento mesiac už mám 2x menzes prvý trvala 7 dní bol v poriadku ako býva a druhý mi zase začal pred 8 dňami.. 10 dní po ukončení prvého.
Pri tomto druhom už 8 dní strašne krvacam a vôbec to neslabne.. Je mi stresne zle z toho. Volala som gynekologicke ta mi povedala ze mam prísť keď prejde menzes a nič viac akože neviem mám zmeniť gynekologicku alebo co? Mate niektorá skúsenosti z čoho to môže byť? Predtým menzes pravidelný.. Ďakujem

veronikaszabova
6. feb 2020

@kvetinka085 urcite by som zasla na pohotovost. 8dni silny menzes nie je OK. Pichnu ti injekciu.
Necakala by som, nez mi skoncia.

kiki68
6. feb 2020

@kvetinka085 asi zmen lekara, vsetky baby, co poznam s takymto menzesom maju endometriozu. Ako mozno to nebude Tvoj pripad, ale radsej by som zasla aj takto krvacajuca za lekarom. Hlavne ked uz je zle a chytaju Ta pomaly mdloby. Ja mam iny typ endometriozy, ale radsej by som to checkla. Kamoska mava toto tiez, jej byva strasne zle. Snazia sa to u nej zastavit liekmi. Drzim palce

kvetinka085
autor
6. feb 2020

@veronikaszabova ahoj ďakujem za odpoveď, na pohotovosti nepichaju len injekciu proti bolestiam?

kvetinka085
autor
6. feb 2020

@kiki68 ahoj ďakujem za odpoveď. No ved asi zmením.. To som ešte nepočula pogooglim to.. Zajtra sa tam chystám.. A keď sa nebude k comu opäť mať tak si beriem kartu. :(

veronikaszabova
6. feb 2020

@kvetinka085 viem, ze ked kamoska mala strasne silny menzes, pichli jej nejaku injekciu na zastavenie krvacania.

kvetinka085
autor
6. feb 2020

@kvetinka085 Ahaa, zajtra chcem ísť na gyndu myslím ze tam mi tiež nič iné neurobí keďže mam menzes takže ma ani pozerať nemôže jedine sono. Dúfam že to nie je nič vážne 🙄 doteraz som mala menzes ako hodinky 🥺🥺

janaakt
6. feb 2020

Mne zacal v januari cyklus 18dni potom ako skoncil predosly. Po skonceni som zasla za lekarkou a mam cystu na vajecniku. Dala mi Thiamin, cakame 1 cyklus ci sa vstrebe, ak nie, laparoskopia. Drzim palce nech su to "len" zburene hormony.

lenuska9999
6. feb 2020

Možno sa skús informovať u ineho gynekologa ako by postupoval. Každopádne to neni normalne keď si mala doteraz pravidelnú menstruaciu. Ja som rad mala tiež 2 krát za mesiac, ale predtým 2 mesiace nič. Takže tak. A možno ta potrebuje vyšetriť zdola a nemôže keďže krvácaš.

kvetinka085
autor
7. feb 2020

@veronikaszabova
@kiki68
@janaakt
@lenuska9999
Ahojte tak idem od lekára, spravila mi sono povedala ze mám vysoko sliznicu na to ze koľko mam teraz menzes coz neviem co znamená nevysvetlila mi to.. Aj keď som sa opýtala ci to je v poriadku povedala ze mi predpíše lieky na 10 dní potom donestanem menzes zase a po menzese na kontrolu. Predpísala mi norethisteron 🙂