Menštruačný kalíšok

7. jún 2022

Ahojte, prišla som si po radu.. Přesně na dovolenku mi vychádza menštruácia, bežne používam vložky, no naozaj mi nebude príjemné a nebude ani priestor nato meniť si stále vložku.. Problém je však aj v tom, že mám časté zápaly močových ciest takže tampóny nepripadá ju do úvahy.. Preto ma napadol menštruačný kalisok.. Mám už jeden doma no ten sa mi zle zavádzal, je tvrdý a ťažko sa s ním narába no a to vyberanie von už ani nehovorím.. Nepoznáte nejaký mäkkší? Alebo ako oddialiť menštruáciu (nie lieky a hormóny) ? Ďakujem.. + je menštruačný kalisok bezpečný pri tých zápaloch močových ciest?

syslik81
7. jún 2022

ja mam organicup ale ak niesi zvyknuta tak tesne pre dovolenkou nedoporucujem- ja som si nan zvykala 3 periody ... inak je o najlepsia volba ak mavas zapal .. ja s nim nemam vobec a je to ulava ... kazdopadne skus napriklad menstruacne nohavicky mne nevyhovovali ale tak na dovolenku by mohli byt ok ..

majki_ki
7. jún 2022

No napríklad pridám moju skúsenosť, rovnaká situácia ako ty, no s kaliskom šok nemala skúsenosť. Kúpila som v dm, vyskúšala bez ms, úplne ok, zvykla som si hneď a užila si dovolenku

autor
7. jún 2022

@syslik81 aj ty si mávala zápaly? Mám mať ešte jednu ms a až potom počas tej druhej ideme na dovolenku.. Tak to skúsim natrénovat.. Ďakujem

syslik81
7. jún 2022

ano .. aj cistu a vajecnik len jeden .. vela problemov .. ale s kaliskom mi prestali aj bolesti .. je to len o sikovnosti v zavadzani naozaj treba poskusat .. a az sa to naucis bude uz dobre

terry658
7. jún 2022

Treba skúsiť inú značku. Každému sadne niečo iné. Ja som napríklad zistila, že potrebujem skrátenú verziu kalíška lebo počas MS mám krčok nízko. Našla som si svoju značku a som spokojná. Existujú kalíšky soft ktoré sú mäkšie.

lemra
7. jún 2022

Mám ladycup a som spokojná. Firma perties vyrába menštruačné nohavičky a aj plavky ak by ti nesedel kalíšok.

mabella
22. sep 2024

ak by mal niekto zaujem, mam volny kalisok Merula XL za 15€. Nepouzivany, v oroginal vrecusku. Ja som hned ako dosiel objednala mensi.